Jump to content



ΠΗΡΕ ΦΩΤΙΑ Η ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


elefsinaras

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 14:35]

Mα λολ ρε σεις με τα Κινεζικα, σας εχει κανει πλυση εγκεφαλου ο Τσαμτσικας κ το Αlter :hehe:

Ολα τα μονταρισματα εκει γινονται αλλα αυτο δε σημαινει οτι οτι γραφει Made In China θα εκραγει κ θα εχουμε πυρηνικο ολοκαυτωμα...

Σιγουρα τραγικο το οτι αρπαξε, αλλα μια στις 100.000 συμβαινει...Στηλε κ ενα μαιλ στην XFX με 2-3 φωτο μπας κ σου στειλουν καμια δωρο εξτρα :p

Συμφωνώ απόλυτα.

Ψάξτε εξ άλλου να δείτε πόσα προιόντα είναι Κινέζικα και θα εκπλαγείτε.

Το ίδιο συμβαίνει και στην Αμερική, όχι μόνο στην Ευρώπη.

Επειδή όμως είναι πολύ φθηνά, μας συμφέρει η αντι - Κινέζικη προπαγάνδα που γίνεται.

Δεν έχουν καεί άλλες συσκευές που δεν είναι Κινέζικες νομίζετε?

Το παλιό μου σπίτι καταστράφηκε από έκρηξη που έκανε καινούργιος θερμοσίφωνας Γερμανικής κατασκευής και η εταιρία πλήρωσε τα πάντα, με το παραπάνω, για να μην κάνουμε μήνυση και γίνουν βούκινο.

Link to comment
Share on other sites

όταν η δικιά μου κάρτα 7800gt πριν λίγους μήνες είχε πάρει φωτιά και τη φύσαγα (είχα ποστάρει σχετικά εδώ)

ξέρετε τι μου είπαν????

ότι μπορεί να έβαλα κατσαβίδι όταν δούλευε και να την έκαψα επίτηδες για να πάρω καινούρια...

ότι θες μπορεί να σου πουν.....

Link to comment
Share on other sites

μπορεί με την ίδια λογική να καταργήσει την εγγύηση κάθε προιόντος

λέγοντας οτι κακή χρήση οδήγησε στο πρόβλημα?

τι καλύπτει δηλαδή η εγγύηση? αστοχία υλικών πυκνωτων κλπ δεν υπάρχει?

εγγράφως στο έδωσε ο τεχνικος αυτο που έλεγε?

τελικά πόσο πίεσες για την αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι. καταργείται κάθε είδους έννοια ή υπόννοια εγγύησης. δεν μου το έδωσε γραπτά γιατί βρήκα άλλη λύση οπότε δεν χρειάστηκε να πιέσω. όμως το τι γολγοθά πέρασα μέχρι να την αλλάξω δε λέγεται...

Η εγγύηση τελικά από τις εταιρείες ένα πολύ ρευστό μπαλάκι που το κάνουν ότι θέλουν, το πετάνε όποτε θέλουν, του δίνουν ότι μορφή θέλουν και υπάρχει μόνο όταν αυτοί θέλουν.

Στηριζόμαστε στην καλή τους θέληση σχεδόν πάντα. και γω έχω αλλάξει πολλά πράγματα λόγω της εγγύησης που μου παρείχαν εφόσον μου χάλασαν, αλλά θα το ξαναπώ. Στηριζόμαστε στην καλή τους θέληση και μόνο. Και στο αν θέλουν να ασχοληθούν.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει νομικό πλαίσιο και ινστιτούτα που βοηθάνε πρόθυμα....

νομίζω οτι η εγγύηση διαμορ΄φωνεται σε μαγάλο βαθμο απο τους καταναλωτές

και δεν αναφέρομαι ούτε σε εκβιασμους ούτε σε εκούσια χρήση/έεμεση ανβάθμιση προιόντων αλλά σε πραγματικά ελαττωματικά προιόντα,τι να κάνουμε δηλαδή

επειδή ξέρουμε 2 πράγματα παραπάνω είμαστε και ένοχοι ?

υπέγραψα πουθενά οτι τα προιόντα καίγονται μόνο από δική μου υπαιτιότητα?

ή υπέγραψαν οτι πουλάνε τέλεια αγαθά?

γιατί κανένα απο τα δύο δε θυμάμαι....

Link to comment
Share on other sites

καρτες που παιρνουν φωτια! αν το ελεγες αυτο πριν 5-6 χρονια θα γελουσαν μαζι σου. :)

ηταν overclocked? καλα η ψηξη πως γινεται και επετρεψε να δημιουργηθουν τετοιες θερμοκρασιες ?:blink:

Link to comment
Share on other sites

George το εψαξα....ολες απο china ειναι...:(

Kαι δυστηχως η XFX ανακοινωσε πως δεν εχουν εγγυηση οι καρτες αγορασμενες απο ebay

http://www.evga.com/community/messageboard/topic.asp?TOPIC_ID=25610&FORUM_ID=32&CAT_ID=1&Topic_Title=Ju st+dont+get+it!+RMA+from+eBay. &Forum_Title=GeForce+7+Series+ Family+Forum

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.