Jump to content


ΠΗΡΕ ΦΩΤΙΑ Η ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


elefsinaras

Recommended Posts

γεια και χαρα σε ολους σας αλλο παλι και αυτο

που επαθα σημερα.......

ημουν και εγω (ημουν επαναλαμβανω) κατοχος μιας

καρτας γραφικων XFX 7950GX2 .

παω λοιπον το πρωι να ανοιξω το πιτσι........τσουπ

με το που bootαρι restart.....:devil:

ταυτοχρονα ομως μυριζω και κατι καμμενο εεεεε τι να

δω η καρτουλα ειχε παρει φωτια :blink: :blink:

παλι καλα που ημουν σπιτι και δεν το ειχα να κατεβαζει

τιποτα να παρει φωτια ολο το σπιτι..........

παντως τωρα που το φερνω στο μυαλο μου ειναι

και λιγο αστειο η καρτα να εχει παρει φωτια και εγω

να την φυσαω.......:tomato: :tomato:

επειδη μετα που την εβγαλα την ανοιξα λιγο μιας και

η φλογα ηταν απο το ενδιαμεσο σημειο που κανουν

οι 7950 (σαντουιτς).....ειδα ενα μεγαλο MADE IN CHINA

αρα παλι καλα που δεν εκανε και καμια εκρηξη

και για τελος το ερωτημα επειδη ετσι και αλλιως

ειχα κατα νου να παρω μια καινουργια μηπως

ξερει καποιος καμια μαρκα απο καρτες που δεν

τις κανουν στην Κινα ?

Link to comment
Share on other sites

οι twintech ειναι γαλικες αρα μαλλον γαλια θα τις κατασκευαζουν. αυτο που λες ειχε τυχει και σε ενα αλλο παιδι δε θυμαμαι μοντελο ομως και ειχε ενα ιδιο θεμα; με το δικο σου αρκετων σελιδων για το αν θα του τη παρουν ή οχι για ρμα....

Link to comment
Share on other sites

Μην κολλάτε με την Κίνα, ακόμα και οι twintech μπορεί να φτιάχνται εκεί. Η δικιά μου π.χ. είναι gigabyte, από τις καλύτερες μάρκες, αλλά μπορεί και αυτή να είναι made in China... Δεν το έχω ψάξει αλλά θα το δω να σας πω.

Εννοείται ότι το πρόβλημα αθτό είναι πολύ σοβαρό αλλά δεν μπορείς να το προβλέψεις, συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα οτι μπορει να ειναι αμερικανικη

μαρκα και να εχουν δωσει φασον σε εργοστασιο

στην Κινα απλα αναφερω την χωρα κατασκευης

μιας και πλακα πλακα (χωρις πλακα ) ηταν κατι

σοβαρο που μπορει να ειχε απροβλεπτη εξελιξη

εαν καποιος δεν ηταν στο δωματιο

:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

ιδέα για να βγάλω λεφτα... ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ... Υδροψυξη με ενσωματωμένο μπεκ πυρασφάλιας... πηρε φωτια η κάρτα σας, η μνήμη σας, η CPU σας ? ? ? Κανενα προβλημα.. Τωρα η Τζιφος τελεμαρκετινγ σας φέρνει το προϊόν που έχει κατακτήσει όλο τον κόσμο ... :p :P :p :P

Χωρίς πλάκα τώρα, άλλο να "καεί" (λίγος καπνός και λίγη μυρωδια) ένα μέρος ενός PC και να μην ξαναδουλέψει και άλλο να πάρει φωτιά... Φανταστείτε οι CRT οθόνες να έσκαγαν μισό μέτρο από τα μάτια μας...

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΤι και ο θερμοσύφουνας φταίει!

Πέρα απο την πλάκα ότι πλακέτα και να κοιτάξεις ή taiwan θα λέει ή china. οπότε όλοι μπαχατέλες παίρνουμε. απλά rma και όταν πάρεις new φώναξε να φέρω και λουκάνικα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για είδηση που βγαίνει ακόμα και στα κανάλια.

Πριν δώσεις την κάρτα για RMA, βγάλε κάποιες φωτο και πόσταρε να τις δούμε κι εμείς.

Φαντάζομαι θα έστειλες e-mail παραπόνων στην XFX ώστε να ενημερωθούν για το επικίνδυνο προϊόν που διαθέτουν.

Ελπίζω να μην πάθουν και άλλοι το ίδιο και έχουμε θύματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest

Μade in china τι περιμενεις...

μα τα περισσοτερα ειναι made china,ΦΤΗΝΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΧΕΡΙΑ,τι σχεση εχει με την ποιοτητα της καρτας?και η δικια μου η giga CHINA λεει και ειναι σκυλι

Link to comment
Share on other sites

Οπως προειπώθηκε θέλουμε φωτογραφία !! Επίσης καθαρά από περιέργεια πες τι έγινε με το rma.

Χωρίς πλάκα τώρα, άλλο να "καεί" (λίγος καπνός και λίγη μυρωδια) ένα μέρος ενός PC και να μην ξαναδουλέψει και άλλο να πάρει φωτιά... Φανταστείτε οι CRT οθόνες να έσκαγαν μισό μέτρο από τα μάτια μας...

Δεν είμαι σίγουρος για αυτό αλλά αν θυμάμαι καλά στις crt εσωτερικά επικρατεί κενό αέρος οπότε θα έσκαγαν προς τα μέσα αν έσκαγαν!! :p Ξαναλέω δεν είμαι σίγουρος !

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος για αυτό αλλά αν θυμάμαι καλά στις crt εσωτερικά επικρατεί κενό αέρος οπότε θα έσκαγαν προς τα μέσα αν έσκαγαν!! :p Ξαναλέω δεν είμαι σίγουρος !

έχεις δίκιο κατά ένα μέρος. Αρχικά τα γυαλιά μπαίνουν με ορμή προς τα μέσα, αλλά στη συνέχεια όταν εξισορροπηθεί η πίεση καθοδικού σωλήνα και περιβάλλοντος, έρχονται προς τα έξω (προς τα μάτια μας):boxed:

elefsinara, θέλουμε φωτό. Κανόνισέ το

Link to comment
Share on other sites

Mα λολ ρε σεις με τα Κινεζικα, σας εχει κανει πλυση εγκεφαλου ο Τσαμτσικας κ το Αlter :hehe:

Ολα τα μονταρισματα εκει γινονται αλλα αυτο δε σημαινει οτι οτι γραφει Made In China θα εκραγει κ θα εχουμε πυρηνικο ολοκαυτωμα...

Σιγουρα τραγικο το οτι αρπαξε, αλλα μια στις 100.000 συμβαινει...Στηλε κ ενα μαιλ στην XFX με 2-3 φωτο μπας κ σου στειλουν καμια δωρο εξτρα :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.