Jump to content



e4300 θερμοκρασίες?!


kbilly13

Recommended Posts

Tελικά από θερμοκρασίες δεν κέρδισα τίποτα αξιόλογο,αλλά έπεσα στα 1,39V για τα 3600..:p

Ζέσταμα οποσδήποτε πάντως!Και προσεκτικά.

Απ' ότι διάβαζα κάπου στους 85C λιώνει το solder...

Εγώ στερέωσα το cpu με τα ξυραφάκια στις 4 γωνίες σε ένα ποτήρι έτσι ώστε όταν λιώσει το solder να πέσει μέσα στο ποτήρι ο cpu..

Αλλιώς άμα το ζορίσεις για να βγει μπορεί να μην έχει λιώσει κάπου και να σπάσει κομμάτι απ' τον πυρήνα...:nuke:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

μαν...πραγματικα θα τον λυπόμουν στους 85*C .... :(:p

Μέχρι 120C αντέχει απ' ότι λένε..Μετά λιώνει και το solder του πυρήνα...:p

Αρχική απάντηση από ergotelis

Το τέστ του χεριού το επιβεβαιώνει? :p

Το μπλοκ κλασσικά δεν είναι ζεστό,αλλά θέμα επαφής δεν είναι...Το έχω σφήξει καλά και όσους φορές τσέκαρα ο cpu έβγαικε κολλημένος στο μπλοκ άρα πάταγε τέλεια.. :hehe:

Αρχική απάντηση από Winters

Mονο 2 βαθμους?????

:TD: :TD: :TD: :TD:

Μπορεί να 'ναι μικρή διαφορά,αλλά δε με χάλασε..

Ο κύριος λόγος που ήθελα να δοκιμάσω ήταν κυρίως πρόκληση βλέποντας λίγους να το καταφέρνουν...:p

Λάπαρα λίγο και το καπάκι μέσα οπότε όταν θελήσω τον ξανακαπακώνω...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, μεγάλη διαφορά θερμοκρασίας θα έχουν οι 4300 - δεν νομίζω οι 6xxx να είναι τόσο αίσχος από μέσα (με το σαγρέ IHS και την γκρι "παστελίνη") - εκτός και αν επεκτάθηκε το κακό πλέον και στους ακριβότερους C2D - who knows?..

Πάντως τώρα με 1.46v (1.525 στο bios) είμαι ήδη στα 9*380, χωρίς να μασάει...

Ακόμα δεν έχω φτάσει τις θερμοκρασίες που είχα πριν με 1.39v και με το IHS φορεμένο! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.