Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Στην GTX 670 της υπογραφής έχω πρόβλημα με το dead island riptide, η κάρτα crasharei in game και βάζει μόνη της την gpu στα 705mhz, μου το κάνει αυτό και default μετά απο κάνα 15 λέπτο gaming. Mε άλλους drivers παίζει άνετα στα 1250mhz.

η καρτα κρασαρει η το παιχνιδι; δε ξερω τι αντιμετωπιζεις ακριβως !!

σε μενα κρασαριζε γενικως ακομα και μετα το τελευταιο update 1.4.1.13 του παιχνιδιου

η λυση δοθηκε ρυθμιζοντας ετσι που σου δειχνω στα options εκτοτε μηδεν crash και με τους τελευταιους 337.50!!

post-3216-1416078315,5069_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

η καρτα κρασαρει η το παιχνιδι; δε ξερω τι αντιμετωπιζεις ακριβως !!

σε μενα κρασαριζε γενικως ακομα και μετα το τελευταιο update 1.4.1.13 του παιχνιδιου

η λυση δοθηκε ρυθμιζοντας ετσι που σου δειχνω στα options εκτοτε μηδεν crash και με τους τελευταιους 337.50!!

\

Mάλλον η κάρτα μου το κάνει και όχι το παιχνίδι αν και αυτό το το game φαίνεται πιο πρόχειρο σε σχέση με το πρώτο dead island. Σε ευχαριστώ για τα το tip αλλά δεν μπορώ το χρησιμοποιήσω παίζω Lan coop, νομίζω πως έχει να κάνει με το μεγάλο boost που έχει η υλοποίηση της msi που έχω και με αυτόν τον driver τρώει ζόρι, τώρα παίζω με μικρό underclock και δείχνει να τα καταφέρνει, ακόμα δεν ξέρω όμως.... πάντως το συγκεκριμένο game ή καλύτερα η μηχανή του στρεσάρει πολύ τις κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ίδιο πρόβλημα με oced κάρτα μου παρουσιάστηκε και στο Diablo 3 με αυτούς τους drivers, η κάρτα μου όμως δεν έχει πρόβλημα πουθενά αλλού με τους νέους drivers, την δοκίμασα με kombustor, unigine και σχεδόν όλα τα τελευταία 3d mark και όλα οκ. Πάντως δεν είδα κάποιο κέρδος σε επιδόσεις στα 3dmark εκτός αν είναι στο + - 1% και δεν βλέπω την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ίδιο πρόβλημα με oced κάρτα μου παρουσιάστηκε και στο Diablo 3 με αυτούς τους drivers, η κάρτα μου όμως δεν έχει πρόβλημα πουθενά αλλού με τους νέους drivers, την δοκίμασα με kombustor, unigine και σχεδόν όλα τα τελευταία 3d mark και όλα οκ. Πάντως δεν είδα κάποιο κέρδος σε επιδόσεις στα 3dmark εκτός αν είναι στο + - 1% και δεν βλέπω την διαφορά.

αδελφε καλησπερα δε εχω το diablo 3 για να σε βοηθησω αν παιζει η οχι δοκιμασε το tip αυτο που σου ειπα αν παιζει σε single αν εχεις καποιο αλλο game και το εχω μου λες

για να σου πω την αληθεια με αυτους τους drivers εβγαλα το καλυτερο valey extreme 1080p 82.5 fps με amd cpu αν και δεν ειναι το καλυτερο μου σκορακι μου επισης catzilla 575-720-1080p ειμουν αρκετα ανεβασμενος με αυτους

επισης στο thief bench ανεβηκα στα αλλα bench σε γενικες γραμμες στα ιδια επιπεδα κυμανθηκαν

α μη το ξεχασω να τονισω στο battlefield 4 multi πανε παρα πολυ καλα και ειδικα στα 8.1 πετανε !! αυτα !!

Link to comment
Share on other sites

αδελφε καλησπερα δε εχω το diablo 3 για να σε βοηθησω αν παιζει η οχι δοκιμασε το tip αυτο που σου ειπα αν παιζει σε single αν εχεις καποιο αλλο game και το εχω μου λες

για να σου πω την αληθεια με αυτους τους drivers εβγαλα το καλυτερο valey extreme 1080p 82.5 fps με amd cpu αν και δεν ειναι το καλυτερο μου σκορακι μου επισης catzilla 575-720-1080p ειμουν αρκετα ανεβασμενος με αυτους

επισης στο thief bench ανεβηκα στα αλλα bench σε γενικες γραμμες στα ιδια επιπεδα κυμανθηκαν

α μη το ξεχασω να τονισω στο battlefield 4 multi πανε παρα πολυ καλα και ειδικα στα 8.1 πετανε !! αυτα !!

Δεν διαφωνώ για τις επιδόσεις, είναι καλοί drivers πιστεύω πως τα προβλήματα μου έχουν να κάνουν με την Βeta σε συνδιασμό με την 670 της MSI, reference μοντέλα πρέπει να είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάτοχος LG W2363D με nvidia μπορεί να μου πεί αν το scaling του το κάνει στην gpu ? Nvidia control panel-Adjust desktop size and position-Perform Scaling on:

Διαβάζω οτι πρέπει να γίνεται στο Display αλλιώς θα έχω input lag. Thanx

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Updates:

Watch dogs SLI profile

Wolfenstein SLI profile

3840x2160 resolution with SLI now on the U28D590D and selected UHDA monitors

SLI and multi-GPU configurations support single tile monitors

Contains fix for this the monitor display blank screen issue that started with R325 drivers

thanks man τους καρφωνω και γραμμη για battlefield 4 για δοκιμη :hug:!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.