Jump to content



Windows Vista Ultimate DSP 32 και 64bit


mariosalice

Recommended Posts

Έχετε τα Windows Vista Ultimate DSP σε 32 και 64bit και σε τι τιμή?

Ενδιαφέρομαι για ένα από το καθένα.

Βρήκα μόνο τα 32 bit στα 200 περίπου.

Αν υπάρχουν και τα 64bit σε DSP παρακαλώ pm ή ενημερώστε με εδώ για τις τιμές.

Ξέρει κανείς πόσες επανεγκαταστάσεις δικαιούμαστε με τα DSP?

Link to comment
Share on other sites

Τα 32 bit 185 και έχουν έρθει εδώ και μία εβδομάδα.

Τα 64 bit δεν έχουν έρθει ακόμα (μόνο στην Business έκδοση).

Για επανεγκαταστάσεις δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

Πάντως κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ενώ δεν τα έχω ενεργοποιήσει ακόμα, δεν με έχει ειδοποιήσει για τίποτα (όπως γινόταν στα XP με το balloon).

Πιστεύω ότι λογικά με τηλεφωνική ενεργοποίηση δεν θα υπάρχει πρόβλημα και στο μέλλον (όπως δλδ και με τα XP).

Και εγώ τα 32αρια έβαλα καθώς τα 64αρια τα ''φοβάμαι'' ακόμα. Σκοπεύω, όταν έρθουν (που λογικά δεν θα αργήσουν πολύ ακόμα), να τα δοκιμάσω και αυτά (με την ελπίδα ότι η κατάσταση με τους οδηγούς θα ωριμάσει και δεν έχουμε τα προβλήματα των XP 64).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 17:04]

Τα 32 bit 185 και έχουν έρθει εδώ και μία εβδομάδα.

Τα 64 bit δεν έχουν έρθει ακόμα (μόνο στην Business έκδοση).

Για επανεγκαταστάσεις δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

Πάντως κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ενώ δεν τα έχω ενεργοποιήσει ακόμα, δεν με έχει ειδοποιήσει για τίποτα (όπως γινόταν στα XP με το balloon).

Πιστεύω ότι λογικά με τηλεφωνική ενεργοποίηση δεν θα υπάρχει πρόβλημα και στο μέλλον (όπως δλδ και με τα XP).

Και εγώ τα 32αρια έβαλα καθώς τα 64αρια τα ''φοβάμαι'' ακόμα. Σκοπεύω, όταν έρθουν (που λογικά δεν θα αργήσουν πολύ ακόμα), να τα δοκιμάσω και αυτά (με την ελπίδα ότι η κατάσταση με τους οδηγούς θα ωριμάσει και δεν έχουμε τα προβλήματα των XP 64).

’ριστη τιμή.

Τα Vista 32bit τα έχω ήδη εγκατεστημένα.

Ένα μήνα δεν ζητούν ενεργοποίηση.

Μετά από κάποιες μέρες όμως μου βγήκε baloon που μου θύμισε να τα ενεργοποιήσω.

Τα 64bit δεν τα φοβάμαι γιατί έχω ήδη εμπειρία από τα 64bit Windows XP.

Υπολογίζω ότι θα δουλεύουν μια χαρά και τα Vista.

Τα 64bit θα τα βάλω στο βασικό μου μηχάνημα.

Τα 32bit θα τα βάλω σε άλλο υπολογιστή.

Ευχαριστώ.

Θα περάσω σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 17:21]

Μετά από κάποιες μέρες όμως μου βγήκε baloon που μου θύμισε να τα ενεργοποιήσω.

Λογικό (απλώς μου έκανε λίγο εντύπωση που δεν το βγάζει αμέσως).

Φαντάσου να το είχε ξεχάσει η MS....Μεγάλο πρόβλημα....Θα έτρωγε μέγα κράξιμο :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Και εγώ τα 32αρια έβαλα καθώς τα 64αρια τα ''φοβάμαι'' ακόμα. Σκοπεύω, όταν έρθουν (που λογικά δεν θα αργήσουν πολύ ακόμα), να τα δοκιμάσω και αυτά (με την ελπίδα ότι η κατάσταση με τους οδηγούς θα ωριμάσει και δεν έχουμε τα προβλήματα των XP 64).

Δεν υπάρχει κανένα θέμα με τους οδηγούς, αλλά δεν ξέρω αν τυχόν ασυμβατότητες με το soft (μόνο με μερικά παιχνίδια για την ακρίβεια) έχουν να κάνουν με τους οδηγούς. Γενικά όμως οι εταιρίες που έχουν οδηγούς, έχουν και για 32 και για 64 :T:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 19:54]

Sorry για το OT, αλλα....σε εναν power χρηστη που παιζει και πιο βαρια παιχνιδια, κανει και το o/c του, τι παραπανω προσφερου τα ultimate απο τα Home premium ???

Τίποτα. Πέρα από το Complete PC Backup, τις υπηρεσίες Fax & Scan, και το εργαλείο BitLocker για encryption (δηλαδή πράγματα που μπορείς να βρεις και από 3rd party εταιρείες), έχουν ακριβώς τις ίδιες δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιά απορία: Εχω τα 32bit upgrade αχρησιμοποίητα. Αν ζητήσω τα 64bit να μου σταλούν πληρώνοντας τα μεταφορικά, θα έχουν το ίδιο S/N με τα 32bit που θα δηλώσω;

Θα με κλειδώσουν με κάποιο τρόπο ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο τη μιά version?

Μιλάω για αυτή τη διαδικασία: http://www.vista64.net/forums/general-discussion/55925-vista-express-upgrade.html

και

https://om.one.microsoft.com/opa/Validation.aspx?StoreID=8ded343b-1877-4de7-b650-1125f9870a89&LocaleCode=el-gr&JavaScriptOn=yes

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο με τις επανεγκαταστάσεις...ειναι λιγο πακετο...δηλαδη αμα ξεπερασεις τον αριθμο αυτο μενεις χωρις λειτουργικο?...ασε που το φορματ τωρα τελευταια το χω για πλακα...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, τυπικά μόνο μια φορά μπορούμε να τα εγκαταστήσουμε και σε ένα μόνο υπολογιστή.

Αν θέλετε ευκολία με πολλές εγκαταστάσεις, αγοράζετε το κανονικό.

Λύσεις για τα DSP υπάρχουν.

Αγόρασα δύο τέτοιες άδειες, μια 32 και μια 64bit και δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα κανένα κωδικό.

Θα το πάω έτσι για ένα χρόνο και μετά βλέπουμε.

Δεν ξέρω αν προσέξατε και ένα τελευταίο post όπου έγραφα για την αυτόματη ενεργοποίηση μέσω ενσωμάτωσης του SLIC στο BIOS.

Μάλλον το περάσατε στο ντούκου, αλλά ήταν πολύ σημαντική είδηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.