Jump to content


Νεοι drivers 93.71 για NVIDIA


emm_stra

Recommended Posts

Eχω την καρτα albatron 7600gt και θελω να ρωτησω αν καποιος εχει αντιμετωπισει προβλημα με τους νεους αυτους drivers?

Γιατι μολις τους κατεβασα και θα ηθελα να τους εγκαταστησω...

Τωρα εχω τους 83.91.

Εχω ακουσει οτι πιθανον να δημιουργουν καποιο προβλημα οι νεοι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με τους 91.31 και 91.47 υπηρχαν καποια προβληματα κυριως σε παλαιοτερα παιχνιδια.

Με τους καινουργιους 93.71 παρατηρησα οτι εξαφανιστικαν τα προβληματα. Μεχρι στιγμης

δεν εχω αντιμετωπιση κατι το μεμπτο. Καλοι φαινονται και αρκετα γρηγοροι (τουλαχιστον

σε bench)

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα προβλημα με τα βιντεο. οταν περασα τους 93.71 μου εξαφανισαν την εικονα σε οποιοδηποτε βιντεο και αν προσπαθουσα να παιξω!! ακομα και απο τηλεοραση και απο dvd. ετσι γυρισα στους προηγουμενους. βεβαια σε αυτα τα κ...ομηχανηματα τπτ δεν ειναι σιγουρο τι μπορει να φταιει, οποτε απλα δοκιμαζεις και αν σου προκαλεσουν προβλημα ξαναγυριζεις στους παλιοτερους!!

Link to comment
Share on other sites

οτιδηποτε ειχε κινουμενη εικονα. εχω και καρτα tv στο pc, δεν εβλεπα ουτε τηλεοραση!! μονο ακουγα!! ηξερα τον βουβο κινηματογραφο, ετσι εμαθα και την τυφλη τηλεοραση!! αλλα και απο ταινιες-dvd δεν εβλεπα. με οποιοδηποτε προγραμμα! τι WMP, τι winamp, τι powercinema.......τιποτα. μολις γυρισα στους 91,47 λυθηκαν τα προβληματα!! δεν ξερω τι συνεβη. απλως καταθετω την εμπειρια μου. Ααα! και δεν εγινε μια φορα. προσπαθησα 2-3 φορες να τους περασω αλλα παντα ειχα το ιδιο προβλημα. κι ετσι εμεινα στους 91.47.

Link to comment
Share on other sites

Τρέξτε ένα scandisk και ένα defrag.

Ελέγξτε τη μνήμη με memtest 2 ώρες και orthos 2 ώρες.

Κατεβάζετε τους νέους οδηγούς χωρίς να έχετε ενεργοποιημένο κάποιο dld mamager.

Κάνετε απεγκατάσταση των παλιών οδηγών.

Τρέξτε το driver cleaner pro σε safe mode (πρόγραμμα απεγκατάστασης οδηγών Nvidia ATI κτλ).

Κλείστε το antivirus.

Κάντε εγκατάσταση τους νέους οδηγούς.

Link to comment
Share on other sites

καλα, δε λεω οτι ειναι αχρηστοι!! απλα ειπα τι προβλημα δημιουργησαν σε μενα, σε περιπτωση που και καποιος αλλος αντιμετωπισει κατι παρομοιο οταν περασει αυτους τους drivers. σε αλλους μπορει να δουλευουν αριστα και χωρις προβληματα. τιποτα δεν ειναι τελειο, ακομη και η Μονικα Μπελουτσι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω κολλήματα με τους νέους drivers 91.73

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι από τούς drivers ή από κάτι άλλο αν και έχω κάνει απεγκατάσταση τούς προηγούμενους.

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι ακόμα και σε Desktop (2D) ο υπολογιστής κολλάει ανα δευτερόλεπτο. Ουσιαστικά είναι αμελητέο σε απλές εφαρμογές αλλά σε παιχνίδια είναι απλά αδύνατο να παίξεις. Είναι σαν να βλέπεις frames :confused:

Δοκίμασα και κάποιες εκδόσεις από το Guru3d (93.81) με τα ίδια αποτελέσματα.

Όταν δεν έχει drivers για την κάρτα γραφικών το pc πάει μια χαρά.

Επειδή είχα ATI παλιά κατέβασα και το Driver Cleaner και έσβησα τούς ATI drivers.

Καμιά ιδέα??????

Link to comment
Share on other sites

Απλά το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι τα pc δεν θα πάψουν να με εκπλήσσουν..

Μετά από άπειρα restart σε ένα ο bootloader φόρτωσε linux. Μπαίνοντας στα windows μετά από αυτό λειτουργεί μια χαρά με τους τελευταίους drivers.

Το μονο που μπορώ να σκεφτω ήταν οι ελεεινοί drivers vesa που έχουν default τα linux να κατάφεραν να ξεσκαλώσουν λίγο την κάρτα γραφικών..

Όπως και να έχει είμαι χαρούμενος :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποια βίντεο πάιζουν πολυ σκοτεινα μάυρη εικόνα αλλά το πρόβλημα λύνετε

απο το nvidia control panel στις ρυθμίσεις του βιντεο-τηλεορασης ανεβάζεις το Γάμα που έχει πάει στο -9 και μετα όλα ok

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.