Jump to content



Restart modem


gns

Recommended Posts

Γεια σας παιδια

Επειδη αντιμετωπίζω συχνα προβληματα με το modem

μου (επειδη μπουκονει) και ειναι λιγο δυσκολο να το κανω συνεχεια restart γιατι ειναι σε αλλο δωματιο θα ηθελα να μου πειτε μια λυση αν υπαρχει στο πως θα κανω restart απο μακρια

Thx

Link to comment
Share on other sites

Το να το κάνεις συνέχεια restart επειδή "μπουκώνει" είναι ημίμετρο. Στη θέση σου θα κοίταζα γιατί "μπουκώνει" και θα φρόντιζα να λύσω αυτό το πρόβλημα. Πχ. παλιότερα το zyxel μου έριχνε τη σύνδεση με τον isp γιατί τα έπαιζε όταν μετέφερα μεγάλα αρχεία ανάμεσα στους υπολογιστές που ήταν πάνω στο switch του, οπότε αγόρασα ένα switch και έριξα τους υπολογιστές πάνω σε αυτό. Αυτό φαινόταν και από το cpu load όταν γινόταν η μεταφορά.

Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις επίσης είναι να δοκιμάσεις το rfc1483 ή PPPoE αν παίζεις με PPPoA.

Στην τελική γύρνα το modem πίσω και πάρε ένα καινούριο.

Αν πάντως επιθυμείς διακαώς να το κάνεις reset από μακριά υπάρχουν κάτι τηλεχειριζόμενες μπρίζες της TELE στο εμπόριο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.