Jump to content



Τι απεβιωσε?(gpu,mobo,ram,psu)?


carlitofj

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από MADKiller7 [Χθες, στις 21:33]

Δε μετρησες τις τασεις με πολυμετρο να εισαι σιγουρος πριν το δωσεις?

Δν εχω πολυμετρο δυστυχως.Μου ειπε πως δν παρουσιασε κανενα προβλημα γιατι δουλευαν ολη μερα με το δικο μου psu.Anyway το pc αυτη τη στιγμη ειναι ολοκληρο στο πλαισιο και περιμενω τηλ για να μαθω τι εχει.

Link to comment
Share on other sites

’ντε πες μας γιατί έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα... Και θα πάω πλαίσιο...

Εμένα εκτός αυτών, στο restart μετά το bios μου λέει "System failure due to cpu overclocking", ενώ στον συγκεκριμένο υπολογιστή δεν έχω υπερχρονίσει ποτέ....

Πίσετευα ότι έφταιγε το τροφοδικό, το έβγαλα έβαλα πάνω ένα άλλο και δούλεψε... Μετά από δυο μέρες όμως πάλι τα ίδια... Το παλιό τροφοδοτικό εν τω μεταξύ το πήγα πίσω στο e-shop και θα το αλλάξουν, πράγματι χάλασε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anthis [Σήμερα, στις 10:11]

’ντε πες μας γιατί έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα... Και θα πάω πλαίσιο...

Εμένα εκτός αυτών, στο restart μετά το bios μου λέει "System failure due to cpu overclocking", ενώ στον συγκεκριμένο υπολογιστή δεν έχω υπερχρονίσει ποτέ....

Πίσετευα ότι έφταιγε το τροφοδικό, το έβγαλα έβαλα πάνω ένα άλλο και δούλεψε... Μετά από δυο μέρες όμως πάλι τα ίδια... Το παλιό τροφοδοτικό εν τω μεταξύ το πήγα πίσω στο e-shop και θα το αλλάξουν, πράγματι χάλασε...

Δευτερα θα μαθω τι ακριβως εχει το pc!Θα ενημερωσω κατευθειαν.Παντως μου ειπαν πως κατα πασα πιθανοτητα φταει gpu η mobo.

Αναμεινατε!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηταν το psu:tomato: ενω μου ειχαν πει οτι το Psu δν ειναι.Τεσπα σημασια εχει οτι δουλευει οκ τωρα!Επισης μου ειπαν οτι ειχα πειραξει τον επεξεργαστη και τον ειχα κανει overclock στα 4000Mhz ενω εγω απο αυτα δν εχω ιδεα!Εγω του ελεγα οτι δν εμπαινε στο bios και αυτος μου ελεγε οτι τον πειραξα.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από carlitofj

Τελικα ηταν το psu:tomato: ενω μου ειχαν πει οτι το Psu δν ειναι.Τεσπα σημασια εχει οτι δουλευει οκ τωρα!Επισης μου ειπαν οτι ειχα πειραξει τον επεξεργαστη και τον ειχα κανει overclock στα 4000Mhz ενω εγω απο αυτα δν εχω ιδεα!Εγω του ελεγα οτι δν εμπαινε στο bios και αυτος μου ελεγε οτι τον πειραξα.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!

Αρχική απάντηση από HellhammeR

Αυτό με το o/c σίγουρα στο είπε για να σε ψαρέψει...:devil:

ΕΛΕΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!!!!!εγω πιστευω οτι μπορει να ηταν ασχετος.....(βλεπε πανω)την μια λενε ειναι καλα το Psu την αλλη οχι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δικό μου PC που πήγα (το δεύτερο, όχι αυτό που έχω στην υπογραφή), μου είπαν ότι έκανε σώμα μια ψύκτρα και θέλουν 30 ευρώ για το "service"... Ανλένε πάντως για την ψύκτρα του επεξεργαστή εκείνοι την είχαν τοποθετήσει, εγώ δεν την είχα πειράξει...

Ούτε του chipset είχα πειράξει...

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα τελιά, δεν έβρισκα άκρη και βιαζόμουν...

Βραχυκύκλωνε λέει μια βάση την μητρική.... Δικό τους λάθος μου φαίνεται ήταν γιατί όταν αφαίρεσα την μητρική να βάλω άλλη ψύκτρα στον επεξεραστή είδα ότι είχαν βάλει ένα μωνοτικό υλικό στην μεταλλική βάση της ψύκτρας στο πίσω μέρος της mobo...

Την ψύκτρα όμως που βραχυκύκλωνε αυτοί την είχαν τοποθετήσει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anthis [Σήμερα, στις 07:44]

Πλήρωσα τελιά, δεν έβρισκα άκρη και βιαζόμουν...

Βραχυκύκλωνε λέει μια βάση την μητρική.... Δικό τους λάθος μου φαίνεται ήταν γιατί όταν αφαίρεσα την μητρική να βάλω άλλη ψύκτρα στον επεξεραστή είδα ότι είχαν βάλει ένα μωνοτικό υλικό στην μεταλλική βάση της ψύκτρας στο πίσω μέρος της mobo...

Την ψύκτρα όμως που βραχυκύκλωνε αυτοί την είχαν τοποθετήσει...

Τι ψαχνεις να βρεις και εσυ!Ολοι χαμενοι ειναι οι τυποι....Ενταξει οχι και ολοι αλλα οι περισσοτεροι!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.