Jump to content



Προβλημα java(?) σε site


fifis

Recommended Posts

Παω στο

http://www.edee.gr/stat_circulation.html

και κλικαρω στο

Πρακτορείο Διανομής Τύπου «Αργος»

(για να δω τις κυκλοφοριες των περιοδικων)

Στο νεο παραθυρο, ενω στην αρχη φαινεται οτι φορτωνει κανονικα η java με το χαρακτηριστικο "φλυτζανι", τελικα τo υποπαραθυρο δε βγαινει(βγαζει Χ) και κατω γραφει

"Loading Java Applet Failed..."

Σε σας φορτωνει το παραθυρο?

Μηπως χρειαζομαι αλλη εκδοση java? (σε αλλα sites δεν εχει προβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εβαλα την τελευταια εκδοση (1.5.0_11) απο το www.java.com

(http://www.java.com/en/download/manual.jsp)

αλλα χωρις αποτελεσμα, η σελιδα συνεχιζει να μη φορτωνει κανονικα.

Εσεις που βγαζετε αυτη τη σελιδα, μπορειτε να μου πειτε που να βρω και να βαλω την εκδοση της java που εχετε?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγω ειμαι γκαρσονι για να με δουλευεις ετσι φιλε μου.

Εγω ηρθα σε ενα forum υποτιθεται για βοηθεια, αν δε σεβεστε αυτους που ειναι εδω να το δηλωνετε απο πριν να μη χανουμε χρονο, αυτο ειναι το πιο τιμιο, OK?

Link to comment
Share on other sites

φυλλομετρητής Ιστού (Web browser) Λογισμικό που ερμηνεύει και εμφανίζει έγγραφα τα οποία έχουν μορφοποιηθεί για τον Παγκόσμιο Ιστό. Τα έγγραφα μπορεί να είναι αρχεία HTML, αρχεία γραφικών, ή αρχεία πολυμέσων.

http://noc.auth.gr/services/general/www/www_more.html

Το ότι δεν καταλαβαίνεις κάποιους όρους εδώ, μπορείς να το εκφράσεις καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fifis

??

Πρωτη φορα το ακουω αυτο.

Μπορεις να μου πεις ΠΟΥ θα βρω τη καταλληλη java να βαλω?

1)Ctrl+shift+del εκεί επιλέγεις σε τι ακριβός θέλεις να κάνεις εκκαθάριση (firefox).

2)www.java.com

Από εκεί και πέρα εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει αν ξέρει κάποιο άλλο μέλος του thelab λογικά θα σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Ηellbound, με control-shift-del σου βγαζει τον task manager(ie) με τις τρεχουσες διεργασιες.

Στο java.com πηγα οπως ειπα, αλλα χωρις αποτελεσμα.

Astrolabos, ποσοι μπορουν να γνωριζουν τι ειναι ο...φυλλομετρητης ιστου? Μου εκανες αυτη την ερωτηση σιγουρος οτι δεν ειχα ιδεα.

Εχω λαβει κι αλλα κουλα, πχ. στην ερωτηση μου για το pro καποιος μου ειπε να σβησωτο φακελο KONAMI απο τα Program Files, στην ερωτηση για το 1Τ αλλος μου ειπε οτι δεν μπορειτε να με βοηθησετε, να μην επιμενω εδω και να παω σε αλλο forum κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fifis

Ηellbound, με control-shift-del σου βγαζει τον task manager(ie) με τις τρεχουσες διεργασιες.

Στο java.com πηγα οπως ειπα, αλλα χωρις αποτελεσμα.

Το Ctrl+shift+del ισχύει για firefox όπως ανέφερα για IE να σου πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα μιας και τον έχω αφήσει εδώ και χρόνια Όσο για έγκυρη java σίγουρα μπορείς να βρεις στο επίσημο site της αν την έχεις κατεβάσει από εκεί τότε τι πρόβλημα δεν είναι η java αλλά κάτι άλλο.

Sorry αλλά αυτή τη στιγμή δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου, ίσως κάποιο άλλο μέλους όπως ο Astrolabos να μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.