Jump to content



Πιο κατω δε παει λεμε


ea6gka

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

βασικα ειναι μια αληθεια και αυτο. να φευγει ενας ενας που λενε.. δηλαδη πας για καφε και θα εχεις τον βλακα τον αλλον που αν σε δει να φορας κοκκινο η πρασινο θα ερθει να σου πει την _____ με σκοπο να πεσουν τιποτα φαπες. οχι ρε φιλε. πανε , εγω για καφε θελω να παω και στα ______ η ομαδα σου. τι αλλο να πω..

Link to comment
Share on other sites

Και στην τελικη ρε παιδια εμας τι μας νοιαζει? Αμα θελουν να σκοτοθουν να παν να πεσουν απο κανα γκρεμο για χαρη της ομαδας τους. Θα μας ρωτησουν?? Στα @@ σας ρε. Αρκει να μην εμπλεκουν εσας η την περιουσια σας που με κοπο και εργασια χτησατε. Που δουλευετε για να αποκτησετε. Ποιοι ηταν στην συμπλοκη? Ανηψιος βουλευτη , μονιμος στο πολεμικο ναυτικο , γιος μπατσου και αλλα τετοια κοπροσκυλα που δεν ξερουν τι ειναι δουλια, που ολη μερα τα ξηνανε μεχρι να ματωσουν και πανε και ριμαζουνε οτι βρουν στον διαβα τους ετσι για να εκτονοθουν. Παιδια, κακο πραμα ο θανατος αλλα ρε γμτ οταν πας γυρευοντας εχεις συνεπειες που πρεπει να πληρωσεις. Γιατι δεν πεθανε κανενας απο εμας? Σκεφτειτε τον εαυτο σας πρωτα και απαντηστε...

Μπορει να ακουγονται σκληρα ολα αυτα αλλα απο την στηγμη που σε μια δημοκρατηκη χωρα με τετοια ιστορια στο ετος 2007 εχουμε τετοιες απερισκεπτες και απολιτηστες πραξεις ειναι φυσικο και επομενο να βγουν αυτα...

Και στην τελικη κανα θατσερ-style κολπο θα τους εβαζε ολους μυαλο. Προεδρους ομαδων, παικτες και φυσικα τους θερμοαιμους οπαδους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι λες μωρε. Ελευθερια λογου υπαρχει, οποτε και εγω αν θελω βγαινω κ λεω τα δικα μου.

Τωρα αν υπαρχουν βλακες που φανατιζονται με τα λεγομενα του Τσουκαλα, ειναι αλλο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Τι λες μωρε. Ελευθερια λογου υπαρχει, οποτε και εγω αν θελω βγαινω κ λεω τα δικα μου.

Τωρα αν υπαρχουν βλακες που φανατιζονται με τα λεγομενα του Τσουκαλα, ειναι αλλο θεμα!

:T: Πολυ σωστο!

Ειναι στο χερι του κοσμου να καταλαβει ποιος λεει σωστα πραγματα και ποιος οχι. Δεν μπορουμε να "φιμονουμε" καποιον επειδη η γνωμη του (σωστη ή οχι) δεν μας αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Solid Snake [Σήμερα, στις 19:37]

:T: Πολυ σωστο!

Ειναι στο χερι του κοσμου να καταλαβει ποιος λεει σωστα πραγματα και ποιος οχι. Δεν μπορουμε να "φιμονουμε" καποιον επειδη η γνωμη του (σωστη ή οχι) δεν μας αρεσει.

Αφάνταστα σωστό. Αυτό κάνανε και στις ΗΠΑ και σήμερα επιτρέπεται να κάνεις show στην TV που να δείχνει άτομα να τρώνα σκ@τ@, στο κάτω κάτω, δικαίωμα του καθενός είναι να λέει ό,τι θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Αφάνταστα σωστό. Αυτό κάνανε και στις ΗΠΑ και σήμερα επιτρέπεται να κάνεις show στην TV που να δείχνει άτομα να τρώνα σκ@τ@, στο κάτω κάτω, δικαίωμα του καθενός είναι να λέει ό,τι θέλει...

Ναι ρε chosen, αλλα κανενας δεν σου εβαλε το οπλο στο κεφαλι να φας τα σκ@τ4 και στο κατω κατω ειναι επιλογη του καθενος να το κανει αυτο. Αλλα αυτο διχνει το επιπεδο του καθε λαου. Τωρα ειναι δικαιωμα του καθενος να λεει την γνωμη του αλλα εως ενα σημειο. Απο εκει και περα υπαρχουν αλλοι "παραγοντες" οι οποιοι αποφασιζουν να σε κοψουν ή να προηδοποιησουν. Αλλοστε βρισκομαστε σε ενα φορουμ που κατα την δικη μου γνωμη ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας μας. Ο καθενας εχει το δικαιμα να πει την γνωμη του αλλα αν το παρακανει με παραπτοματα τοτε επεμβαινουν admins, mods, κτλ,κτλ :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Solid Snake [Σήμερα, στις 00:28]

Αλλα αυτο διχνει το επιπεδο του καθε λαου.

Δηλαδή θες να μου πεις ότι αυτό αντικατοπρίζει το επίπεδο του ελληνικού λαού;

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι αν ειχε φαει μια καμπανα ο τσουκαλας απο το ΕΣΡ και μιλαγε πιο κοσμια εστω ισως να ειχε αποφευχθει το απεχθες συμβαν.......

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΛΕΝΕ "ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΤΗΣ ΘΥΡΑΣ 7"(το ατυχημα τοτε στην εξεδρα) και να μιλανε λες και αναφερονται στον Κολοκοτρωνη???????Ειρηνη εχουμε....ΕΛΕΟΣ....Οι νεκροι του Μαλλιακου........

για τον φιλο που ειπε τι λεω μωρε κλπ θα του υποδειξω πολυ φιλικα το αρθρο 25 του Συνταγματος."Η καταχρηστικη ασκηση δικαιωματος ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ"....Γαντι ταιριαζει στον Τσουκαλα και την ελευθερια λογου του....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsakonas [Σήμερα, στις 17:22]

εγω πιστευω οτι αν ειχε φαει μια καμπανα ο τσουκαλας απο το ΕΣΡ και μιλαγε πιο κοσμια εστω ισως να ειχε αποφευχθει το απεχθες συμβαν.......

Sorry αδερφε, αλλα αν περιμενεις απο το ΕΣΡ (και το καθε ΕΣΡ) να σε προστατεψει απαγορευοντας τον Τσουκαλα/Χατζηχρηστο να βγαινει στον αερα "...διοτι, υπαρχει κινδυνος να με πορωσει σαν οπαδο και να βγαλει την λανθανουσα καφριλα που κρυβω μεσα μου και ενω κανονικα ειμαι φιλος με τον π.χ "Γιωργο τον βαζελακο", μετα απο 1 ωρα παρακολουθησης του Τσουκαλα, θα γινω Χουλκ και θα τον πλακωσω στις μαπες τον Γιωργακη... " εισαι πολυ λαθος.

Δεν ειναι λαθος του ΕΣΡ.

Αμα το παμε ετσι, ειναι λαθος των Γερμανικων ΜΜΕ που το 1930-1940 εβγαζαν τον Αδολφο στον αερα και του εδωσαν δυναμη στις μαζες. Αν λειτουργουσε το... (νεοσυστατο) Γερμανικο ΕΣΡ μπορει να ειχαμε γλυτωσει τον Β' Π.Π. ??? και φυσικα ενα σωρο αλλα παραδειγματα.

Καπου εξαντλειται η ευθυνη του "κρατους που πρεπει να προστατευει τον πολιτη" και να αρχισει η ευθυνη του ιδιου του πολιτη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN [Σήμερα, στις 16:21]

Sorry αδερφε, αλλα αν περιμενεις απο το ΕΣΡ (και το καθε ΕΣΡ) να σε προστατεψει απαγορευοντας τον Τσουκαλα/Χατζηχρηστο να βγαινει στον αερα "...διοτι, υπαρχει κινδυνος να με πορωσει σαν οπαδο και να βγαλει την λανθανουσα καφριλα που κρυβω μεσα μου και ενω κανονικα ειμαι φιλος με τον π.χ "Γιωργο τον βαζελακο", μετα απο 1 ωρα παρακολουθησης του Τσουκαλα, θα γινω Χουλκ και θα τον πλακωσω στις μαπες τον Γιωργακη... " εισαι πολυ λαθος.

Δεν ειναι λαθος του ΕΣΡ.

Αμα το παμε ετσι, ειναι λαθος των Γερμανικων ΜΜΕ που το 1930-1940 εβγαζαν τον Αδολφο στον αερα και του εδωσαν δυναμη στις μαζες. Αν λειτουργουσε το... (νεοσυστατο) Γερμανικο ΕΣΡ μπορει να ειχαμε γλυτωσει τον Β' Π.Π. ??? και φυσικα ενα σωρο αλλα παραδειγματα.

Καπου εξαντλειται η ευθυνη του "κρατους που πρεπει να προστατευει τον πολιτη" και να αρχισει η ευθυνη του ιδιου του πολιτη.

απαισιοδοξος πολυ εισαι φιλε μου και κανεις λαθος.Δηλαδη αμα εγω ειμαι αριστος οδηγος και δεν κανω ποτε ατυχημα σημαινει οτι το κρατος δεν πρεπει να φτιαχνει ασφαλεις δρομους?Οχι,υποχρεουται να φτιαχνει ασφαλεις δρομους σε καθε περιπτωση.

Και τα 2 ειναι αιτια (χαζομαρα του Ελληναρα+αδρανεια του ΕΣΡ).Αν εκλειψει το δευτερο γινεται λιγοτερο πιθανη η επελευση του αποτελεσματος....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsakonas [Σήμερα, στις 18:39]

απαισιοδοξος πολυ εισαι φιλε μου και κανεις λαθος.Δηλαδη αμα εγω ειμαι αριστος οδηγος και δεν κανω ποτε ατυχημα σημαινει οτι το κρατος δεν πρεπει να φτιαχνει ασφαλεις δρομους?Οχι,υποχρεουται να φτιαχνει ασφαλεις δρομους σε καθε περιπτωση.

Και τα 2 ειναι αιτια (χαζομαρα του Ελληναρα+αδρανεια του ΕΣΡ).Αν εκλειψει το δευτερο γινεται λιγοτερο πιθανη η επελευση του αποτελεσματος....

Παρολο που καταλαβαινω την λογικη σου και προσωπικα μου διαφευγει ο λογος υπαρξης των Τσουκαλαδων/Χατζηχρηστων/Αννιτας -γιατι υποβιβαζει το πνευματικο επιπεδο μας/.../.../ στην Ελληνικη τηλεοραση δεν μπορω να τους απαγορεψω (σαν ανθρωπος ή σαν ΕΣΡ) να βγαινουν στην τηλεοραση. Επιπλεον ειναι τελειως αστοχο το παραδειγμα σου. Αλλο η λογοκρισια στην τηλεοραση και στα ΜΜΕ που "θελεις" να επιβαλλεις, κι αλλο η προνοια π.χ. στην ασφαλτο

Το να μου βαλεις ενα "Η υπερβολικη καταναλωση αλκοολ βλαπτει" εξω απο το Johnnie μου ειναι στα πλαισια της προνοιας και "καλο". Το να απαγορεψεις π.χ. να πινω πανω απο 2 ποτα την μερα, ειναι στα ορια της χουντας.

Αν θελεις, μπορεις να βαλεις να περναει κατω απο την εκπομπη του Χατζηχρηστου η φραση "Ακαταλληλο για ανθρωπους με IQ λιγοτερο απο τον αριθμο των ματιων τους"

Link to comment
Share on other sites

’σχετο μα τόσο σχετικό, σχετικά με την ελευθερία λόγου:

Στην Αμερική κυκλοφορούσε ενα βιβλίο (μανιουαλ πιο πολυ) που λέγεται "Hit Man: A Technical Manual for Independent Contractors" το οποιο περιγράφει λεπτομερώς πως να κάνεις μια επιτυχημένη απόπειρα επαγγελματικής δολοφονίας. Απο το τι οπλο θα χρησιμοποιήσεις μεχρι πως να εξαφανίσεις τα ίχνη σου.

Σε περίπτωση δολοφονίας οπου ο δολοφόνος ισχυρίστηκε πως οτι έκανε το διάβασε στο εγχειρίδιο και πως "φταίει ο εκδοτικός οίκος",τελικά, καταδικάστηκε ο ίδιος σε θάνατο και το βιβλίο δεν το πείραξε κανείς. Ενημερωτικά, το απέσυρε (και κατέστρεψε τα εναπομειναντα αντίγραφα) οικοιοθελώς η εταιρία (Paladin Press) και προσέφερε αποζημίωση στις οικογένειες των θυμάτων. Οποιος θέλει μπορεί να το βρεί πλεόν on-line.

Και επειδή μου αρέσει πάντα να... "καθαρίζω" και να μην κάνω μισές δουλειές ;)

http://ftp.die.net/mirror/hitman/

Link to comment
Share on other sites

''Πιο κατω δε παει λεμε''

[/Xarry Klynn aka αστυνόμος Μπέκας mode on/ ...νομίζετε... /Xarry Klynn aka αστυνόμος Μπέκας mode off/]

http://www.tanea.gr//Article.aspx?d=20070418&nid=4509182

ο πάτος πάντος φαίνεται πως είναι μακριά ακόμα...

http://www.tanea.gr//Article.aspx?d=20070418&nid=4509069

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsakonas

για τον φιλο που ειπε τι λεω μωρε κλπ θα του υποδειξω πολυ φιλικα το αρθρο 25 του Συνταγματος."Η καταχρηστικη ασκηση δικαιωματος ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ"....Γαντι ταιριαζει στον Τσουκαλα και την ελευθερια λογου του....

Tωρα το ειδα την απαντηση...

Που βλεπεις εσυ την καταχρηση? Αλλο το αν καποια ζωα πορωνονται με τις μ@λακιες που αραδιαζει (υγ: γαυρος ειμαι κ εγω;)) και αλλο το εχει ελευθερια κ λεει οτι θελει (στα πλαισια του νομιμου).

Και στο κατω-κατω, η ριζα του προβληματος δεν ειναι ο Τσουκαλας η παρομοιοι τυποι. Ας γινει κ εδω λιγακι Αγγλια κ να σου πω εγω αν θα τολμησει κανεις να κανει βλακεια παλι. Δες τους τωρα και την περιοδο προ-Θατσερ (long live the iron lady).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 10:34]

Ας γινει κ εδω λιγακι Αγγλια κ να σου πω εγω αν θα τολμησει κανεις να κανει βλακεια παλι. Δες τους τωρα και την περιοδο προ-Θατσερ (long live the iron lady).

έχουμε ένα σοβαρό μειονέκτημα σε σχέση με την Αγγλία...

η αστυνομία μας δεν έχει άλογα :D

on_dutyLARGE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Χθες, στις 08:34]

Tωρα το ειδα την απαντηση...

Που βλεπεις εσυ την καταχρηση? Αλλο το αν καποια ζωα πορωνονται με τις μ@λακιες που αραδιαζει (υγ: γαυρος ειμαι κ εγω;)) και αλλο το εχει ελευθερια κ λεει οτι θελει (στα πλαισια του νομιμου).

Και στο κατω-κατω, η ριζα του προβληματος δεν ειναι ο Τσουκαλας η παρομοιοι τυποι. Ας γινει κ εδω λιγακι Αγγλια κ να σου πω εγω αν θα τολμησει κανεις να κανει βλακεια παλι. Δες τους τωρα και την περιοδο προ-Θατσερ (long live the iron lady).

καταχρηστικη ασκηση δικαιωματος :η νομιμοφανης πλην ομως ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ και για αυτο ΜΗ ΑΝΕΚΤΗ απο το δικαιο ασκηση δικαιωματος ............... (Ανδρεας Δημητροπουλος ,Συνταγματικα δικαιωματα γενικο μερος 2006)

μου αρεσει παντως που με κατηγορεις για λογοκρισια αλλα θες "αστυνομοκρατια" :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.