Jump to content


[REQUEST] Απόδειξη από το Πλαίσιο για τα Logitech Z-5500...


nickstamat

Recommended Posts

Παιδιά, πείτε καμιά ιδέα, πριν αρχίσω να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο...

Αν είναι ποτέ δυνατόν, πήρα τα ηχεία 20/12/2006 και δε βρίσκω την απόδειξη... Τώρα ζητάω από τη Logitech αντικατάσταση για το γνωστό τους πρόβλημα και μου ζητάνε φωτοτυπία της απόδειξης!

Το Πλαίσιο μου λέει ότι, αφού η απόδειξη δεν ήταν σε κάποιο όνομα, δεν κόπηκε σε τιμολόγιο και δεν τα πήρα με πιστωτική, δε γίνεται τίποτα.

Στην τελική, δε με νοιάζει το πρόβλημα, μπορώ να ζήσω και με αυτό... Αλλά ρε γαμώτο έσκασα 350 Ευρώ και θέλω τουλάχιστον να είμαι καλυμμένος από την εγγύηση!

:(

Αν κάποιος έχει απόδειξη των ηχείων αυτών από το Πλαίσιο, παρακαλώ να βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το ''γνωστο'' προβλημα? Εφοσον ζεις και με αυτο σημαινει οτι δεν εσκασαν από την ενταση :p :P

Ας ελπισουμε να μην παθουν τιποτα τα δικα μου Ζ-2300, 23/12/2006 αγορασμενα, γιατι θα παθω εμφραγμα... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GeorgeMan

Ποιο ειναι το ''γνωστο'' προβλημα? Εφοσον ζεις και με αυτο σημαινει οτι δεν εσκασαν από την ενταση :p :P

Ας ελπισουμε να μην παθουν τιποτα τα δικα μου Ζ-2300, 23/12/2006 αγορασμενα, γιατι θα παθω εμφραγμα... :(

http://logitech-en-emea.custhelp.com/cgi-bin/logitech_en_emea.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=3461&p_created=1143645117&p_sid=9QQ25Npi&p_accessibility=0&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9MjMmcF9wcm9kcz04NDQsMTcmcF9jYXRzPSZwX3B2PTIuMTcmcF9jdj0mcF9zZWFyY2hfdHlwZT1hbnN3ZXJzLnNlYXJjaF9ubCZwX3BhZ2U9MQ**&p_li=&p_topview=1

Όταν ανοιγοκλείνω ηλεκτρικές συσκευές, κάνουνε ένα χτύπημα... Όχι πάντα, αλλά το συνηθίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα Bose 901 το κανουν αυτο που ειναι συνδεδεμενα με τον sansui 7900..

Δεν διαβασα το link ,αλλα σιγουρα εινια προβλημα των ηχειων; Αν το λεει μεσα καλως...

Παντως οταν ανοιγω εναν διακοπτη κλπ , τοτε κανουν θορυβο τα ηχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αμα παει ετσι, το μιξεράκι της γιαγιας μου :p οταν το αναβει κανει γραμμες η τηλεοραση (ασχετα που ειναι στην αλλη μερια...)

Δεν ειναι και κατι τραγικο εδω που τα λεμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GeorgeMan

Καλά, αμα παει ετσι, το μιξεράκι της γιαγιας μου :p οταν το αναβει κανει γραμμες η τηλεοραση (ασχετα που ειναι στην αλλη μερια...)

Δεν ειναι και κατι τραγικο εδω που τα λεμε...

Έχεις τα ηχεία σχεδόν σε τέρμα ένταση και παρακολουθείς μια φοβερή ταινία αραχτός στο δωμάτιό σου... Πάνω στο διάλογο κι ενώ παρακολουθείς αποσβολωμένος τα απίστευτα μάτια της πρωταγωνίστριας (:p), ξαφνικά ακούς ένα πολύ δυνατό χτύπημα από το subwoofer και τους δορυφόρους, επειδή ο πατέρας στην άλλη άκρη του σπιτιού άναψε μια λάμπα ή επειδή του ήρθε του ψυγείου να βάλει μπρος τον κομπρέσσορα...... Δεν είναι αυτό τραγικό?!?

Στην τελική πρόκειται για την ψυχική μου υγεία... Κάθε φορά που χτυπάνε σε μεγάλη ένταση, χάνω 10 χρόνια από τη ζωή μου...

Α! Και επίσης, τόνισα ότι δεν καίγομαι ιδιαίτερα για το πρόβλημα, όσο για την 2ετή εγγύηση που δικαιούμαι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου και εμενα μου το κανουν αυτο αλλα δεν ειχα δει αυτο στο site της εταιριας!Θα ζητησω και εγω αλλαγη μαλλον.Δυστυχως δεν τα εχω παρει απο πλαισιο για να σε βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

τα αλλαγμενα δηλαδη δεν το κανουν αυτο???

σε μενα παντως ρε παιδια δεν εχω προβλημα... οκ γινεται αλλα μονο με το φως μεσα στο δωματιο μου και αυτο διπλα στα ηχεια που ειναι. καμια σχεση δηλαδη με διακοπτες στην αλλη ακρη του σπιτιου.

τα ηχεια αγοραστηκαν τον ιουνιο (δεν ξερω αν παιζει ρολο).

Link to comment
Share on other sites

For X-530 Surround-Sound Audio customers who experience this issue and have not found a suitable solution with our Customer Support staff, Logitech is offering the option of a refund on the purchase price (upon presentation of a valid receipt).

Please note that Logitech will ask the “old” system back.

Aυτο θα περναγε απαρατηρητο...

Τα ατιμα αναπαραγουν καθε "παρασιτο" που κυκλοφορει...

Σταματησα να βλεπω ταινια μια φορα γιατι μου εσπασε..μια ευαισθητη περιοχη

(οχι δεν εννοω τα αυτια).

Τωρα μενει να θυμηθω απο που τα πηρα ..και που βοσκει η αποδειξη....

Link to comment
Share on other sites

Παιζάκια, κατανοώ ειλικρινά το πρόβλημά σας, αλλά το άνοιξα για συγκεκριμένο λόγο το thread. Ψάχνω, όπως είπα, μια απόδειξη... Βοηθήστε εδώ κι αν θέλετε ανοίγουμε άλλο thread για να τα πούμε αυτά... Συγγνώμη κιόλας, αλλά η Logitech περιμένει να στείλω, αλλιώς θα την κλείσουν την υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

παιδια θελω και εγω μια μικρη βοηθεια. Θα ζητησω αντικατασταση για τα ηχεια ομως στο σαιτ της εταιριας εκτος απο την αποδειξη θελει ακομα εναν PID number τον οποιον τον βρισκω γιατι ειναι πισω απο τα ηχεια γραμμενος και θελει ακομα και ενα P/N (part number) . Αυτο που μπορω να το βρω? δεν ειναι γραμμενο ουτε στην αποδειξη απο το πλαισιο ουτε πανω στα ηχεια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ababapanos

οταν λες στην κουτα που ακριβως απο την εξω πλευρα? μπορεις να μου πεις το δικο σου part number απο ποσους χαρακτηρες αποτελειται να δω αν τεριαζει με ενα που βρισκω?

Στον πάτο της κούτας δες..

10 ψήφιος είναι XXXXXX-XXXX

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν ειναι τιποτα το τραγικο για να πανικοβαλλεσαι. Εμενα το κανανε τα δικα μου απο τοτε που τα αγορασα και εννοειται οτι δεν πηγα να τα αλλαξω γιατι αυτο το κανουν τα περισσοτερα ηχεια. Οπως "πιανει" το ραδιοφωνο τα σηματα απο τα κινητα και αν το εχεις κοντα σε τηλεοραση ακους ενα χαρακτηριστικο εκνευριστικο ιιιιιιιιιιι συνεχεια. Δεν ειναι κακο ομως μπορεις να το αποφυγεις κανοντας μια ακομα αγορα ενος σταθεροποιητη τασης. Αυτο που ακουγεται ειναι η αποτομη αλλαγη τασης, γι' αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.