Jump to content



Akasa Freedom X-One


johncsj

Recommended Posts

Λοιπόν... μιας και πήρα το εν λόγω κουτάκι, είπα να κάνω ένα μικρό review.

Ξεκινόντας, αυτή είναι η σισκευασία του κουτιού.

p1004101348.jpg

Μόλις βγήκε από τη συσκευασία του, μάζι με τα προστατευτικά φελιζόλ κλπ κλπ

p1004101352.jpg

Και εδώ η πρώτη μακρινή photo του κουτιού.

p1004101356l.jpg

Εδώ μία φωτογραφία από το εσωτερικό του κουτιού (πληθωρικότατο θα έλεγα, αφού είναι βαμένο κιόλας :D).

p1004101357.jpg

Εδώ μια πιο κοντινή photo, στις έτοιμες τρύπες για να περάσουν οι σωλήνες της υδρόψυξης (ελπίζω να μην τις πλήρωσα παραπάνω γιατί δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθούν, στο κοντινό μέλλον τουλάχιστον :D)

p100410135701.jpg

Εδώ, το standard πλέον, υπόμνημα για την τοποθέτηση των βιδών της μητρικής.

p1004101425.jpg

Και εδώ, που ξέχασα να δείξω πιο πριν, τα παρελκόμενα του κουτιού. (Νο comment plz για την άκυρη εικονούλα του αγίου που ούτε εγώ δεν ξέρω πως βρέθηκε εκεί :smile047:.

p1004101417.jpg

Κι εδώ, μια εικόνα από την τελική εικόνα του pc, εν ώρα λειτουργίας (δυστυχώς δεν έδωσα σημασία στην τακτοποίηση των καλωδίων, αλλά 3η λυκείου είμαι και αυτοσυγχωρούμαι :p).

p1004101951.jpg

Εδώ η πίσω μεριά του κουτιού, όπως συνηθίζεται, στα μαύρα της τα χάλια.

p1004101725.jpg

Και τέλος, μία πιο κοντινή φωτογραφία από το εσωτερικό του κουτιού.

p1004101952.jpg

Συνοψίζοντας, τα "υπέρ" και τα "κατά" του κουτιού.

Υπερ

1. Οι έτοιμες τρύπες είναι δελεαστικές για όποιον δεν θέλει/δεν έχει τα εργαλεία, για να τις κάνει.

2. Το ίδιο ισχύει και για την εσωτερική βαφή του κουτιού.

3. Είναι πιο αθόρυβο, ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται, σε σχέση με το παλιό μου Τt Swing.

3 και 1/2. Δεν ξέρω τώρα κατά πόσο μπορεί να θεωρηθεί υπέρ, οι έτοιμες τρύπες για τις σωληνώσεις της υδρόψυξης, μια μικρή "πολυτέλεια" για κουτί των 50€.

Κατά

1. Αν και δεν ασχολήθηκα και ιδιαίτερα με την τακτοποίηση των καλωδίων, όπως είπα και πιο πριν, η αλήθεια είναι ότι δεν έχει και κάποιο χώρο για να κρύψεις τα καλώδια.

2. Το κουτί δεν είναι και ιδιαίτερα ευρύχωρο. Συγκεκριμένα, επειδή έχω μεγάλη ψύκτρα αέρα (Τt BlueOrb FX), αναγκάστηκα να βγάλω τον πάνω ανεμιστήρα του κουτιού.

Γενικότερα, σε σχέση απόδοση/τιμή το κουτάκι παίρνει σχετικά αυστηρά 8.5/10 :).

Yγ: Sorry guys για το "φτωχό" φωτογραφικό υλικό, τόσο από ποιότητα αλλά και ποσότητα, αλλά οι photos είναι από κινητό, και ιδιαίτερος χρόνος δεν υπάρχει ώστε να ασχοληθώ παραπάνω με το θέμα :(.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι και τα κουτιά των 30€ έχουν τρύπες πια, οι οποίες όμως δεν χωράνε το 24πινο καλά καλά.banana Τώρα το κατά πόσο βοηθάει αυτό ή σε βάζει σε παραπάνω μπελάδες, είναι άλλο ζήτημα. :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.