Jump to content



Το Χρεος της Ελλαδος και ΔΝΤ


xrist

Recommended Posts

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
Το αστείο Χρήστο είναι οτι και στις επόμενες εκλογές τα "ΠΑΣΟΚ -ΝΔ" θα πάρουν πάνω από 60%.

Οι αστείοι είμαστε Εμείς

Μπα... περάσαν τα μπερεκέτια γι' αυτούς τους δυο.....και για τους υπόλοιπους μπορώ να πω.

δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο αυτο το γράφημα . . .

γιατι ειχα δει ενα αλλο....στους ''φακέλους'' στο οποιο έβγαζες διαφορετικά συμπεράσματα.

Υπάρχει και αυτό από την TV

post-16-1414343448,5553_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα γραφηματα ειναι πολυ σωστα , ο ανδρεας το πηρε 20% το αφησε 70% , ο γκαντεμης το πηγε 90% για να ερθει ο κινεζος και να το αφησει 95% για το χοντρο ο οποιος εν μεσω παχαιων αγελαδων δεν το μειωσε ευρωλεπτο και στο τελος το παρεδωσε OVER 9000 στο γιωργακη ο οποιος μαλλον θα το φτασει σε επικα επιπεδα .

Οι αστείοι είμαστε Εμείς
οχι φιλε μου δεν ειμαστε εμεις , ειναι αυτοι και ενιοτε εσεις. Δεν βραζουμε ολοι στο ιδιο καζανι

Ας διορθωσουμε και το Ελαδος γιατι βγαζει ματια

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μεγαλωσα με την φραση "κοιτα να μπεις στο δημοσιο!", οποτε δεν μπορω να πω οτι φταινε μονο οι πολιτικοι. Εχω φιλο μπηκε που ΣΜΥ επειδη ο πατερας του γυρισε ολες τι σποραδες και κολλουσε αφισσες του δρακουμελ. Τραγικα-αστεια πραγματα.

Προσωπικα την εχω ησυχη την συνειδηση μου. Αντε να σας πουλησα καμια αντλια μαυρη.

Πριν κανα μηνα αγορασαμε ενα δυαρακι με την Μαρια και ενω μπορουσαμε να αποφυγουμε τον φορο με παραθυρακι ειπαμε οχι και σκασαμε 4k.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να πάνε τα πράγματα από την αρχή, δηλαδή να πριμοδοτήσουν τον ελεύθερο επαγγελματία, και όχι τόσο τις επιχειρήσεις. Έτσι ώστε ο καθένας να φτάνει μέχρι εκεί που μπορούν οι δυνάμεις του και τα εφόδιά του. Αν οι επιχειρήσεις θέλουν υπαλλήλους, να τις σφάζουν στο γόνατο. Να είναι υποχρεωμένο το αφεντικό να πληρώνει με το γράμμα του νόμου τα πάντα, ούτε να πουλάει τρέλα ούτε να έχει δικό του κώδικα και 10ωρα ωράρια με 800 ευρώ το μήνα. Διαφορετικά το κράτος να του ρίχνει ένα ποσό που να πληρώνουν μέχρι και τα δισέγγονά του. Να σου πω μετά αν θα έχουν 50 υπαλλήλους, 30 με μέσον που κάθονται και άλλοι 20 που τραβάνε το λούκι. Επίσης, τα χρήματα στο δημόσιο να είναι σίγουρα πολύ κάτω από το μέσο μισθό ενός εργαζόμενου σε ιδιωτική επιχείριση. Δεν είναι ηθικά σωστό ο ένας να σκοτώνεται στην αβέβαιη δουλειά και να αμείβεται λιγότερο από έναν υπάλληλο του δημοσιού με μόνιμη θέση. Στο δημόσιο όλη μέρα καφέδες πίνουν και το επίπεδο γνώσεων και πτυχίων τους αγγίζει την ανάλυση 640x480 και 8bit χρώμα. Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις, αλλά τι να λέμε τώρα. Η μάνα μου δουλεύει στον Δήμο ως έκτατη 10 χρόνια τώρα, και υπάρχουν άλλες εκεί μέσα που έχουν 3-4 χρόνια προευπηρεσία έχουν γίνει μόνιμες και έχουν βγάλει μόνο εξατάξιο σχολείο. Και αυτά τα άτομα διοικούν τα οικονομικά του δήμου. ΧΕΣΕ ΜΑΣ. Θα πρέπει τουλάχιστον να μπαίνουν άτομα που έχουν γνώσεις και πληρούν τα κριτήρια για αυτές τις θέσεις.

Επίσης δεν εχω καταλάβει τι παίζει με την αγορά της Ελλάδας. Πώς μπορεί να βγάλεις χρήματα σ'αυτή την χώρα και ποιο επάγγελμα να ακολουθήσεις ;

Μουσικός ; Πορνοσταρ ; Ρουφιάνος στα τηλεοπτικά ; Ποδοσφαιριστής ; Αυτά πρεσβεύει η χώρα ;

Οι γιατροί να κρεμάνε το πτυχιό στο σουβλατζίδικο ; Οι φοιτητές μηχαχνικοί υπ/στων αντί να δουλεύουν σε εταιρίες, να είναι γκαρσόνια στην παραλία ; Όλοι δάσκαλοι θέλουν να γίνουν σε σχολία και νηπιαγωγία ή να μπουν στο στρατό (άλλοι βολεψιματίες). Τόσα λεφτά στο στρατό, γιατί ; Γιατί να βγαίνει ο στρατιωτικός στην σύνταξη στα 45 ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;

Την τελευταία φορά που τσέκαρα, την Παιδεία την έχουν γραμμένη στα @@ τους.

Το ΔΝΣ είναι το μόνο καλό που συμβαίνει. Μόνο οι άλλοι μπορούν να μας πουν "ξέρεις, αυτό δεν θα το κάνεις, γιατί μετά θα σε μαμήσω". Θέλουμε έναν μπαμπούλα αλλιώς μυαλό δεν βάζουμε. Θέλουμε κάποιον να μας τραβάει τα λουριά.

"Πατρίδα σερβιτόρα, στα σκυλάδικα χορεύεις, ταυτότητα γυρεύεις." - Στέλάρας.

Link to comment
Share on other sites

οι γιατροι πανεα ειναι πρωταθλητες στη φοροδιαφυγη , οδοντιατρος κολωνακιου δηλωνε 300 ευρω το χρονο εισοδημα ενψ βρεθηκε με καταθεσεις ανω των 500.000...δηλαδη ρε φιλε 300 ευρω λιγη τσιπα ρε μλκες...300 ευρω θελω για τα φαγητα των γατιων και του σκυλου ρε ημαρτον....

Το ΔΝΤ δεν ειναι για καλο πανεα , το ΔΝΤ δεν ηρθε να σε σωσει ηρθε για να βγαλει λεφτα . Βεβαια στη πορεια αν δεν βαλεις μυαλο ακομα και οταν εισαι υπο οικονομικη επιτηρηση...ε τι να κανουμε οι Ελληνες εχουμε παραδοση στην αυτοκαταστροφη

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν εχω ιδεά απο οικονομικά :p

Όσο για τους γιατρούς, εγώ από προσωπική εμπειρία από οδοντίατρους (αλλά και απο εμπειρίες φίλων μου), μου λένε για σφράγισμα 50 Ευρώ χωρίς απόδειξη ή 80 Ευρώ με απόδειξη. Take it or leave it.

Link to comment
Share on other sites

ea6gka: οχι φιλε μου δεν ειμαστε εμεις , ειναι αυτοι και ενιοτε εσεις. Δεν βραζουμε ολοι στο ιδιο καζανι

Το Εμείς έχει συμβολικό χαρακτήρα και αναφέρεται στο πληθυσμό που καθε 4ετια βγάζει αυτά που βγάζει.

Βέβαια δεν βράζουμε όλοι στο ίδιο καζάνι. Κάποιοι ακουν τα "μέτρα" στην Τν και απλά γκρινιάζουν και κάποιοι πολεμούν στους δρόμους για να μην περάσουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μεγαλωσα με την φραση "κοιτα να μπεις στο δημοσιο!", οποτε δεν μπορω να πω οτι φταινε μονο οι πολιτικοι. Εχω φιλο μπηκε που ΣΜΥ επειδη ο πατερας του γυρισε ολες τι σποραδες και κολλουσε αφισσες του δρακουμελ. Τραγικα-αστεια πραγματα.

Χρήστο προφανώς θα ήταν πριν μπουν οι Σχολές στις Πανελλήνιες .

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν εχω ιδεά απο οικονομικά :p

Όσο για τους γιατρούς, εγώ από προσωπική εμπειρία από οδοντίατρους (αλλά και απο εμπειρίες φίλων μου), μου λένε για σφράγισμα 50 Ευρώ χωρίς απόδειξη ή 80 Ευρώ με απόδειξη. Take it or leave it.

ε,τοτε ρε Πανο αφου δεν εχεις ιδεα πως κρινεις οτι το ΔΝΤ ειναι καλο και μαλιστα το μονο?

σε 11 χωρες που εχει "επεμβει" το ΔΝΤ,μονο μια εχει επιβιωσει με θετικο προσημο σαν κρατος και αυτη ειναι η Βραζιλια...

Αλλα μην ξεχναμε οτι οι Φαβελες εχουν εξαπλωθει σαν αποικια μανιταριων οπως το ιδιο και η βια....

Το ΔΝΤ ερχετε σε καθε χωρα για να εκποιησει τον Δημοσιο πλουτο σε τιμη ευκαιριας στο εγχωριο και μη Κεφαλαιο.

Αυτο δειχνουν οι αριθμοι.

Δεν μπορει η Γερμανια να ανακοινωνει πως σε 10 χρονια θα μειωσει 2,5% το ελλειμα της και η Ελλαδα της μηδαμινης παραγωγης και της υφεσης να παιρνει κατευθυνσεις για μειωση 10% μεσα σε μια 3ετια...

Πραγματικα ποιος πιστευει οτι το ΔΝΤ θα αφησει κατι ορθιο σε αυτη τη χωρα? :musik009:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ποιος πιστευει οτι το ΔΝΤ θα αφησει κατι ορθιο σε αυτη τη χωρα? :musik009:

το παλούκι που θα φάμε :smile050:

Μόνο οι χώρες που βγάζουν πετρέλαια δεν είναι χρεωμένες και το ΔΝΤ ξέρει απο τώρα ότι δεν πρόκριτε να πάρει πίσω τα λεφτά του γιατί έχει υπολογίσει το αυξανόμενο ποσοστό ανεργίας, ε από πού θα βγουν τα λεφτά?

Παραγωγή 0%

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.