Jump to content



ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΜΑ


velipsi

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από papakos

Εγω λοιπον που ειμαι δασκαλος πιστευω οτι δεν μας τα λετε πολυ καλα κυριε darkCount.

Προσωπικη μου γνωμη, σ αρκετα θεματα η συμπεριφορα σας δειχνει υπεροψια.

Δεχομαι οποια σας διορθωση.

Μπορείς να δοκιμάσεις να πας στην θέση του και να κυνηγάς όλη μέρα από τα 500 κατά μέσο όρο ημερήσια posts, μέσα σε 6000 μέλη να διορθώνεις και να κρατάς το forum σε σημείο σύμφωνα με τους κανόνες του.

Ο darkCount είναι ο ποιο active moderator που έχω δει στο Λάμπη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply
Οι Moderators συντονίζουν ορισμένα forums. Γενικότερα, έχουν τη δυνατότητα να τροποποιούν ή να διαγράφουν μηνύματα, να μετακινήσουν θέματα συζήτησης, καθώς και πολλές ακόμη δυνατότητες.

Εφ οσον εχουν αυτην την αρμοδιοτητα αλλα και δυνατοτητα, οταν το ξαναειδαν γραμμενο αντι να το πεταξουν στην τρυπουλα οπως ειπαν, μπορουσαν να σβησουν το αρχικο post χωρις να δημιουργηθει το παραμικρο.

Αυτη τους η κινηση εξακολουθει να μου δειχνει υπεροψια.

Και μιλω στον πληθυντικο, αρα απευθυνομαι σ ολους τους mods.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 23:13]

Ο darkCount είναι ο ποιο active moderator που έχω δει στο Λάμπη.

δεν θυμαμαι και τοσο καλα τι γινοταν πριν απο 4 χρονια

(ισως γιατι δεν υπηρχαν και τοσες πολλες αφορμες

που να δικαιολογουν την επεμβαση mods & admins)

αλλα τους τελευταιους μηνες, η παρουσια του ειναι η πιο ενεργη και ξεκαθαρη εδω μεσα

το κακο ειναι οτι μοιαζει με μοναχικο καβαλαρη αντι με μελος συντονισμενης ομαδας

λογικο ειναι λοιπον που ορισμενοι ξυνιζουν οταν τους γινονται υποδειξεις...

καλομαθαινουν στο "χυμα στο κυμα"

και αμα δουν οτι υπαρχει καποιος που παει να βαλει ταξη αντιδρουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papakos [Σήμερα, στις 23:01]

Εγω λοιπον που ειμαι δασκαλος πιστευω οτι δεν μας τα λετε πολυ καλα κυριε darkCount.

Προσωπικη μου γνωμη, σ αρκετα θεματα η συμπεριφορα σας δειχνει υπεροψια.

Δεχομαι οποια σας παρατηρηση.

καληνύχτα συνάδελφε ευχαριστω που ασχολήθηκες με το θεμα και που ειδες και εσυ

οσα βλέπουν τοσοι πολλοι αλλοι φιλοι εδω μέσα

να εισαι καλα......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 23:13]

Μπορείς να δοκιμάσεις να πας στην θέση του και να κυνηγάς όλη μέρα από τα 500 κατά μέσο όρο ημερήσια posts, μέσα σε 6000 μέλη να διορθώνεις και να κρατάς το forum σε σημείο σύμφωνα με τους κανόνες του.

Ο darkCount είναι ο ποιο active moderator που έχω δει στο Λάμπη.

αυτο σημαίνει οτι δεν μπορει να κανει λαθος..........................

και τα λαθη ανθρωπινα είναι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Σήμερα, στις 23:50]

δεν θυμαμαι και τοσο καλα τι γινοταν πριν απο 4 χρονια

(ισως γιατι δεν υπηρχαν και τοσες πολλες αφορμες

που να δικαιολογουν την επεμβαση mods & admins)

αλλα τους τελευταιους μηνες, η παρουσια του ειναι η πιο ενεργη και ξεκαθαρη εδω μεσα

το κακο ειναι οτι μοιαζει με μοναχικο καβαλαρη αντι με μελος συντονισμενης ομαδας

λογικο ειναι λοιπον που ορισμενοι ξυνιζουν οταν τους γινονται υποδειξεις...

καλομαθαινουν στο "χυμα στο κυμα"

και αμα δουν οτι υπαρχει καποιος που παει να βαλει ταξη αντιδρουν...

συμφωνω μαζι σου οχι στο " χυμα στο κυμα " με τον τρόπο αντιμετωπισης της κατάστασης διαφωνω δηλαδή δεν μπορούσε να αντιμετωπιστεί διαφορετικά το θέμα

ολα στην πυρά ???????????????????

Link to comment
Share on other sites

"και αμα δουν οτι υπαρχει καποιος που παει να βαλει ταξη αντιδρουν..."

αν πιασουμε το θεμα αυτο δε το να " βαλουν τάξη " , ξερεις ποσοι με αυτό τον ορο

πάτησαν επι πτωμάτων????????????????

μην πίάσουμε λοιπον την ιστορία τώρα ................

γενικα πρεπει να ειμαστε προσεχτικοι οταν κατέχουμε ένα ρόλο κάπου γιατί ευκολα

δημιουργουνται παρεξηγησεις ............

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι, ότι, αρκετά νέα μέλη, δεν έχουν την ίδια αντιμετώπιση με κάποιες παλίες καραβάνες. Επίσης, είναι γενικώς αποδεκτό, πως αν δώσεις σε έναν άνθρωπο λίγη εξουσία, μια στολή, ένα σήμα κ.τ.λ. γίνετε ζώον (όπως ακριβώς ένας σύγχρονος μπάτσος ¨) )...

Link to comment
Share on other sites

Επί πτωμάτων; Ζώον; Τι άλλο θα δω εδώ μέσα...

Και όλα αυτά γιατί ζητήθηκε να γίνει edit σε ένα post με greeklish, το οποίο καλώς ή κακώς δεν έγινε, και κάποιος κλείδωσε το thread.

Νταξ, δηλαδή αν αφήναμε το thread έτσι, θα πήδαγαν άλλοι 10 μετά και θα γράφανε greeklish. Ή αν έκανε ο darkCount το edit, θα περιμέναν άλλοι 10 πάλι να το κάνει και σε αυτούς.

Καλώς ή κακώς όταν κάνουμε μια μλκια, είτε το θέλουμε είτε όχι, πρέπει να δεχόμαστε και τις όποιες κυρώσεις.

Ζητήθηκε να γίνει το post Ελληνικά (πολύ σωστά), δεν έγινε (ασχέτως λόγου), κλειδώθηκε το thread. Τέλος.

kunoobidi, δεν ξέρω πόσο έχεις ασχοληθεί με το θέμα moderating, αλλά "αρκετά νέα μέλη, δεν έχουν την ίδια αντιμετώπιση με κάποιες παλίες καραβάνες"; Εγώ δηλαδή γιατί δεν έχω ακούσει ούτε ως νιούφης ποτέ παρατήρηση;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 00:10]

Περιμένεις να βγάλεις κάτι από αυτή τη συζήτηση;

αν το ερωτημα γίνεται σε μενα θα απαντησω ναι

η συμπεριφορα ορισμένων ........................

NO PASARAN

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 00:18]

Επί πτωμάτων; Ζώον; Τι άλλο θα δω εδώ μέσα...

Και όλα αυτά γιατί ζητήθηκε να γίνει edit σε ένα post με greeklish, το οποίο καλώς ή κακώς δεν έγινε, και κάποιος κλείδωσε το thread.

Νταξ, δηλαδή αν αφήναμε το thread έτσι, θα πήδαγαν άλλοι 10 μετά και θα γράφανε greeklish. Ή αν έκανε ο darkCount το edit, θα περιμέναν άλλοι 10 πάλι να το κάνει και σε αυτούς.

Καλώς ή κακώς όταν κάνουμε μια μλκια, είτε το θέλουμε είτε όχι, πρέπει να δεχόμαστε και τις όποιες κυρώσεις.

Ζητήθηκε να γίνει το post Ελληνικά (πολύ σωστά), δεν έγινε (ασχέτως λόγου), κλειδώθηκε το thread. Τέλος.

kunoobidi, δεν ξέρω πόσο έχεις ασχοληθεί με το θέμα moderating, αλλά "αρκετά νέα μέλη, δεν έχουν την ίδια αντιμετώπιση με κάποιες παλίες καραβάνες"; Εγώ δηλαδή γιατί δεν έχω ακούσει ούτε ως νιούφης ποτέ παρατήρηση;

δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο απλα τα πραγματα ..μαλλον βλέπεις την μια οψη του νομισματος ...για δες και απο την αλλη σκοπια το θέμα πιστευω να καταλαβαίνεις??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από velipsi

αν το ερωτημα γίνεται σε μενα θα απαντησω ναι

η συμπεριφορα ορισμένων ........................

NO PASARAN

Και να σε ρωτήσω, τους κανόνες του thelab τους έχεις διαβάσει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Χθες, στις 23:50]

δεν θυμαμαι και τοσο καλα τι γινοταν πριν απο 4 χρονια

(ισως γιατι δεν υπηρχαν και τοσες πολλες αφορμες

που να δικαιολογουν την επεμβαση mods & admins)

αλλα τους τελευταιους μηνες, η παρουσια του ειναι η πιο ενεργη και ξεκαθαρη εδω μεσα

το κακο ειναι οτι μοιαζει με μοναχικο καβαλαρη αντι με μελος συντονισμενης ομαδας

λογικο ειναι λοιπον που ορισμενοι ξυνιζουν οταν τους γινονται υποδειξεις...

καλομαθαινουν στο "χυμα στο κυμα"

και αμα δουν οτι υπαρχει καποιος που παει να βαλει ταξη αντιδρουν...

Έτσι είναι γιατί αμα μάθουμε στην πολύ ελευθερία θα παραγνωριστούμε. Όλοι χρειάζονται το μπάνιο τους 1 φορά για μια βδομάδα. Η καθαριότητα είναι η μισή αρχοντιά. Τον αράπη και αν τον πλένεις δεν παρακολουθεί το offtopic forum, thread "πείτε ότι θέλετε".

Βασικά νομίζω πως υπάρχει μια γενική παρεξήγηση τελευταία. Κανείς δεν μισεί κανένα. Κανείς δεν είναι προκατελλημένος με κανένα. Και γιατί άλλωστε? Όλοι αγαπιώμαστε εδώ. Τα ίδια τα thread το αποδεικνύουν. Επίσης οι mods είναι handpicked οποτε είναι στη θέση που τους αρμόζει.-

velipsi χαλαρά μεγάλε. αρχή έιναι ακόμα. Και κύριοι mods λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε. Δεν είναι ανάγκη να είμαστε με το louger στο χέρι.

Οπότε αφήστε τα μίση και πιάστε το ....προπό. 13-7 κληρώνει σε λέω!

Αρχική απάντηση από jpavly [Χθες, στις 23:13]

Ο darkCount είναι ο ποιο active moderator που έχω δει στο Λάμπη.

LOL πές το ψέματα! keep on rocking m8! We all have a dream! No hard feelings. A man's gotta do what he's gotta do. no biggie που είπε και κάποιος (<-δεν είναι greeklish είναι κανονικά αγγλικά.)

Link to comment
Share on other sites

Λαθοι ολοι κανουμε απλα δεν πρεπει να αντιδρουμε τοσο ευκολα οταν μας λενε να τα διορθωσουμε.

Ειναι δυσκολο να κρατηθει το λαβ καθαρο αλλα καποιος πρεπει να το κανει.

Για καντε μια βολτα μεχρι το insomnia.gr και πειτε μου σας αρεσει αυτο που βλεπετε, να διαβασεις ενα θεμα θελεις μιση ωρα τουλαχιστον.

Συμφωνω οτι πρεπει να κρατησουμε το λαμπη καθαρο και ολοι πρεπει να προσπαθησουμε για αυτο

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 00:35]

Θα σε παρακαλούσα να αφήσεις τον ειρωνικό τόνο στα γραφόμενα σου

να υποθέσω οτι μιας και το ποστ σου είναι κάτω απο το δικό μου απευθύνεσαι σε μένα? Γιατί ειρωνικό ρε μαν? Χουμορ κάνω να χαλαρώσουν λίγο τα πνεύματα. Απαγορεύεται?

Link to comment
Share on other sites

Sry κιολας Velipsi αλλα πραγματικα δν ξερω που κολλησες και που ειδες την περιεργη συμπεριφορα...Κλειδωσαν το thread οπως επρεπε να κανουν και καλα εκαναν γιατι αυτο ηταν το σωστο.Απο τη στιγμη που διαβασες το faq δν ειδες οτι πρεπει να χρησιμοποιεις τα Ελληνικα?Σου ζητηθηκε να αλλαξεις το αρχικο σου post και εσυ απλα εκανες ενα παρομοιο Post με το πρωτο αλλα γραμμενο στα Ελληνικα.Δε νομιζω να ειχαν αδικο που κλειδωσαν το θεμα.

Φιλικα παντα και χωρις παρεξηγηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 00:29]

Και να σε ρωτήσω, τους κανόνες του thelab τους έχεις διαβάσει;

Βεβαίως και τους διάβασε, αλλά αποφάσισε να τους διαπραγματευθεί, μετά, αφού συμφώνησε.

Κραδαίνοντας το λάβαρο των δημοκρατικών διαδικασιών, (στις οποίες με κάποιο αξίωμα που μου διαφεύγει, είναι αυθεντίες οι εκπαιδευτικοί) απαιτεί να μην υποστεί τις συνέπειες των πράξεων του.

Ζαβολιάρης , καβγατζής , λάτρης του ξένου αλφάβητου , δάσκαλος που διδάσκει παιδάκια !!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.