Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ DRIVERS ΣΕ ΤV CARD LEADTEK DTV2000H


REDLADY

Recommended Posts

Δηλαδή βρήκε drivers που ταιριάζουν στην συσκευή τους εγκατέστησε αλλά στην συνέχεια λέει ότι δεν εγκαταστάθηκε σωστά?

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να διαλέξεις τους είναι να πατήσεις χωρις αναζήτηση και του δείξει ακριβώς που είναι ο driver(αγνόησε τυχόν προειδοποιήσεις για ψηφιακή υπογραφή microsft κλπ)

Δεν μπορεί είτε από το cd είτε αυτούς που κατέβασες κάποιον από τους δύο θα δεχτεί. Δοκίμασε πρώτα αυτούς που κατέβασες και μετά του cd που είναι παλιότερη.

Επίσης δοκίμασε να κατεβάσεις τους drivers απευθείας από την Leadtek μπορεί να μην είναι οι σωστοί (έδωσα το Link στο προηγούμενο post)

Αν δεν πετύχει και αυτο:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Του cd δουλεύουν, απλά με το νέο software δεν έχει καλό ήχο, είναι σπαστός...

Με το software του cd δεν είχα πρόβλημα... Μάλλον θα ξαναβάλω αυτό να τελειώνω...

Απ'ό,τι φαίνεται ισχύει ο νομός του όταν δουλεύει κάτι μην το πειράζεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ PC.ΠΑΤΗΣΑ ΤΟ Α ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΦΕ ΤΟ MANUAL ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΗΧΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ S ΓΙΑ ΕΠΙΒΕΒΕΩΣΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ NO SOUND AT ALL.ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από REDLADY

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ PC.ΠΑΤΗΣΑ ΤΟ Α ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΦΕ ΤΟ MANUAL ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΗΧΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ S ΓΙΑ ΕΠΙΒΕΒΕΩΣΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ NO SOUND AT ALL.ΕΛΕΟΣ

Αρχική απάντηση από .38.45

την επομενη φορα δε θα σου χαριστει κανενας.

......

Link to comment
Share on other sites

οκ.το προβλιμα ηχου εξακολουθει,στο software στην ταμπελα sound card type εχω auto και μετα αλλαζω ολεσ τισ ταμπελεσ στην ενοτητα analog audio device τσεκαροντασ ταυτοχρονα για ηχο αλλ τιποτα απο ηχο.μιποσ εχω βαλει αναποδα μεσα στο mother to kalodiaki toυ ηχου=οπωσ το βλεπουμε αριστερα το κοκκινο καλοδιακι:cry: :(:rip:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να συνδεσεις την εξοδο της καρτας τηλεορασης με το Line in της καρτας ηχου για να εισαι σιγουρος οτι δεν το εχεις βαλει ανάποδα.

επειτα απο τις ρυθμισεις της καρτας τηλεορασης προσεχεις να εχεις βαλει τα σωστα στο analog audio device στο Mixer device και στο audio out control.

εγω το εχω συνδεσει στο cd in γιαυτο βλέπεις cd volume. εσυ πρεπει να βαλεις οι επιλογη εχεις κανει να το συνδεσεις. η line in που σου ειπα η αυτο που εχεις βαλει.

αφου το κανεις αυτο θα πας στις προγραμμα της καρτας ηχου και θα τσεκαρεις μηπως ειναι Mute απο κει η επιλογή του ηχου.

post-3702-1416073042,5231_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από REDLADY [Σήμερα, στις 13:13]

ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΜΟΝΟ ΥΠΟΔΟΧΗ 4 ΠΙΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ CD PANΩ ΣΤΟ MOTHERBOARD.ANYWAY ΘΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΙΣΩ THANK U

αν δεν υπάρχει καρτα ηχου. πως περιμένεις να ακόυσεις ήχο?

Link to comment
Share on other sites

@REDLADY, ακολούθησε τις οδηγίες που σου έδωσε ο dimitris74.... Η κάρτα ήοχυ υπάρχει, είναι ενσωματωμένη στο motherboard.. Οι υποδοχές για σύνδεση υπάρχουν...

Εσωτερικά βάζεις απλά το καλώδιο αυτό το 4pin στην υποδοχή CD_in ή TAD ή AUX της μητρικής... Πρέπει να ανοίξεις το κουτί.... Εύκολο είναι να ατα βρεις... Κοίτα το manual...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Η αδιαφορία σου για τους κανόνες του forum (όχι κεφαλαία και Ελληνικά) έχει καταντήσει ενοχλητική.

Κάτσε καιγόμαστε τώρα, να λύσουμε το πρόβλημά μας θέλουμε, εδώ δεν είναι που παίζει το τζάμπα support?

Lamer ή αλλιώς leecher γνώσης, μια διαδεδομένη κατηγορία χρηστών στα απανταχού fora.

Link to comment
Share on other sites

to εχω ηδη ενομενο το καλοδιο στην υποδοχη cd του mother.,το εχω βαλει με το κοκινο απο τα τρια καλοδιακια αριστερα.αν ειναι σωστα βαλμενο μαλον κατι δεν εχω ενεργοποιησει σοστα στο software win fast.παντωσ νομιζω οτι τα εχω δοκιμασει ολα εκει

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τώρα και το mute από τις ρυθμίσεις της κάρτας ήχου σου.. Λογικά θα είναι ένα μπλέ εικονιδιάκι δίπλα στο ρολόι (των windows εννοώ, όχι του τοίχου..) Εκεί θα αποεπιλέξεις το mute που αναφέρεται στο CD. Τις ρυθμίσεις του winfast κάνε τις όπως σου είπε ο dimitris74. Παίξε τώρα με την ένταση να δούμε αν θα ακούσεις ήχο..

Και please, βελτίωσε λίγο την εμφάνιση των post σου..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.