Jump to content



Fan 40mm


kallileo

Recommended Posts

Δεν ειδα κάτι . Μετα πάς σε κάτι noname κλασικά μαυρα φανάκια που μετά απο κανα 3μηνο αρχιζουν σφυρίζουν [2-3 που ειχα δλδ ετσι έκαναν ] και δεν το-τα συνιστώ.

Σκέψου το πάντως το μπλεδάκι ειναι ψαρωτικό , trendy , και gομενοπαγίδιστικο :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Δεν ειδα κάτι . Μετα πάς σε κάτι noname κλασικά μαυρα φανάκια που μετά απο κανα 3μηνο αρχιζουν σφυρίζουν [2-3 που ειχα δλδ ετσι έκαναν ] και δεν το-τα συνιστώ.

Σκέψου το πάντως το μπλεδάκι ειναι ψαρωτικό , trendy , και gομενοπαγίδιστικο :p

Ναι αλλα σε τυφλωνει την νυχτα.......... :p

Το κακο ειναι οτι πρεπει να το παραγγειλω απο το ιντερνετ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo Ξερει κανεις που μπορω να βρω 4cm X 4cm ανεμιστηρα?????
Για το ΝΒ το θές ?

Αν ναι : Στις μνήμες έχεις βάλει κανένα ανεμιστήρα επάνω ? Αν όχι, δοκίμασε (όλο και κάποιον 8αρη θα έχεις σε κανένα συρτάρι) να βάλεις έναν 8αρη ανεμιστήρα επάνω στις μνήμες (στην κάτω τους πλευρά, προς την μεριά της VGA δηλαδή) με λίγη κλήση προς το ΝΒ cooler. Αυτό έχω κάνει και έχω γλυτώσει από την φασαρία του εχτρα ΝΒ Fan έχω τις μνήμες κρύες και δεν έχω ποτέ πάνω από 42C στο ΝΒ (με ΟRTHOS και χωρίς να του έχω αλλάξει πάστα).

Αν όχι : αγνόησε το post

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω δυο 4ρια fans της Sunnon για να μετατρεψω δυο εξωτερικες θεσεις 3.5" σε front intake τα οποια ειναι ποιοτικα αν τα ξερεις και με μεγαλη ροη! Το μονο κακο οτι ειναι καπως φασαριοζικα..

Link to comment
Share on other sites

πάντως εμένα με έχει σώσει η Τt blue orb2 - έτσι όπως είναι φαρδιά πιάνει και πάνω από το ΝΒ και το ψύχει επαρκέστατα και χωρίς θόρυβο

http://www.thermaltake.com/product/Cooler/Retail/cl-p0257/cl-p0257.asp

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13

πάντως εμένα με έχει σώσει η Τt blue orb2 - έτσι όπως είναι φαρδιά πιάνει και πάνω από το ΝΒ και το ψύχει επαρκέστατα και χωρίς θόρυβο

http://www.thermaltake.com/product/Cooler/Retail/cl-p0257/cl-p0257.asp

Αυτο για CPU ειναι μεγαλο!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

αμα θελεις ησυχια στο ΝΒ βαλε αυτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174034&product=922374 δεν το εχω για να σου πω εντυπωσεις αλλα αν ψαξεις ολο και καπου θα βρεις :nerd: :nerd: τωρα για τα φανακια νομιζω οτι ειχα δει στα multirama extreme:whistling :whistling

Link to comment
Share on other sites

εχω το HR-05, χωρίς ανεμιστήρα (τελειως παθητική ψύξη), και ειμαι 7-10 βαθμους κατω σε σχέση με το Titan που ειχε αντικαταστήσει το σύστημα ψύξης της DFI. Αν και δεν σύγκρινα απ'ευθειας με τη μαμα ψύξη, υπολογίζω 10-15 βαθμούς πιο χαμηλά, και πάνω απ'όλα τελειως αθόρυβα. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα :)

Για ανεμιστήρια ειδα ότι εχει το Multi Xtreme 40mm, σε silenx (~15e) και κατι akasa αυτα με τα περτοκαλί φτερα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ ψάχνω για 50mm καλό κουλεράκι και είναι κρίμα να ανοίγω νέο topic, ξέρει κανείς που θα βρω?

Όχι μαύρο!!! τέτοιο ξέρω και εγώ... Διαφανές άχρωμο άντε να είναι πορτοκαλί... το μπλε δεν πάει καθόλου στο mobo μου :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.