Jump to content



CHIEFTEC CFT-620A DELUXE EDITION 620W PCI-E


Arxagelos

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Winters

Και εμενα το Τoughpower 750 μου εχει βγει παρα πολυ καλο... εχει κ πολυ καλη τιμη...

Τα TT ειναι πολυ λασπη εκτος της toughpower σειρας η οποια ειναι εξαιρετικη...

Σας το εύχομαι να σας βγει καλό και με το παραπάνω, γιατί δεν είναι προσωπικά για μένα εύκολο να εμπιστευτώ εταιρία η οποία έχει κακή παράδοση στο χώρο!Αν το λέει ο johny o guru οκ, αλλά θα παρατηρήσω κάτι άλλο, λέει για το 750αρι ότι δοκίμασε, τα άλλα όχι, άρα προσωπικά πάλι, θα ήμουν πάλι ανήσυχος για τα μικρότερα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dproductionz

Το 750 και το 700 πρέπει να είναι τα ίδια...

Τα μικρότερα παλία δεν πρέπει να ήταν modular αλλά το συκεκριμένο είναι...

Τι διαφορά να έχει πια???

To πρέπει μη το λες ποτέ τη στιγμή μάλιστα που αγοράζει από άλλους κατασκευή και τα πουλάει για δικά της. Αν τα έφτιαχνε μόνη της θα ήμουν πιο ευκολόπιστος να πω οκ. Τις ανησυχίες μου εκφράζω δε θέλω να σας επηρρεάζω, μπορεί να έχω και άδικο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου που τα παίρνει απο άλλον κατασκευαστή...

Καταρχήν με ενδιαφέρει ότι αγοράζω ένα τροφοδοτικό 700αρι με 98 ευρώ απο τη στιγμή που στο εξωτερικό το βρίσκεις το λιγότερο 110...

Και πλέον πολλά πράγματα είναι φασόν που δεν σημαίνει ότι ηστερούν πουθενά η χάνουν τη ποιότητα τους...

Συν ότι το προτείνει και η Nvidia για SLI κάτι σημαίνει και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dproductionz

Εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου που τα παίρνει απο άλλον κατασκευαστή...

Καταρχήν με ενδιαφέρει ότι αγοράζω ένα τροφοδοτικό 700αρι με 98 ευρώ απο τη στιγμή που στο εξωτερικό το βρίσκεις το λιγότερο 110...

Και πλέον πολλά πράγματα είναι φασόν που δεν σημαίνει ότι ηστερούν πουθενά η χάνουν τη ποιότητα τους...

Συν ότι το προτείνει και η Nvidia για SLI κάτι σημαίνει και αυτό...

Εμένα πάντως με ανησυχεί, γιατί σημαίνει ότι μπορεί να μην έχουν ιδέα οι ίδιοι από τροφοδοτικά, μπορεί να αλλάζουνε εταιρίες ,μπορείς να κάνουνε περίεργες μίξεις και πολλά άλλα...

Αυτό με τη τιμή του από το εξωτερικό δεν έχει σχέση με το πόσο καλό είναι το ΤΤ.

Αυτό που λες ισχύει με τα φασόν, αλλά να ξέρεις ότι αν σου βγει δυστυχώς, μπορεί να συμπαρασύρει και μερικά άλλα πράγματα μαζί του, για αυτό πιστεύω πως στα τροφοδοτικά πρέπει να είμαστε αρκετά προσεκτικοί στο τι επιλέγουμε. Δε ξέρω βέβαια κατά πόσο έχεις διάθεση να κλοκάρεις κιόλας, πάντως δε μου απάντησες αν τα χρειάζεσαι τα 700watt.

Τέλος, το nvidia sli certified μη νομίζεις ότι είναι το παν, θυμάμαι κάποια τροφοδοτικά που ενώ ήτανε certified δεν αντέχανε, αν θες να το ψάξω θα κάτσω να το βρω να το διαβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

τα 600 χρειαζομαι αλλά για 10 Ευρώ παραπάνω γιατι δεν παιρνω 700 λέω για μελλοντικά...

Αλλά γιατι νιώθω ότι όλοι το έχετε βγάλει ΤΟΣΟ σκάρτο το τροφοδοτικό...

Δεν μου έχει δείξει κανείς review που κράζει το συγκεκριμένο...

Λες και είχα ποτέ πρόβλημα με τα τροφοδοτικά μου που ήταν ασχετες μάρκες...

Παίζουν ρόλο και τα υπόλοιπα που έχεις μέσα στο PC και βεβαια αν εχεις UPS...

Τέλος διαθεση να κλοκάρω δεν έχω...είμαι απόλυτα οικανοποιημένος με αυτό που έχω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.