Jump to content



ΕΠΕΙΓΟΝ!! ΑΓΟΡΑ ΟΘΟΝΗΣ


Αστα να πανε

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ilion10 [Σήμερα, στις 18:27]

Αν ψάξεις λίγο καλύτερα θα την δείς και 250 ευρώ....Εγώ έχω άλλη απορία η lg 206wtg-wf σε bf θα έρθει ποτέ??Σε ποιο κατάστημα βρήκες lg 206wtg-wf εκτός πλαίσιο??

To καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι επικοινωνήσεις με την LG Hellas. Αυτοι θα σου πουν έαν έχει έρθει και πότε, σε ποιόν προμηθευτή υπάρχει (είναι 4) και μετά μέσω προμηθευτή μπορεί να βρείς μέχρι και σε ποιό κατάστημα σε όλη την Ελλάδα υπάρχει διαθέσιμη.

Εν όλιγοις όταν έψαχνα την 204 σε BF (όλομαυρη) μέσα σε 1 ωρίτσα εντόπισα το τελευταίο κομμάτι που υπήρχε στην Ελλάδα....στην Αλεξανδρούπολη.... :D Αλλά θέλει υπομονή και αρκετό μπούρου-μπούρου....

Link to comment
Share on other sites

φιλε tigrakas

Αν θα μπορουσες να την δεις απο κοντα το S-IPS μωβιζει λιγο αν την κοιταξεις απο γωνια σε μαυρο φοντο.Αυτο μπορω να σου το πω με σιγουρια:T:

το αλλο ασπρογκριζιζει:hehe: .Τι γραφω ωρες......ωρες

Link to comment
Share on other sites

Καλό το ασπρογκρίζισμα και το μώβιζμα ( :crazy: ) το θέμα είναι που τη πετυχαίνει κανείς, αφού εδώ δεν την εκθέτει κανένας; (Ηρ. Κρήτης) Γιατί αν την έκθετε ( :tomato: ) κάτι θα γινόταν και S-IPS να μην ήτανε άμα μου καθότανε ωραία στο μάτι θα τη τσίμπαγα (καθότι είμαι περισσότερο οπτικός τύπος)

Link to comment
Share on other sites

Την ειχε καποια στιγμη το πλαισιο.Παρε τηλεφωνο στα κεντρικα ειναι πολυ εξυπηρετικοι.παντως και τα 2 πανελ ειναι καλα εξαρταται γιατι τα θελεις.Η οθονη μια ματια που εριξα εχει αριστες προδιαγραφες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

To καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι επικοινωνήσεις με την LG Hellas. Αυτοι θα σου πουν έαν έχει έρθει και πότε, σε ποιόν προμηθευτή υπάρχει (είναι 4) και μετά μέσω προμηθευτή μπορεί να βρείς μέχρι και σε ποιό κατάστημα σε όλη την Ελλάδα υπάρχει διαθέσιμη.

Εν όλιγοις όταν έψαχνα την 204 σε BF (όλομαυρη) μέσα σε 1 ωρίτσα εντόπισα το τελευταίο κομμάτι που υπήρχε στην Ελλάδα....στην Αλεξανδρούπολη.... :D Αλλά θέλει υπομονή και αρκετό μπούρου-μπούρου....

Πήρα σήμερα στην lg hellas και εκτός του ότι περίμενα πόση ώρα(μου φάνηκε ψιλοάσχετη η πωλήτρια...τελικά μου είπε ότι δεν ξέρει πότε θα έρθει και αν θα υπάρχει η LG 20'' L206WTQ-BF...και ούτε να μου πει που μπορώ να βρώ γενικά αυτο το μοντέλο οθόνης LG 20'' L206WTQ-WF

Αρχική απάντηση από dubber

Αγόρασα προχτές μια BF από το Eshop για ένα φίλο

Αγόρασες την LG 20'' L206WTQ-BF ή LG 20'' L204WT-BF??please πες μου γρηγόρα γιατί ειναι ανάγκη,δεν νομίζω να λες την πρώτη!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

2η μαλ&**(%^α που λέω στο ίδιο thread την ίδια ημέρα.

Sorry ilion10, εννοούσα την L204WT-BF

Δεν πειράζει..το φαντάστηκα...το έψαξα πολύ δεν μπορώ να την βρώ απο πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

Τί διαφορές έχουν μεταξύ τους?

καμία...απλά αυτή που ψάχνω εγώ και την έχω βρεί μόνο τσεχία αμερική είναι όλη μαύρη και είναι πολύ πιο όμορφη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10 [Χθες, στις 21:24]

Πήρα σήμερα στην lg hellas και εκτός του ότι περίμενα πόση ώρα(μου φάνηκε ψιλοάσχετη η πωλήτρια...τελικά μου είπε ότι δεν ξέρει πότε θα έρθει και αν θα υπάρχει η LG 20'' L206WTQ-BF...και ούτε να μου πει που μπορώ να βρώ γενικά αυτο το μοντέλο οθόνης LG 20'' L206WTQ-WF

Το μοντέλο που ψάχνεις μήπως θα έρθει στην Ελλάδα με άλλον κωδικό? Γιατί ανάλογα την ήπειρο ή ακόμα και την ευρυτερη γεωγραφική περιοχή αυτά αλλάζουν συνήθως όπως και οι προδιαγραφές... ’σε και που δεν έρχονται και όλα τα μοντέλα στην Ελλάδα... Στο site της LG Hellas δεν βλέπω καμιά 206 και ίσως για αυτό να στα μάσαγε και λίγο η πωλήτρια στο τηλέφωνο.... συνήθως ότι βλέπουν σου λένε...

Εμένα με την 204 πχ μου είπαν ακριβή ημερομηνία της επόμενης παραλαβής αλλα ό,τι άλλα στοιχεία τους ζήτησα (με λίγη πίεση και επιμονή οφείλω να ομολογήσω)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Το μοντέλο που ψάχνεις μήπως θα έρθει στην Ελλάδα με άλλον κωδικό? Γιατί ανάλογα την ήπειρο ή ακόμα και την ευρυτερη γεωγραφική περιοχή αυτά αλλάζουν συνήθως όπως και οι προδιαγραφές... ’σε και που δεν έρχονται και όλα τα μοντέλα στην Ελλάδα... Στο site της LG Hellas δεν βλέπω καμιά 206 και ίσως για αυτό να στα μάσαγε και λίγο η πωλήτρια στο τηλέφωνο.... συνήθως ότι βλέπουν σου λένε...

Εμένα με την 204 πχ μου είπαν ακριβή ημερομηνία της επόμενης παραλαβής αλλα ό,τι άλλα στοιχεία τους ζήτησα (με λίγη πίεση και επιμονή οφείλω να ομολογήσω)

θα κάνω άλλη μια προσπάθεια αλλά δεν νομίζω να βγάλω καμιά άκρη...Θα ήθελα να είναι όλη μαύρη για να ταιριάζει με το pc μου...είναι μαύρο γυαλιστερό...και είναι κρίμα για τα ίδια λεφτά νομίζω να πάω στο 204 αντί του 206!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια προσπάθεια αλλά τίποτα...ούτε η lg ουτε απο αλλού κατάφερα να την βρώ...και επειδή κουράστηκα παράγγειλα την LG 20'' L206WTQ-SF...αύριο θα την έχω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10 [Χθες, στις 07:05]

Θα ήθελα να είναι όλη μαύρη για να ταιριάζει με το pc μου...είναι μαύρο γυαλιστερό...και είναι κρίμα για τα ίδια λεφτά νομίζω να πάω στο 204 αντί του 206!

Το ίδιο κολλημένος είμαι και εγώ με αυτά... ;)

Αρχική απάντηση από ilion10 [Χθες, στις 16:31]

Έκανα μια προσπάθεια αλλά τίποτα...ούτε η lg ουτε απο αλλού κατάφερα να την βρώ...και επειδή κουράστηκα παράγγειλα την LG 20'' L206WTQ-SF...αύριο θα την έχω!

Δεν πειράζει ρε μαν... στην 204 SF ήταν μεγαλύτερο το "προβλημα" γιατί η βάση ήταν δίχρωμη, η 206 νομίζω ότι θα του ταιριάξει μια χαρά ασχέτως silver πάνελ... η γυαλιστερή βάση του δίνει άλλο αέρα... περιμένουμε εντυπώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάτε αν οι οθόνες έχουν HDCP στο DVI ή αν καμιά βγαίνει και με HDMI είσοδο ή δεν ενδιαφέρει?

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=537201#post537201

Πολύ φοβάμαι ότι παίζει μια απάτη με το HDCP.

Δηλαδή λένε ότι είναι HDCP και αναφέρονται σε αναλογική είσοδο.

Για να παίξει ταινία HD DVD ή BD από υπολογιστή θα πρέπει η DVI να είναι HDCP.

Επίσης για να συνδέσουμε αυτόνομη εξωτερική συσκευή HD DVD ή DB στην οθόνη, πρέπει να έχει HDMI (με HDCP) είσοδο η οθόνη.

Κάποιες κάρτες γραφικών θα βγουν και με HDMI έξοδο.

Το πρόβλημα στις περιπτώσεις αυτές θα είναι ο ήχος, που θα πρέπει να μεταφέρεται από την οθόνη στα ηχεία (η οθόνη θα πρέπει να έχει έξοδο ήχου) σε περίπτωση που συνδέσουμε αυτόνομη εξωτερική HDDVD ή BD συσκευή.

Μήπως αρχίζει να συμφέρει όλο και περισσότερο η αγορά τηλεόρασης αντί για monitor?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.