Jump to content



αθορυβοι ανεμιστηρες 120 x 120 x 25mm


essediss

Recommended Posts

Αν μπορειτε προτεινετε μου εναν ανεμιστηρα 120 x 120 x 25mm για κουτι,αλλα θελω να ειναι οσο ποιο αθορυβος γινεται ,χωρις να με πολυνοιαζει η ροη του αέρα.Τωρα έχω τους ανεμιστηρες του armor που εχει τουσ παρακάτω ανεμιστηρες:

Εχει δυο ανεμιστηρες 90 x 90 x 25mm, 1800rpm, 19dBA

Εχει δυο ανεμιστηρες 120 x 120 x 25mm, Blue LED fan, 1300rpm, 17dBA

Αρα παμε για ποιο αθορυβους αν υπαρχουν.

Τους δυο 90 x 90 x 25mm θα τους βγαλω τελειως.

Επειδη μπορει να ρωτησει κανεις εαν σιγουρα κανουν αυτοι θορυβο θα τους πω σιγουρα ναι.Εχω παθητικη ψυξη στην cpu και στην vga.Το τροφοδοτικο ειναι αθορυβο,εχω το ocz moodstream 450watt.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 368
  • Created
  • Last Reply

Τσεκαρε και Νexus 120mm. Εγω εχω αυτη την στιγμη 3 σε full speed και δεν ακουγονται καθολου. Οι σκληροι υπερκαλυπτουν με το θορυβο τους το οποιο jet air whirling γινεται...Τσεκαρε επισης και εδω

http://www.silentpcreview.com/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα SilenX, εαν και είναι λίγο ακριβοί, είναι ότι καλύτερο έχω βρεί για αθόρυβους ανεμιστήρες (έχω και εγώ μεγάλο κόλλημα με το συγκεκριμένο θέμα). Καλή περίπτωση ήταν και κάποιοι της coolermaster (Silent fan εαν θυμάμαι λέγονται) που εάν τους ρίξεις και λίγο την τάση είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

Οι silenx είναι κορυφή αλλά πολύ ακριβοί - 30 το κομμάτι..... :hmm:

Τους δικούς μου τους είχα πάρει 24 (ή 25) τους 12cm και περίπου 19 τους 9cm. Όντως ακριβοί δεν λέω αλλά πιστεύω ότι το αξίζουν μέχρι και το last cent που λέμε! (προσωπική άποψη).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mitsosoft [Σήμερα, στις 13:59]

Για Noctua έχει η checkmate. Για Silenx δες Multirama xtreme και Hac.

Και η συσκευασία των silenx έχει.

Εννοουσα που μπορω να βρω αυτα τα anti-vibration pins :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mitsosoft [Σήμερα, στις 13:59]

Για Noctua έχει η checkmate. Για Silenx δες Multirama xtreme και Hac.

Και η συσκευασία των silenx έχει.

Εχουν τα multirama τους silenx ?Μπηκα στο site των multirama αλλα δεν τους βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

@aliendna51 : δεν έχω βρεί στην Ελλάδα ακόμη Nexus...Παίζουν όμως από ebay και κάποια ξένα computer web-shops...Πάντως είναι από τους ανεμιστήρες που χρησιμοποιούνται κατά κόρον για αθόρυβα pc έξω...ακόμη και για μόντες σε τροφοδοτικά με 12άρη...

@essediss : o mitsosoft είπε για Multirama Xtreme, το site απ'όσο γνωρίζω δεν έχει τα προϊόντα του Xtreme...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aliendna51 [15-01-2007 13:55]

Αυτούς τους Nexus ρε παιδιά που τους βρίσκει κανείς?

Ελλαδα δυστυχως δεν υπαρχουν:(

Τους δικους μου τους εχω παρει απο Αγγλια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.