Jump to content


ΕΠΕΙΓΟΝ!! ΑΓΟΡΑ ΟΘΟΝΗΣ


Αστα να πανε

Recommended Posts

Παιδια η LG εχει HDMI? Ψαχνει ενα φιλαρακι μου μια 20αρα με HDMI σχετικα φτηνη... Του προτεινα την Samsung, αλλα απο οτι ειδα στο Prad, και η LG εχει (και ειναι σαφως φτηνοτερη)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ilion10 [Σήμερα, στις 16:36]

Λοιπόν για να μην σας πρήζω άλλο ποια απο τις 3 και δίπλα η τιμή που τις βρίσκω

LG 20'' L204WT-BF 240 ευρώ

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1205&product=902373

LG 20'' L206WTQ-WF 250 ευρώ

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1205&product=961590

Viewsonic 20'' VG2021M 180 eyro http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1205&product=892270

δεν νομίζω ότι αξίζει να πάω σε 19άρα γιατί είναι καλές οι παραπάνω τιμές!

Χτύπα την 206 ;) Αλλα κοίτα μήπως υπάρχει διαθέσιμη με την μαύρη βάση... αυτό το άσπρο στο λαιμό μου κάθεται εμένα....

@ qbiefoxi : Σε ποιά LG αναφέρεσαι εάν έχει HDMI?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos

την L206WTQ-WF αυτη πηρα και γω αυριο θα ειναι εδω:hehe:

περιμένω αύριο να μου πεις πως είναι...πρέπει να πάω να την δώ απο κοντά κιόλας

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 16:13]

Γιατι εγω την βλεπω 289Ε?

Tην βρήκα τόσο σε άλλο μαγαζί....250

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 19:36]

Χτύπα την 206 ;) Αλλα κοίτα μήπως υπάρχει διαθέσιμη με την μαύρη βάση... αυτό το άσπρο στο λαιμό μου κάθεται εμένα....

Δεν είναι και πολύ άσχημη,αλλά βρήκα αυτή που μου λές...με την μαύρη βάση....

Link to comment
Share on other sites

To παραξενο ειναι οτι η L206 δεν υπάρχει στο global site της LG αλλα μόνο στο φιλανδικό

http://nordic.lge.com/fi/prodcompare.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=050107&categoryId=050107&parentId=0501&modelCodeDisplay=#

αυτή με μαυρη βάση είναι με ασημι περίγραμμα και το αντιθετο αυτη με μαυρο περιγραμμα έχει ασημι βάση ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Χθες, στις 23:44]

To παραξενο ειναι οτι η L206 δεν υπάρχει στο global site της LG αλλα μόνο στο φιλανδικό

http://nordic.lge.com/fi/prodcompare.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=050107&categoryId=050107&parentId=0501&modelCodeDisplay=#

αυτή με μαυρη βάση είναι με ασημι περίγραμμα και το αντιθετο αυτη με μαυρο περιγραμμα έχει ασημι βάση ;)

Όντως πολύ περίεργο... Μήπως οι υποψήφιοι κάτοχοι να επικοινωνήσουν με την LG Hellas να μάθουμε και εμείς και εκείνοι ακόμα περισσότερο για θέματα εγγύησης κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Χθες, στις 21:36]

Χτύπα την 206 ;) Αλλα κοίτα μήπως υπάρχει διαθέσιμη με την μαύρη βάση... αυτό το άσπρο στο λαιμό μου κάθεται εμένα....

@ qbiefoxi : Σε ποιά LG αναφέρεσαι εάν έχει HDMI?

Στην 206. HDMI εχει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Χθες, στις 22:46]

υπαρχει και στο us

hit me

ναι στο us και είναι και ολόμαυρη! αραγε να την φέρνουνε και δω?

Στην 206. HDMI εχει?

σύμφωνα με το manual έχει ....DVI-D(HDCP).

:TD: σημερα τους ξαναπήρα τηλέφωνο στο πλαισιο είπανε οτι εχει φυγει η οθονη και θα την έχω Παρασκευη! Νταξ και γω 3 φορες άλλαξα την παραγγελία δεν τους κατηγορώ απλά σήμερα ήρθε η samsung SM206BW που τους ειχα πει να ακυρώσουνε!λέτε να κρατήσω αυτήν?δεν κρατιεμαι θέλω οθόνη λέμε! :jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 11:42]

ναι στο us και είναι και ολόμαυρη! αραγε να την φέρνουνε και δω?

σύμφωνα με το manual έχει ....DVI-D(HDCP).

:TD: σημερα τους ξαναπήρα τηλέφωνο στο πλαισιο είπανε οτι εχει φυγει η οθονη και θα την έχω Παρασκευη! Νταξ και γω 3 φορες άλλαξα την παραγγελία δεν τους κατηγορώ απλά σήμερα ήρθε η samsung SM206BW που τους ειχα πει να ακυρώσουνε!λέτε να κρατήσω αυτήν?δεν κρατιεμαι θέλω οθόνη λέμε! :jump:

Μπαααα... υπομόνη ρε συ.. εγώ εδώ την δικιά μου την περίμενα 1 όλόκληρο μήνα δουλεύοντας σε μία δανεική SONY... Η 206 φαίνεται super πανελάκι για την κατηγορία της... Η νοστιμιά είναι να περιμένεις και λίγο...

Link to comment
Share on other sites

την έστειλα πίσω. Στα ΕΛΤΑ είναι τραγικοι μηλαμε, το κουτι ήταν σκισμένο το χερουλάκι του κουτιού κομμένο και φαινότανε και το αφρολεξ μεσα απο την τρύπα οτι είχε δεχθεί χτύπημα! Τους τα έχωσα τρελα μηλάμε και τους ειπα αν μου φέρουνε και την άλλη σε τετοια κατασταση δεν θα την παραλάβω. Πηρα τηλέφωνο και στο πλαίσιο και τους είπα να τους τα χώσουνε και μου λεει η πωλητρια είναι γνωστό το θέμα! Ειμαστε πολύ ελλεινοι σαν χώρα αν είναι δυνατον να έρχεται απο το εξωτερικό ένα αντικείμενο χωρίς προβλήματα και απο αθήνα-άνδρο πχ 45χιλιομετρα να διαλύεται . Ξεφτίλες ερασιτέχνες μόνο σακια με πατατες ειναι ικανοι να μεταφέρουνε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 11:42]

ναι στο us και είναι και ολόμαυρη! αραγε να την φέρνουνε και δω?

σύμφωνα με το manual έχει ....DVI-D(HDCP).

:TD: σημερα τους ξαναπήρα τηλέφωνο στο πλαισιο είπανε οτι εχει φυγει η οθονη και θα την έχω Παρασκευη! Νταξ και γω 3 φορες άλλαξα την παραγγελία δεν τους κατηγορώ απλά σήμερα ήρθε η samsung SM206BW που τους ειχα πει να ακυρώσουνε!λέτε να κρατήσω αυτήν?δεν κρατιεμαι θέλω οθόνη λέμε! :jump:

Απο ποτε έχεις που την παραγγειλες την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από HcR [Σήμερα, στις 13:40]

Απο ποτε έχεις που την παραγγειλες την οθόνη?

1)24/04/2007 Τριτη κανω μεσω ιντερνετ την παραγγελια για την L204.

2)27/04/2007 Επειδη εβλεπα οτι οθονη δεν ερχότανε(2 εργασιμες κανουνε) παίρνω τηλέφωνο και μου λενε δεν είναι διαθέσιμη η 204 απο 15 Μαϊου θα έχουνε.Ουτε email ουτε τηλέφωνο με πείρανε. Ενταξη τους λεώ στείλτε την Samsung SM206.

3)28/04/2007 είδα οτι φέρανε την L206 και πήρα τηλέφωνο να ακυρώσω την samsung και να μου στείλουνε την LG! Εντάξη είπε η πωλήτρια την ακυρώνω και κάνε νεα παραγγελια μεσω ιντερνετ.

5)Σημερα το πρωι παίρνω τηλέφωνο να δω τι παιζει με την LG και μου λεει η κοπελα δωθηκε την δευτερα στα Ελτα και παρασκευη θα την εχω

4)Μετα απο λιγη ώρα με παίρνουνε απο ελτα και μου λενε ήρθε η samsung! πειρα τηλέφωνο στο πλαισιο και τελικα μαλλον δεν την ειχε ακυρωσει η κοπελα που μιλησα. Και μου λεει άλλη πωλήτρια τώρα ότι η LG θα παραδωθεί σήμερα στα ελτα και θα την εχω παρασκευη!

ουφ! δεν πεταγόμουνα ο φούστης να την πάρω μόνος μου?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 14:01]

όμουνα ο φούστης να την πάρω μόνος μου?:confused:

μην αγχώνεσαι...ολα θα είναι οκ,το καλό πράγμα αργεί να γίνει...:p :P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 16:01]

1)24/04/2007 Τριτη κανω μεσω ιντερνετ την παραγγελια για την L204.

2)27/04/2007 Επειδη εβλεπα οτι οθονη δεν ερχότανε(2 εργασιμες κανουνε) παίρνω τηλέφωνο και μου λενε δεν είναι διαθέσιμη η 204 απο 15 Μαϊου θα έχουνε.Ουτε email ουτε τηλέφωνο με πείρανε. Ενταξη τους λεώ στείλτε την Samsung SM206.

3)28/04/2007 είδα οτι φέρανε την L206 και πήρα τηλέφωνο να ακυρώσω την samsung και να μου στείλουνε την LG! Εντάξη είπε η πωλήτρια την ακυρώνω και κάνε νεα παραγγελια μεσω ιντερνετ.

5)Σημερα το πρωι παίρνω τηλέφωνο να δω τι παιζει με την LG και μου λεει η κοπελα δωθηκε την δευτερα στα Ελτα και παρασκευη θα την εχω

4)Μετα απο λιγη ώρα με παίρνουνε απο ελτα και μου λενε ήρθε η samsung! πειρα τηλέφωνο στο πλαισιο και τελικα μαλλον δεν την ειχε ακυρωσει η κοπελα που μιλησα. Και μου λεει άλλη πωλήτρια τώρα ότι η LG θα παραδωθεί σήμερα στα ελτα και θα την εχω παρασκευη!

ουφ! δεν πεταγόμουνα ο φούστης να την πάρω μόνος μου?:confused:

Και ότι έλεγα ότι μόνο σε εμένα συμβαίνουν κάτι τέτοιοα σκηνικά και έπρεπε να φροντίσω επειγόντως το κάρμα μου... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 16:01]

1)24/04/2007 Τριτη κανω μεσω ιντερνετ την παραγγελια για την L204.

2)27/04/2007 Επειδη εβλεπα οτι οθονη δεν ερχότανε(2 εργασιμες κανουνε) παίρνω τηλέφωνο και μου λενε δεν είναι διαθέσιμη η 204 απο 15 Μαϊου θα έχουνε.Ουτε email ουτε τηλέφωνο με πείρανε. Ενταξη τους λεώ στείλτε την Samsung SM206.

3)28/04/2007 είδα οτι φέρανε την L206 και πήρα τηλέφωνο να ακυρώσω την samsung και να μου στείλουνε την LG! Εντάξη είπε η πωλήτρια την ακυρώνω και κάνε νεα παραγγελια μεσω ιντερνετ.

5)Σημερα το πρωι παίρνω τηλέφωνο να δω τι παιζει με την LG και μου λεει η κοπελα δωθηκε την δευτερα στα Ελτα και παρασκευη θα την εχω

4)Μετα απο λιγη ώρα με παίρνουνε απο ελτα και μου λενε ήρθε η samsung! πειρα τηλέφωνο στο πλαισιο και τελικα μαλλον δεν την ειχε ακυρωσει η κοπελα που μιλησα. Και μου λεει άλλη πωλήτρια τώρα ότι η LG θα παραδωθεί σήμερα στα ελτα και θα την εχω παρασκευη!

ουφ! δεν πεταγόμουνα ο φούστης να την πάρω μόνος μου?:confused:

Chill out :D Ελπιζω η αφιξη της οθονουλας να σε αποζημειωσει για οσα τραβηξες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε η επιλογή μέσω Courier? Μόνο μέσω ΕΛΤΑ? Εμένα η LG παλιότερα μου ήρθε από Αλεξανδρούπολη στην Αθήνα με courier σε συσκευασία port babe :p .... φασκιομένο μέχρι και το κουτί σε άψογη κατάσταση....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.