Jump to content



Μαυρος καπνος απο το κουτι μου !!!


o polonos

Recommended Posts

Μια απορία και απο μένα. ’μα εβλεπες ότι έπαιρνε όλο το κουτί φωτιά θα του έριχνες νερό στο καινούργιο σύστημα με αποτέλεσμα να το κατασρτέψεις ή θα το φυσούσες μέχρι να σβήσει με κίνδυνο να πάρει φωτιά όλο το σπίτι μαζί και εσύ? Για τον 6600 ρε γαμώτο!:p

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, το floppy το δοκίμασες; Έχω την υποψία ότι θα το έχεις κάψει και αυτό.

Συμφωνώ απόλυτα με όσους υποστηρίξανε τη λάθος τοποθέτηση του καλωδίου, αν για κάποιο η φωτιά είχε προκληθεί από λάθος του τροφοδοτικού θα είχες πολύ σοβαρότερο πρόβλημα από ένα καλωδιάκι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από format c:

Αλήθεια, το floppy το δοκίμασες; Έχω την υποψία ότι θα το έχεις κάψει και αυτό.

Συμφωνώ απόλυτα με όσους υποστηρίξανε τη λάθος τοποθέτηση του καλωδίου, αν για κάποιο η φωτιά είχε προκληθεί από λάθος του τροφοδοτικού θα είχες πολύ σοβαρότερο πρόβλημα από ένα καλωδιάκι.

καλά δεν είναι πάντα έτσι... sh1t happens...

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά οκ, ασφάλεια πρώτα αλλά όχι και με το παραμικρό "πέτα το και πάρε άλλο". Εδώ είναι εμφανές οτι δεν έφταιγε το τροφοδοτικό. Έτσι εύκολα πετάνε τόσα λεφτά;

:dots:

Link to comment
Share on other sites

Αμάν με τις φωτιές.

Η δεύτερη ήταν αυτή.

Να μην τριτώσει ...

Και δυο φίλοι λαμπίτες με ελαττωματικές μητρικές σήμερα τρέχουν για RMA (ευτυχώς από Πλαίσιο) και μια RD600 σε άλλο ποστ.

Φτου κακά ...

Τι έγινε? ... γκαντεμιά έπεσε στο thelab?

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε σεις αμέσως να βγάλετε κάτι μούφα,τη στιγμή που τόσος κόσμος είναι ευχαριστημένος....

Πολωνέ, σε παρόμοια περίπτωση, με το Seasonic, είχα συνδέσει ένα ελαττωματικό drive, 3 φορές πάτησα boot και δε ξεκίνησε(άναψε δλδ λίγο και έσβησε αμέσως) ,που σήμαινε ότι λειτούργησε το κύκλωμα προστασίας υπέρτασης.Στο βιβλιαράκι του, λέει, αν δούμε να συμβεί κάτι τέτοιο να περιμένουμε 2-3 λεπτά και μετά, να προσπαθήσουμε να ξαναξεκινήσουμε.Εγώ δε το ήξερα και bootαρα συνέχεια, μέχρι που τη 4η φορά πήρε μπρός και άρχισε τελικά να καίγεται το drive(καπνούς). Συμπέρασμα, βάσει αυτών που λες, δε λειτούργησε σε σένα το κύκλωμα προστασίας βραχυκυκλώματος, δε ξέρω γιατί, ίσως επειδή δε "κατάλαβε" ότι γινότανε έτσι.Πόση ώρα καιγότανε περίπου?Ο μόνος λόγος που ίσως δικαιολογεί rma, είναι επειδή δε λειτούργησε το κύκλωμα προστασίας βραχυκυκλώματος, αλλά δε ξέρω κατά πόσο "θεώρησε" το τροφοδοτικό σου ότι ήτανε βραχυκύκλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όλοι, όταν αναφέρεστε σε RMA, ευλογάτε το Πλαίσιο? Δεν έχω κανένα παράπονο από το Πλαίσιο (δε χρειάστηκε βασικά) αλλά από e-shop που χρειάστηκε, έμεινα ευχαριστημένος αν και οι 12 μέρες μου φάνηκαν αιώνας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από neuromancer

έμεινα ευχαριστημένος αν και οι 12 μέρες μου φάνηκαν αιώνας.

Δε μπορύμε να πούμε το ίδιο όταν αυτές οι 12 μέρες είναι και 2 μήνες.Τότε δε μιλάμε γαι αιώνα αλλά για χιλιετία.....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

τί λές? Φαντάσου να άφηνες συνέχεια ανοιχτό το pc!!! Θα είχες πάρει φωτιά. Τελικά μπορείς να αρπάξεις φωτιά από έναν υπολογιστή. ’ντε τώρα να αφήσω το κατεβαστήρι ανοιχτό 24/7.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.