Jump to content


CHIEFTEC CFT-620A DELUXE EDITION 620W PCI-E


Arxagelos

Recommended Posts

ειμαι για αγορα καινουργιου τροφοδοτικου θέλω κανενα 600 να ειμαστε μέσα....έχω βρει αυτό σε πολύ καλη τιμη για τα Watt που λεει αλλα η χαμηλή τιμη με βάζει σε υποψίες.....Help....:blink:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700617

Link to comment
Share on other sites

thermaltake e? δεν ξερω δεν μου γεμίζουνε το μάτι

είχα ένα 420thermaltake φαινότανε καλό αλλα σε σχέση με το 480tagan ήταν η μέρα με την νύχτα σε ποιότητα.

Απλά και μόνο το tagan ήταν δυο φορες τα κιλα του thermaltake σε εκανε να νιωθεις οτι ειναι σοβαρη κατασκευη και οχι μπαρουφες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos

τελικα μαλλον θα καταλήξω σε αυτο εδώ, μιας και διαβασα τα καλυτέρα για τη σειρα toughpower της therlmaltake.

Από την ίδια την ΤΤ τα άκουσες τα καλύτερα?Από noname καλύτερα τα ΤΤ, αλλά τα χρειάζεσαι τα 700watt? Kαλά εδώ που τα λέμε, και να τα χρειάζονται εγώ δε θα εμπιστευόμουν στην ΤΤ να μου τροφοδοτεί 700 watt για το σύστημα.. Μήπως να σκεφτόσουν να αγοράσεις ποίοτητα αντί για επιπλέον watt?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis [Σήμερα, στις 15:11]

Από την ίδια την ΤΤ τα άκουσες τα καλύτερα?Από noname καλύτερα τα ΤΤ, αλλά τα χρειάζεσαι τα 700watt? Kαλά εδώ που τα λέμε, και να τα χρειάζονται εγώ δε θα εμπιστευόμουν στην ΤΤ να μου τροφοδοτεί 700 watt για το σύστημα.. Μήπως να σκεφτόσουν να αγοράσεις ποίοτητα αντί για επιπλέον watt?

δες review στο google τις καλυτερες κριτικες εχει παρει το συγκεκριμενο....και εγω μηλησα για την συγκεκριμενη σειρα και οχι για τις αλλες....οταν το παρω θα σας πω εντυπωσεις....αλλα όχι και απο τα no name ειναι καλυτερα τα therlmaltake!!!! τουλαχιστο η σειρα toughpower ειναι παρα πολυ καλα τροφοδοτικα και στα review τα προτεινουνε ανεπιφυλαχτα και για high end rigs.....ακομα και h nvidia

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos

αλλα όχι και απο τα no name ειναι καλυτερα τα therlmaltake!!!!

omg είναι χειρότερα δηλαδή!!Μακριά από τα ΤΤ!Το ομολογούνε και οι ίδιοι που τα έχουνε!

:hehe: (just kidding)

Εντάξει ίσως παραήμουν αυστηρός με τα λεγόμενά μου γιατί μιλώ χωρίς αποδείξεις, αλλά πως είναι δυνατόν να εμπιστευτώ μια εταιρία που δεν έχει δείξει ένα καλό δείγμα γραφής&που δεν έχει παράδοση στο χώρο?

http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?t=103

εδώ τα έχει στη 3η ομάδα, και αναφέρει χαρακτηριστικά ότι ότι είναι κατασκευασμένα από μια εταιρία ονόματι CWT, η οποία έχει τροφοδοτήσει Antec παλιά(τα πιο καινούργια της Antec είναι λένε Seasonic) αλλά δεν βάζουν τους πυκνωτές που βάζει η εταιρία αυτή, κάτι που μου φαίνεται περίεργο. Δείτε τη λίστα και να έχετε αυτή για υπόψην θεωρείται η καλύτερη που υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο jonnyguru αυτοπροσώπως μου πρότεινε κατά σειρά τα:

1) Corsair HX620

2) Thermaltake Toughpower 750

3) Enermax Liberty 600κάτι δε θυμάμαι

4) Fortron Epsilon 700

5) OCZ GamerXstream 700

με βάση βέβαια την κατηγορία τιμής που του έθεσα. Το 750άρι της ΤΤ τον εντυπωσίασε πολύ θετικά με βάση τα προηγούμενα junk της ΤΤ. Για το Corsair επέμενε αρκετά αλλά δυστυχώς τότε Ελλάδα δεν το έβρισκα και εν τέλει πήρα το ΤΤ.

Για το ΤΤ μου, κανένα απολύτως παράπονο δεν έχω εκτός της απλής και λιτής συσκευασίας του - τα Tagan είναι αιώνες μπροστά :p

(Α, και για το OCZ + Fortron έλεγε τα...χειρότερα για το ripple του. Αν βάλεις SLI μου είπε καλύτερα να ρίξεις και μερικές προσευχές ;))

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

με βάση βέβαια την κατηγορία τιμής που του έθεσα. Το 750άρι της ΤΤ τον εντυπωσίασε πολύ θετικά με βάση τα προηγούμενα junk της ΤΤ. Για το Corsair επέμενε αρκετά αλλά δυστυχώς τότε Ελλάδα δεν το έβρισκα και εν τέλει πήρα το ΤΤ.

Mα το corsair είναι Seasonic, για αυτά δεν είπε τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.