Jump to content


ΕΠΕΙΓΟΝ!! ΑΓΟΡΑ ΟΘΟΝΗΣ


Αστα να πανε

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Ε...? Κατι χανω... Εκτός και αν μπερδεύεις την αναλυση (pixel) με τα χρώματα (colors). Για μπες στο display properties και παίξε με τις ρυθμίσεις να δεις τι ειναι τι...

Απαντηση

1600Χ1200 4:3 1,920,000 Pixels

1680χ1050 16:10 1,638,400 Pixels

Μπορει να κανω και λαθος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Αστα να πανε [Σήμερα, στις 12:49]

την είδα και γω αλλα ξεφευγει σε τιμη. Παρηγγειλα την LG τελικα παιδια ευχαριστω για τις προτάσεις. :hi: ελπίζω να μην εχουμε κανενα προβλημα με pixel κτλ.:cry:

Αντέ μπράβο ρε συ, με το καλό :T: ... περιμένουμε εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Η LG είναι απίστευτη οθόνη για τα χρήματα που ζητάει πλέον

Σήμερα ήρθε και η δικιά μου και προσπαθώ να διακρίνω σε ποια σημεία είναι καλύτερη η 215 Samsung με το S PVA panel, των 550 ευρώ (όταν την πήρα)

Με μια πρώτη ματιά , η LG των 250 ευρώ την κοντράρει άνετα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CaptainMilo

Η LG είναι απίστευτη οθόνη για τα χρήματα που ζητάει πλέον

Σήμερα ήρθε και η δικιά μου και προσπαθώ να διακρίνω σε ποια σημεία είναι καλύτερη η 215 Samsung με το S PVA panel, των 550 ευρώ (όταν την πήρα)

Με μια πρώτη ματιά , η LG των 250 ευρώ την κοντράρει άνετα ;)

Τέτοια να μας λες...πρέπει να επισπεύσω την αγορά της γιατί βλέπω να μην υπάρχουν άλλα κομμάτια...πουλάει.... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Αστα να πανε

για όποιον ενδιαφέρεται ένα πολυ καλο review

http://www.insomnia.gr/vb3/archive/i.../t-157585.html

φοβερό review....

Αρχική απάντηση από apostglen46

403 forbidden............

τι σημαίνει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επείγον θέλω μεγάλη βοήθεια....έκανα μια βόλτα σήμερα στα μαγαζιά να δουμέ μαζί μες τον αδερφό μου απο κοντά την lg 20'' L204WT-BF,για να την παραγγείλω κιόλας αλλά κοιτώντας γενικά οθόνες μου γυάλισε η Viewsonic 20'' VG2021M...Είχε πολύ καλύτερα χρώματα απο την lg βεβαία μπορει να μην ήταν σωστά ρυθμισμένη η lg,και συν οτι μου άρεσε καλύτερα η viewsonic σαν σχήμα,μου φαινόταν κάπως το wide της lg....Τι λέτε,αξίζει??Α και σαν τιμή επειδή δεν έχει άλλες μου δίνει αυτή που είναι ανοιχτή στα 180 ευρώ,μου είπε οτι είναι δουλεμένη 2 βδομάδες και ενα μήνα να είναι δεν με νοιάζει αρκεί να αξίζει....Για πείτε καμιά γνώμη...αύριο θα πάω για αγορές!Και κάτι τελευταίο σημαντικό έχει διαφορά το dvi??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Αστα να πανε

αμα την ειδες απο κοντα και σου αρεσε περισσοτερο τοτε χτυπα την μην το σκεφτεσαι....

Λές ε??Το dvi παίζει μεγάλη διαφορά??Τώρα είμαι με 15 crt....

Για δείτε λίγο και την σύγκριση http://www.plaisio.gr/productcompare.aspx?Catalog=1&Category=1205&Products=902373%2c892270

μην κάνω καμιά πατάτα και μετά την κλαίω....

Link to comment
Share on other sites

με βάση τα στοιχεια του Πλαισίου η LG ειναι καλύτερη σε ανάλυση, απόκριση, αντίθεση, +του οτι η viewsonic δεν εχει DVI και είναι και ακριβότερη. Τώρα αν τις είδες απο κοντα ρε φίλε και σου αρεσε η viewsonic παρε αυτή. Εγώ πάντως εν έτη 2007 δεν θα έπαιρνα οθόνη χωρίς DVI.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, το dvi για μεγάλες οθόνες είναι πολύ σημαντικό. Ο θόρυβος χωρίς αυτό καμιά φορά είναι σημαντικός... Οπότε ακόμα και καλύτερα χρώματα αν έχεις, θα έχεις χάσει αισθητά σε ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ παιδιά για τις απαντήσεις,όμως να πω την αλήθεια μου δεν μου έχει λυθεί ο προβληματισμός....Δεν μπορώ να βρώ και κάποιον που να έχει την Viewsonic να ακούσω την άποψη του....

Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει την παραγγελια απο την Δευτερα αλλα το πλαισιο το κολωβαραει λίγο. Σημερα τους πειρα τηλεφωνο να δω τι γίνεται και μου λένε η οθόνη δεν είναι διαθέσημη μέχρι και 15 Μαιου!!!ούτε email ούτε τηλέφωνο με πέιρανε, όπως ισχυρίστηκε η υπάλληλος!Anyway παιδια επειδή η Samsung SM205BW δεν μου γεμίζει και πολύ το μάτι τους είπα να στείλουνε την Sumsung SM206BW sta 340. Βάλαμε λίγο το χέρι στην τσέπι παραπάνω τι να κάνουμε! Την τετάρτη θα την έχω.:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.