Jump to content



DFi Infinity 965


kallileo

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Arxagelos [14-01-2007 20:38]

γιατι το ρευμα για το socket ειναι 8πινο? :confused:

Ρε παιδιά, και στην 975X το socket για το ρευμα είναι 8πινο. Τι έχετε βυσματώσει εκεί? 4πινο?

Επίσης, με τη θέση του main power socket στην 975, αν έχεις μεγάλο cooler (έχω ένα Zalman 9500) βολεύονται τα καλώδια τροφοδοσίας της μητρικής? Δεν έχω πίσω 12αρη fan να βγάζει αέρα γιατί το 9500 φυσάει προς τα πίσω, ακριβώς στη θέση του πίσω 12αρη fan. Αν περάσει η αρμαθιά με τα καλώδια από εμπρός θα χαλάσω τη ροή προς τα έξω...

(έρχεται αύριο η 975X :inlove: και προετοιμάζομαι) :jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από diablo13 [14-01-2007 20:57]

οι καλές μητικέσ βγάζουν 8 pin βύσμα για extra τροφοδοσία στον επεξεργαστή.

αν το τροφοδοτικό σου έχει μόνο 4 pin το βάζεις και δουλεύει κανονικά. Αν θες για overclocking και έχεις c2d καλό είναι να το βάλεις

Εγώ που έχω 2 4-πινα στο τροφοδοτικό τι κάνω? Τα κουμπώνω στο 8-πινο δίπλα-δίπλα ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από neuromancer

Εγώ που έχω 2 4-πινα στο τροφοδοτικό τι κάνω? Τα κουμπώνω στο 8-πινο δίπλα-δίπλα ?

Προφανώς....Για αυτό έχει 2 4πινα και όχι 1 8πινο, αν έχει το μόμπο μόνο ένα 4πινο,βάζεις το ένα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis [Χθες, στις 23:55]

Προφανώς....Για αυτό έχει 2 4πινα και όχι 1 8πινο, αν έχει το μόμπο μόνο ένα 4πινο,βάζεις το ένα.

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι βλέποντας το 8πινο σε μια φωτό της DFI 975X, αν το χωρίσεις στη μέση (σε 2 4-πινα δηλαδή) προκύπτουν 2 ανόμοια 4-πινα καθώς οι τρυπούλες δε είναι όμοιες. Πάει κάπως έτσι:

0D

D0

το ένα, και

D0

0D

το άλλο.

Σημείωση: Όπου D θεωρείστε τα κυρτά προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.