Jump to content



ConvertXtoDvd προβλημα


agganis1416003242

Recommended Posts

Βαζω κανονικα τα αρχεια και τους υποτιτλους και ξεκιναει η διαδικασια. Μετα απο λιγο μου βγαζει στο κατω μερος το μηνυμα "error while decoding stream" και το βλαζει συνεχεια αυτο. Συνεχιζει η διαδικασια και μετα απο λιγη ωρα σταματαει εντελως.

Τι γινεται?

Εχω δοκιμασει 3 εκδοσεις.

post-4514-1416073056,2627_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από agganis

Τους k-lite τους εχω βαλει. Τι να δοκιμασω με ffdshow? Τι να κανω δηλαδη? Το ffdshow τι ειναι?

Αποκωδικοποιει το 99% των αρχειων αν εχεις και το Quicktime και Real Alternative και δεν χρειαζεται να εχεις ενα σωρο codec περασμενους.

Ισως να εχεις προβλημα με καποιον codec για αυτο να χρυπαει.

http://www.free-codecs.com/download/FFDShow.htm

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την εκδοση εχω. Το θεμα ειναι οτι με αυτο το προγραμμα μπορω να μεγαλωσω και τις γραμματοσειρες (υποτιτλους) και να γραψει και στο τελος σε dvd. Γενικα νομιζω οτι ειναι καλυτερο προγραμμα.

Στο PC που εχω στο σπιτι η ιδια εκδοση δουλευει μια χαρα.

Τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Οι δισκοι μου μια χαρα ειναι. Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται?

Υπαρχει τουλαχιστον κανενα προγραμμα που να κανει τι ιδια δουλεια?

Να εχει ομως επιλογες για τους υποτιτλους (μεγεθος , γραμματοσειρα) κτλ

Οχι το win avi converter.....

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι αντιμετωπίζω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Αρχίζει η επεξεργασία και μετά από 10 λεπτά βγάζει αυτό το μήνυμα.Τα βίντεο όμως παίζουν άψογα, τα έχω δει πολλές φορές, όπως επίσης να πω ότι κατάφερα να τα επεξεργαστώ με WinAvi και NeroVision άρα βγάζω το συμπέρασμα ότι το ConvertXtoDVD έχει πρόβλημα με τα *.MP4 βίντεο. Μήπως και τα δικά σου είναι *.MP4 ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG85

Να πω ότι αντιμετωπίζω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Αρχίζει η επεξεργασία και μετά από 10 λεπτά βγάζει αυτό το μήνυμα.Τα βίντεο όμως παίζουν άψογα, τα έχω δει πολλές φορές, όπως επίσης να πω ότι κατάφερα να τα επεξεργαστώ με WinAvi και NeroVision άρα βγάζω το συμπέρασμα ότι το ConvertXtoDVD έχει πρόβλημα με τα *.MP4 βίντεο. Μήπως και τα δικά σου είναι *.MP4 ??

Τα αρχεια μου ειναι Αvi και το κανει σε ολα τα αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.