Jump to content



Μονωση


spH3RiCal

Recommended Posts

Ricofon είναι...:)

Βγαζει η Akasa και η Cooltek τετοιο υλικο αυτοκολλητο για κουτια....

Μην φανατστεις ομως οτι θα κανει τρελη δουλεια...πρωτα πρεπει να φροντισεις να μην κανει θορυβο το τροφοδοτικο σου,Heatsink@ cpu/gpu,fans και μετα αυτο ειναι το κερασακι στην τουρτα....γιατι και να το βαλεις,αμα εχεις θορυβο πολυ παλι θα παραμεινει...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και το dynamat που ειναι πιο λεπτο και δεν ειναι αφρωδες αλλα ειναι πιο ακριβο απο τα παραπανω και εχει περιπου την ιδια αποδοση.

Παλια ειχα βρει σε μαγαζι με ηχοσυστηματα αυτοκινητου dynamat και κατι αντιστοιχο με αυτα της akasa σε καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε παντού στο κουτί. Ειναι σχεδιασμένο κα κόβει τις ψηλές συχνότητες πχ από 4αρια ανεμηστιράκια. Εγώ το βάζω πάντα σε κάθε καινούριο κουτί μου. Με άριστα το δέκα, αποελεσματικότητα 5. Σχετικά με τιμή - απόδοση 10.

Εγώ το πήρα από xtreme multirama.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα κανει μια custom λυση με αυγοθηκες αρχικα και μετα με υλικο για στουντιο (βεβαια οχι τεραστιο .... Επισης ειχα βαλει στις ενωσεις ενα αυτοκολλητο σαν σιλικονης (σε καρφουρ το ειχα βρει)

Επισης εβαλα και αναμεσα στους σκληρους μονοτικο (σαν αυτο του eshop) και στην προσοψη απο μεσα εννοειται ....

... ειχα πολυ καλη μειωση ΑΛΛΑ ελαφρια αυξηση της θερμοκρασιας ... αν ηδη εισαι οριακα στην θερμοκρασια ισως εχεις προβλημα ....

Και φυσικα θελει προσοχη να μην ακουμπα τπτ σε μητρικη κλπ ....

Εννοειται πως παντα και πρωτα κανεις τελειο καθαρισμο των ανεμιστηρων (που φροντιζεις να ειναι καλοι κ αθορυβοι οσο γινεται) .....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.