Jump to content



Εγγυηση


nimits1

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από nimits1

το μαγαζι ειναι το π*****ο και το προβλημα ηταν με το τροφοδοτικο που εσκασε μπροστα στη μουρη μου

Mπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός?Επίσης το μαγαζί δε φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

μίλησε με τον υπεύθηνο του τμήματος σερβις και στη συνέχεια με τον προϊστάμενο του καταστήματος. Η εγγύηση σε καλύπτει υπό τους όρους που θέτει ο κατασκευαστής του τροφοδοτικού (δες στο μανουαλ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nimits1

παιδια μου ειπαν οτι η ευθυνη ειναι δικια μου για τη συνδεση με το ρευμα επειδη δε μου το εστησαν αυτοι

Συγνώμη, μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός?Πήγες όλο τον υπολογιστή εκεί?Πως ακριβώς χάλασε το τροφοδοτικό?Τι έκανες?Μήπως το άνοιξες καθόλου το τροφοδοτικό?Τι έκανες και κάηκε?Γιατί νομίζω το πλαίσιο δε θα μπορούσε να απορίψει με μια τόσο φθηνή δικαιολογία ένα rma....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις παραμάσχαλα το τροφοδοτικό, να τους το πας και να πεις : ''Κύριοι χάλασε, αλλάξτε το μου.''

Δεν μπορούν να σου πούν τίποτα .- (τελεία και παύλα) (αρκεί να μην το έχεις πειράξει φυσικά...)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται εδω στην ελλαδα μας εχουν περασει για μ...ες οι καθε λογης εταιριες και μας πατουν τα αυτονοητα δικαιωματα μας. Δαιδαλωδεις νομοθεσιες αποτρεπουν να βρεις παντα το δικιο σου και οι εταιριες το εκμεταλευονται καλα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν εχεις καταλαβει φιλε μου...Αυτο που ισχυει στο πλαισιο ειναι οτι αν το εχουν συναρμολογισει αυτοι εχει 3 χρονια εγγυηση σε ανταλακτικα ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ.Αν το εχεις φτιαξει μονος σου και σου χαλασει πχ μια καρτα γραφικων με 2 χρονια εγγυηση φυσικα και ισχυει κανονικα η εγγυηση της.Αν πας ολο το κουτι σου χρεωνουν 30 ευρα εργασια/ελεγχο γιατι δεν εχει συν/θει απο αυτους αρα δεν εχουν ευθυνη....

Αυτα που σου λεω ειναι 100% ετσι...Αν βρεθει εκει καποιος στο συγκεκριμενο καταστημα και σου πει κατι διαφορετικο πες του οτι ειναι λακαμας και παρε στο τμημα επικοινωνιας ΕΠΩΝΥΜΑ και πες τους τι ακριβως εχει γινει....Δεν υπαρχει ουτε μια στο δις να μην βγαλεις ακρη για κατι τοσο προφανες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.