Jump to content



Υπάρχει GPS navigation για Windows Mobile 2003?


JimmyFox

Recommended Posts

O ξάδελφός μου έχει ένα Acer n30.

Αξιόλογο PDA για την εποχή του με καλή συνδεσιμότητα και μεγάλη οθόνη 3,5".

Θέλουμε να του βάλουμε GPS για να το αξιοποίησουμε καλύτερα και αυτό που θέλω να μάθω είναι αν υπάρχει κάποιο αξιόλογο σύστημα πλοήγησης για τα Windows Mobile 2003 με Ελληνικούς χάρτες.

Έχετε κάτι υπ'όψη σας?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το google είναι φίλος μου αλλά μάλλον όχι και δικός σου.

Το destinator 6 τρέχει μόνο σε Windows Mobile 5. http://www.destinatortechnologies.net/uk/products/products/pda/destinator_6/compatibility.html

Αν ξαναδιαβάσεις το ερώτημά μου, ψάχνω για Windows Mobile 2003

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Ναι, το google είναι φίλος μου αλλά μάλλον όχι και δικός σου.

Το destinator 6 τρέχει μόνο σε Windows Mobile 5. http://www.destinatortechnologies.net/uk/products/products/pda/destinator_6/compatibility.html

Αν ξαναδιαβάσεις το ερώτημά μου, ψάχνω για Windows Mobile 2003

lol

Οκ τότε σεμένα που μου λειτουργούσε στο qtek s100 με wm2003 μάλλον συνέβαινε κάτι το παραφυσικό! Τέσπα κάνε ότι νομίζεις...

Edit:

Τώρα που διάβασα το link να σου επισημάνω

Destinator 6 runs on all Windows Mobile 5 devices. -->

αυτό που λέει σημαίνει οτι παίζει σε όλες τις συσκευές με wm5 αλλά χωρίς να αποκλείει τις συσκευές με wm2003!!!

’σε που στο compatibility list υπάρχει το acer n30 που έχεις... τι άλλο???

Τυχόν συσκευές που να μη συστήνει για χρήση είναι μάλλον αυτές με πολύ φτωχό hardware γιατί έχει και κάποιο rendering ο χάρτης που πρέπει να σηκώνει το cpu αλλά και η ταχύτητα του υπολογισμού του σημείο που βρίσκεσαι που πρέπει να είναι σε λογικά πλαίσια...

Link to comment
Share on other sites

Destinator 3, PN και PaPaGO! Greece V7 είναι αυτά που έχω δοκιμάσει στο WM2003 ROYALTEK RTW-1000 EMPUS, το οποίο έχει ίδιου τύπου επεξεργαστή (samsung arm) με το n30. Το papago είναι αυτό που έχω κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DuKe

lol

Οκ τότε σεμένα που μου λειτουργούσε στο qtek s100 με wm2003 μάλλον συνέβαινε κάτι το παραφυσικό! Τέσπα κάνε ότι νομίζεις...

Edit:

Τώρα που διάβασα το link να σου επισημάνω

Destinator 6 runs on all Windows Mobile 5 devices. -->

αυτό που λέει σημαίνει οτι παίζει σε όλες τις συσκευές με wm5 αλλά χωρίς να αποκλείει τις συσκευές με wm2003!!!

’σε που στο compatibility list υπάρχει το acer n30 που έχεις... τι άλλο???

Τυχόν συσκευές που να μη συστήνει για χρήση είναι μάλλον αυτές με πολύ φτωχό hardware γιατί έχει και κάποιο rendering ο χάρτης που πρέπει να σηκώνει το cpu αλλά και η ταχύτητα του υπολογισμού του σημείο που βρίσκεσαι που πρέπει να είναι σε λογικά πλαίσια...

Μα φίλε μου γι'αυτό ρωτάω. Πως γίνεται να ξέρω οτι ένα πρόγραμμα που τρέχει σε Windows Mobile 5 μπορεί να τρέχει σε Windows Mobile 2003. Αυτό θέλω να μάθω, το τι και το πώς. Γι'αυτό έχουμε τα forum. Ζητάω την εμπειρία αυτών που την έχουν και έχουν την πρόθεση να βοηθήσουν.

Tέλος πάντων. Βρήκα το forum της NGi και πήρα απάντηση στο ερώτημά μου. Ευχαριστώ όσους ενδιαφέρθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από diablo13

destinator 6 παιζει σε pda htpc p3300 με wm2003 χωρίς κανένα πρόβλημα.:)

Κάτσε ρε ψηλέ το P3300 έχει wm5... κάτι μπερδεύεις :confused:

Εκτός και αν το αναβάθμησες με wm2003 rom, αλλά γιατί να το κάνεις αυτό?? Εδώ όλοι αναβαθμίζουν σε wm6...

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχουν λέει?? :)

Ένα σωρό! http://forum.xda-developers.com/

ψάξου στη κατηγορία upgrading της αντίστοιχης συσκευής που σε ενδιαφέρει.

ΑΛΛΑ κάνε καλό διάβασμα και πολύ προσοχή! Ουκ ολίγα αχρηστεύτηκαν απο λάθη και άγνοια!

Τα wm6 έχουν κωδική ονομασία crossbow όχι phantom, και είναι αρκετά σταθερά, έχω τεστάρει 4-5 εκδόσεις μέχρι στιγμής από διάφορους developers και μέσα σε 1 μήνα καθημερινής χρήσης με έχουν αφήσει άκρως ικανοποιημένο! Γενικά είναι πολύ πιο γρήγορα τα wm6 σε αίσθηση κατά την χρήση!

Βέβαια υπάρχουν και wm5 roms που είναι βελτιστοποιημένα και εξίσου γρήγορα. Καμία σχέση με τα roms που δίνει η Ace-Hellas.

Για ποια συσκευή ενδιαφέρεσαι?? Αν είναι πολυ φρέσκια της σειράς P3xxx, P4xxx, tytn herald κ.τ.λ. παίζει να μην βρείς και πολύ υλικό

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα....παίζουν τίποτα marine χάρτες GPS για PDA?

Για το Destinator δεν βρίσκω κάτι. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα για marine κατάσταση σε PDA?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DuKe

Αν υπάρχουν λέει?? :)

Ένα σωρό! http://forum.xda-developers.com/

ψάξου στη κατηγορία upgrading της αντίστοιχης συσκευής που σε ενδιαφέρει.

ΑΛΛΑ κάνε καλό διάβασμα και πολύ προσοχή! Ουκ ολίγα αχρηστεύτηκαν απο λάθη και άγνοια!

Τα wm6 έχουν κωδική ονομασία crossbow όχι phantom, και είναι αρκετά σταθερά, έχω τεστάρει 4-5 εκδόσεις μέχρι στιγμής από διάφορους developers και μέσα σε 1 μήνα καθημερινής χρήσης με έχουν αφήσει άκρως ικανοποιημένο! Γενικά είναι πολύ πιο γρήγορα τα wm6 σε αίσθηση κατά την χρήση!

Βέβαια υπάρχουν και wm5 roms που είναι βελτιστοποιημένα και εξίσου γρήγορα. Καμία σχέση με τα roms που δίνει η Ace-Hellas.

Για ποια συσκευή ενδιαφέρεσαι?? Αν είναι πολυ φρέσκια της σειράς P3xxx, P4xxx, tytn herald κ.τ.λ. παίζει να μην βρείς και πολύ υλικό

Ωπ ανενημέρωτο με βρίσκω.

Σε ποια συσκευή έχεις δοκιμάσει να περάσεις τα wm6?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το htc wizard (qtek 9100) όπου υπάρχουν πάρα πολλές roms για δοκιμή και wm5 και wm6. Αλλά είναι και άλλες συσκευές που έχουν πλούσιο υλικό, όπως το htc universal (qtek 9000), htc prophet(qtek s200) κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 12:14]

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα....παίζουν τίποτα marine χάρτες GPS για PDA?

Για το Destinator δεν βρίσκω κάτι. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα για marine κατάσταση σε PDA?

τι ακριβως ψαχνεις;

εχω κατι στο μυαλο μου, αλλα μπορει και να μη σου κανει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.