Jump to content



MSI P965 PLATINUM


neuromancer

Recommended Posts

Σκεφτομαι να παρω την MSI P965 PLATINUM,στο PC magazine Μαρτιου εχει συγκριτικα και στις μετρησεις τους η MSI τα πηγε παρα πολυ καλα,τριτη πιο γρηγορη motherboard τη βγαλανε και στις δυο πρωτες θεσεις δεν υπαρχει καμια ASUS αυτο λεει πολλα,με 130 ευρω και τις δυνατοτητες που παρεχει ειναι παρα πολυ καλη,υποστηριζει μεχρι και τετραπυρηνους

Το μονο μειονεκτημα που εχει ειναι οτι σε μνημες στα 800Mhz υποστηριζει μεχρι 4GB μεγιστο αλλα τι να το κανεις οταν με 1GB τρεχεις ολα τα προγραμματα και παιχνιδια με ανεση και στα 2GB εισαι αεροπλανο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου...Σκεφτεσαι να παρεις αυτη την μητρικη...Δεν μας λες ομως για τι δουλεια την θελεις...Τι επεξεργαστη θα κοτσαρεις πανω. αν σε ενδιαφερει το o/c....Το πιο σημαντικο βεβαια....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι. Εξάλου οι διαφορές είναι ..στο 3ο δεκαδικο ψηφίο. Σιγά τις διαφορές. Αν σε καλύπτουν τα specs της προχωράς. 4GB σε WinXP ξέχασέ τα. Μόνο με Vista. Στην παρούσα χρονική στιγμή τα 2GB είναι οκ για τυπική χρήση office/home. Εκτός αν είσαι ειδική περίπτωση (π.χ. developer) και τρέχεις πολλά βαριά μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την msi εδω και κανα 2 βδομαδες και για να πω την αληθεια τη περιμενα πιο γρηγορη.Πανω εχει τον core2duo 6300 με μνημη kingston hyperx 800mhz.Θα αλλαξω δισκο γιατι ο 160αρης μαλλον μου κανει χαζα και οχι το m/b.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρίες είναι για μαύρισμα περιστασιακά. Προσωπικά, επί χρόνια λιγουρευόμουνα ASUS mobo και όλο σε chaintech και soyo κατέληγα (πιο φτηνά). Όχι ότι ειχα παράπονο από αυτές τις εταιρίες. Μια χαρά mobos και στη φτήνια. Φέτος που είπα "ASUS δαγκωτό" μου ήρθε μια περιπτωσάρα P5B που σε 10 ώρες έφυγε RMA. Τεράστια απογοήτευση (και αποκαθήλωση της ASUS από το πάνθεον των κατασκευαστών μητρικών). Ευτυχώς οι P5B είχαν τελειώσει και το RMA απόκτησε δικαίωμα επιλογής άλλης μάνας. Τώρα ευλογάω την DFI (975X/G Infinity) και με τα 85 που την πήρα, καθώς ήταν λίγο μπάζο με το αρχικό bios, πέτυχα διάνα. Με το νέο bios έγινε super, μαθεύτηκε το νέο, έπεσαν όλοι με τα μούτρα και νάσου η τιμή στα 160 (όπως "αρμόζει" σε μια 975).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.