Jump to content



ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΜΑ


velipsi

Recommended Posts

θα παρακαλούσα τους υπεύθυνους του forum να μου εξηγήσουν γιατι το

θέμα μου

Το θέμα συζήτησης βρίσκεται:

http://www.thelab.gr/showthread.php?threadid=36592&goto=newpost

αντιμετοπίστηκε με αυτό τον τρόπο ???

την στιγμή που στα νέα - ειδήσεις του thelab.gr υπάρχει αναφορά

στο ιδιο θεμα που αναφέρομαι και εγω

αν κανω λάθος ζητω συγνώμη....

κύριε Chosen κανένα δεν εγραψα στα "πεπέ" μου, και έτσι να είναι , ο τρόπος έκφρασής

σας είναι απαράδεχτος.

post-5580-1416073049,9459_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Yeap αυτό που είπε ο μπιεσοντής. Απάντησες 2 ώρες μετά τον darkCount (οπότε δεν ισχύει το "Δεν το είδα" ), o οποίος σου ζήτησε ευγενικότατα και με smileys, να αλλάξεις τα greeklish στο αρχικό post, αλλά προφανώς το θεώρησες περιττό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν ειδε το παλικαρι την απαντηση και προτροπη για αλλαγη στα ελληνικα το επραξε. Το οτι το εκανε 2 ωρες μετα δεν λεει τιποτα. Δε σημαινει οτι απο τη στιγμη που εκανε το ποστ οτι θα ειναι και συνεχως online να βλεπει τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl- [Σήμερα, στις 17:40]

και εγω δεν καταλαβα τι εγινε. οκ δεν ξερει ο καθενας να κανει edit. απο τη στιγμη που το ξαναγραψε ποιο το προβλημα?

Edit ξέρει να κάνει, παραδόξως σε ακόμα ένα ποστ που ανακάλυψε πως να γράφει ελληνικά, ανακάλυψε και πως να το κάνει edit, αλλά προφανώς ήταν μεγάλος κόπος να τα αλλάξει.

’λλη απορία;

Link to comment
Share on other sites

Choosen αν και έχεις άριστους τρόπους όσο καιρό γράφω στο forum, σήμερα μου φαίνεται πως κάτι σε έχει τσιτώσει.... Χωρίς παρεξήγηση ήσουν λίγο αυστηρός....

Ο άνθρωπος τα ξανάγραψε όλα σύμφωνα με την παρατήρηση του darkCount.....και αυτό δείχνει πως σε καμία περίπτωση δεν τον αγνόησε.... Τώρα, οκ - μαζί σου, λάθος που δεν έκανε edit to αρχικό....αλλά......πεπες και μαύρη τρύπα για αυτό? Εκτός φυσικά και αν το φαινόμενο επαναλαμβάνεται συνέχεια. Τότε μαζί σου......

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου πεφτει λογος αλλα κι εγω διακρινω μια υπερβολη στο ολο θεμα που προεκυψε..Αν ηταν αδιαφορος στην παρατηρηση που του εγινε δεν θα διορθωνε το ποστ μετα...αλλα το διορθωσε...οποτε..?

Εε ας διορθωσει και το 1ο ποστ του τοπικ,κι ολα καλα...

Με το μαλακο παιδια...μια παρεα ειμαστε..:) :flower:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα είναι απλό και δεν κρύβεται καμια θεωρία συνομωσίας πίσω του. Ούτε και έχει κανεις μας χθεσινά με τον φίλο velipsi.

Και εγώ και ο Πέτρος λάβαμε σαν προκλητική συμπεριφορά το γεγονός ότι αντί να διορθώσει όπως ευγενικότατα ζήτησα το greeklish αρχικό ποστ, έγραψε ακριβώς τα ίδια πράγματα στα Ελληνικά αφήνωντας το αρχικό όπως ήταν.

Εγώ ζήτησα να διορθώσει όχι να ξαναγράψει. Δεν είμαι δάσκαλος στο σχολείο να λέω στα παιδάκια...ξανακάνε αυτό δεν το έκανες καλά...ούτε έχω κάνα βίτσιο να "τη λέω" στον κόσμο.

Μου ζήτησαν και μας ζήτησαν να βοηθήσουμε να κρατιέται το φόρουμ όσο το δυνατόν ευανάγνωστο και όμορφό και χρήσιμο γίνεται ακολουθώντας μερικούς κανόνες.

Σε αυτά τα πλαίσιο αυστηρά ζητάω όταν χρειάζεται να γράφουμε Ελληνικά. Ο σκοπός είναι να μην υπάρχουν greeklish πουθενά...όχι να ξαναγράφει ο καθένας ότι θέλει στα Ελληνικά απο κάτω.

Σίγουρα καταλαβαίνετε τι εννοώ και ότι όλη η υπόθεση είναι προφανώς μια παρεξήγηση εφόσον ο velipsi δεν είχε τελικά προκλητική συμπεριφορά.

Νομίζω ότι μπορούμε να το λήξουμε εδώ:daisy:

Link to comment
Share on other sites

όπως ΄καταλάβατε αγαπητοί φίλοι νόμιζα ότι η όλη ενέργεια έγινε λόγω νομιμότητας

vista και αν θα έπερεπε να αναφερθώ σε ενεργοποίηση αυτών ...

Τώρα για το όλο θέμα .......... το αφήνω στην κρίση σας .

χωρίς να εχω την ανάγκη να δικαιολογηθώ απλώς λέω ,οπως είδαν και όλοι οτι κανέναν δεν έγραψα στα ......."πεπε¨ μου αφου διόρθωσα το θέμα .

Η παράλειψη μου είναι οτι δεν έκανα edit πράγμα το οποίο θα μπορούσε να επισημανθεί απο κάποιον εμπειροτερο οταν θα έβλεπε οτι πραγματικα ενδιαφέρθηκα και άλλαξα το θέμα σε Ελληνικά.

λογω επαγγέλματος ( 18 χρόνια εκπ/κός ) θα μου επιτρέψετε να πω και τουτο:

λάθη κάνουν αυτοί που ενδιαφέρονται , αυτοί που εργάζονται και όχι οι αδιάφοροι

οι εμπειρότεροι συζητούν και με δημοκρατικές διαδικασίες επιλύουν τυχόν διαφορές τους ή λάθη κατανόησης.

θεωρώ το να ρίχνουμε κατι - κάποιον στην black list "ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ"

Ευχαριστω

ζητώ συγνώμη αν σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω όλους τους συναδέλφους thelabites που εκφράστηκαν για ολα τα παραπάνω με θετικα λόγια για το θέμα που προέκυψε.

με κάλυψαν και τα λόγια του έμπειρου στο forum darkCount

"Σίγουρα καταλαβαίνετε τι εννοώ και ότι όλη η υπόθεση είναι προφανώς μια παρεξήγηση εφόσον ο velipsi δεν είχε τελικά προκλητική συμπεριφορά."

δεν μπορω να πω και το ίδιο για τον κ. Chosen ο οποίος ως κακός "θεματοφύλακας" του forum δείχνει μια υπεροψία στα λεγόμενά του.....

"Edit ξέρει να κάνει, παραδόξως σε ακόμα ένα ποστ που ανακάλυψε πως να γράφει ελληνικά, ανακάλυψε και πως να το κάνει edit, αλλά προφανώς ήταν μεγάλος κόπος να τα αλλάξει.

’λλη απορία; "

Καμία απορία κ. Chosen

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη βδομάδα ο Chosen είναι ο bad cop και εγώ είμαι ο Good cop. Την επόμενη βδομάδα που αλλάζουμε θα είμαι εγώ αυτό που θα κηνυγάω ;)

Εντάξει πιστέυω ότι εξήγησα το θέμα των greeklish. Αν δεν διορθώνεται το ήδη υπάρχον Greeklish κείμενο....παρόλη την καλή θέληση του μέλους που το έγραψε...να το ξαναγράψει στα Ελληνικα, συνεχίζουμε να έχουμε το μισό φόρουμ με greeklish.

Δεν είναι όύτε βίτσιο ούτε ιδιοτροπίες των "κακών" moderators nik92

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από carlitofj [Σήμερα, στις 10:21]

Εγω παλι δν εχω καταλαβει κατι αλλο.Το πρωτο post του velipsi γιατι ειναι το μισο στα ελληνικα και το αλλο μισο στα greeklish?Πηγε να κανει edit και εκανε το μισο?

απλως λογω βιασίνης και πονοκεφάλου μου ξεφυγε ...αυτα ετσι απλά....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από velipsi [Σήμερα, στις 08:29]

απλως λογω βιασίνης και πονοκεφάλου μου ξεφυγε ...αυτα ετσι απλά....

Εννοεις οτι πηγες να κανεις edit και απλα σου διεφυγε ή απλως οταν εκανες το post δν το προσεξες?

Link to comment
Share on other sites

Εχμ....Ελληνικά παρακαλώ (ολόκληρο το ποστ κατα προτίμηση)
Εγώ ζήτησα να διορθώσει όχι να ξαναγράψει.

Εγω λοιπον που ειμαι δασκαλος πιστευω οτι δεν μας τα λετε πολυ καλα κυριε darkCount.

Προσωπικη μου γνωμη, σ αρκετα θεματα η συμπεριφορα σας δειχνει υπεροψια.

Δεχομαι οποια σας παρατηρηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.