Jump to content



Outlook 2003 rules


dubber

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει καλά το outlook?

Θέλω να κάνω το εξής:

Έχν ένα λογαριασμό στο Outolook τον οποίο έχω ρυθμίσει ώστε όταν κάνει send/recieve να κατεβάζει μόνο τον τίτλο του μηνύματος ώστε να επιλέγω εγώ αν θέλω να το κατεβάσω, σβήσω ή να κατεβάσω copy του μηνύματος αυτού ώστε να μπορεί να το κατεβάσει αργότερα και κάποιος άλλος από κάποιο άλλο PC.

Αυτό που θέλω να κάνω είναι ένα rule το οποίο να βλέπει αν το mail αυτό έχει σταλεί μόνο σε εμένα να κατεβαίνει και να σβήνεται από τον server και αν το mail αυτό δεν έχει το όνομα μου να κατεβαίνει σαν copy.

Έχω φτιάξει το rule αυτό αλλά ουσιαστικά το outlook δεν τρέχει το rule αυτό αν δεν έχει κατέβει το mail οπότε ουσιαστικά είναι άχρηστο.

Έχει κανείς κάποια ιδέα?

Ευχαριστώ,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αυτό έχω δει και εγώ.

Ελπίζω όμως ότι θα υπάρχει κάποιος τρόπος, είτε με το outlook είτε με την προσθήκη κάποιου add-on or something

Αν γνωρίζει κάποιος ή έχει κάποια ιδέα είναι ευπρόσδεκτος!

Link to comment
Share on other sites

Το Kaspersky Internet Security πάντως κάθεται πάνω στο outlook και οταν κάνεις send/receive βγάζει ένα παραθυρο που σου δείχνει το From και το topic των email που εχεις πριν να τα κατεβάσεις,ώστε να μπορείς να τα σβήσεις αμα θές.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης

Μιας και υπάρχει ήδη θέμα, είναι αλήθεια πως η yahoo αν δεν συνεισφέρεις χρηματικά έχει κλειδωμένο το POP ?

Aν ειναι yahoo.gr ειναι τζαμπα αν ειναι yahoo.com ειναι 20 ευρω τον χρονο αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Μην ενοχλείστε, συνεχίστε για το Yahoo, απλά όποιος ξέρει κάτι για το ερώτημά μου ας μου πει.

Ευχαριστώ :D

p.s.: Κάποιος φίλος μου είπε ότι γίνεται μόνο με macro αλλά δεν ξέρω από τέτοια οπότε επίσης όποιος έχει σχέση...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.