Jump to content



Armed Assault [ARMA] Thread.


Occultist

Recommended Posts

Δεν είναι κακό, με ένα φίλο που λιώναμε στο arma παίζαμε με το trackir και ήταν τρελή πόρωση... στο σημάδι ήταν λίγο πακέτο, αλλά ήταν ρεαλιστικό και φυσικά στο ελικόπτερο και το αεροπλάνο έλεγε πολλά...

Τα πρώτα 10 λεπτά είναι περίεργο μέχρι να το συνηθίσεις και μετά είναι απόλαυση...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply
Αυτό που είπε ο tragikos, πιο το νόημα να γυρίζεις το κεφάλι και τα μάτια να μένουν καρφωμένα στην οθόνη, μλκ μου φαίνεται.

Ολα μια συνηθεια ειναι, σιγουρα με triple monitor setup θα ητανε λιγο φυσικη η αισθηση αλλα τεσπα, δες ομως το incremental lean στο video (7:11), το μονο παιχνιδι που εχω δει να λειτουργει αυτο με το mouse ειναι το rainbow six raven shield χωρις ιδιαιτερα καλα αποτελεσματα, ενω με το trackIR ειναι πολυ πιο αμεσο και δεν σε μπερδευει καθολου ή τουλαχιστον ετσι φαινεται :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Το παιχνιδι βγηκε προχθες γερμανια και εχει φαει ατελειωτο κραξιμο επειδη αποτι φαινεται βιαστικαν να το κυκλοφορισουν

Οριστε 4μιση λεπτα footage σε 720p, ποιο modern warfare 2 και λοιπες κονσολιστικες βλακειουλες :Dftp://downloads.bistudio.com/www.armedassault.com/ArmA2/ARMA2_InGame_HD_Video.zip

Οριστε και οι πρωτες εντυπωσεις για το IQ και το Perfomance, ειμαι ο μονος που προτιμαει τις shadow στο normal και οχι sto very high ? :p

http://www.pcgameshardware.com/aid,685770/Armed-Assault-2-Graphics-card-benchmarks-and-visual-quality-compared/Practice/

Ελπιζω οταν φτασει υπολοιπη ευρωπη να βγουν περισσοτερα update γιατι ετσι οπως τα περιγραφουν φαινεται πιο unoptimized και απτο GTAIV :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως συνεχίζουν το ίδιο λάθος... τα settings που αφορούν τα details, θα πρέπει να έχουν να κάνουν με την ποιότητα της απεικόνισης και όχι με την ποσότητα... δεν μπορείς να παίζεις p2p και να είσαι αναγκασμένος να παίζεις σε low details για να βλέπεις μακρυά και να έχεις καλύτερο σημάδι ή αν παίζεις full για να γουστάρεις, ο άλλος να σε βλέπει από το 1 χλμ μέσα στην ζούγκλα... :TD:

Ότι να' ναι πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πρέπει να αλλάξει ο τίτλος αυτού του thread, γιατί είναι πολύ γενικός και το πρώτο ποστ αναφέρεται σε πρόβλημα και όχι γενικά στο παιχνίδι... Επίσης να γίνει ένα καινούργιο thread με τον τίτλο αυτό ο οποίος είναι γενικός και να αφιερωθεί για τα Arma & Arma II και στο οποίο να μεταφερθούν τα υπόλοιπα ποστς...

Link to comment
Share on other sites

Javelin vs T-72

AH-12 Assault

http://www.youtube.com/watch?v=f5hg3nCEHm4&fmt=22

A-10 Thunderbolt (tank-killer )

http://www.youtube.com/watch?v=WPCaRWz8Z-w&feature=related&fmt=22

Πτωση απο C-130

Κυνηγι αγελαδας :p

http://www.youtube.com/watch?v=RqFb3mExbz0&fmt=22

Βγαινει τελος του μηνα, υπομονη :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.youtube.com/watch?v=mk_V80kIAa4&fmt=22

σελω trackIR και i7 :baby::baby:

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά λαμβάνοντας υπόψιν και την προϊστορία του Arma1, αυτό που βλέπεις στα videos αυτά, προσωπικά δεν πιστεύω θα τρέχει smooth σε home σύστημα - ακόμα και enthusiast ι7 extreme-sli και δε συμμαζεύεται. Εκτός και αν το κάνουν σαν το oblivion, που έβλεπες στο development κάτι εξωπραγματικά screenshots, και στο τελικό το τσεκουρώσανε βάναυσα για να τρέχει και σε κανέναν...

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά λαμβάνοντας υπόψιν και την προϊστορία του Arma1, αυτό που βλέπεις στα videos αυτά, προσωπικά δεν πιστεύω θα τρέχει smooth σε home σύστημα - ακόμα και enthusiast ι7 extreme-sli και δε συμμαζεύεται. Εκτός και αν το κάνουν σαν το oblivion, που έβλεπες στο development κάτι εξωπραγματικά screenshots, και στο τελικό το τσεκουρώσανε βάναυσα για να τρέχει και σε κανέναν...

Nα με απογοητευσεις ? ΜΠΑΑΑΑ :p 1) ολα τα video που εχω δειξει ειναι απο χρηστες και οχι απ'την εταιρεια 2) sli/crossfire δεν υποστηριζονται απ'την μηχανη ετσι κι αλλιως 3) το cold war rearmed μια χαρα μου τρεχει με ολα high 1280*960 4x AA και view distance στα 2 χιλιομετρα, σε κατι πιστες του arma 1 βαραω και 120fps αμα λαχει, το ζορι ειναι στις πολεις και σε κατι μαχες τεραστιας κλιμακας με 200 units ξερω γω 4) Οσοι εχουνε την γερμανικη εκδοση του 2 και ενα σοβαρο μηχανημα της εποχης δεν γκρινιαζουν καθολου στα φορουμς 5) τον i7 τον θελω επειδη το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για dual core εξαρχης (ετσι επρεπε να ηταν και το arma1) και οι quad αναφερονται στα recommended requirements, αρα ειμαι 99% σιγουρος πως θα αξιοποιουνται και οι 4 πυρηνες ingame και κατεπεκταση θα εχω αξιοπρεπη framerates ακομα και στο online με 100 ατομα στο νησι, οχι σαν το red ochestra(unreal 2.5 engine - single threaded ) που μου βαραει κατι 40αρια σε E6600 στα 3.3ghz :p

Link to comment
Share on other sites

Nα με απογοητευσεις ? ΜΠΑΑΑΑ :p 1) ολα τα video που εχω δειξει ειναι απο χρηστες και οχι απ'την εταιρεια 2) sli/crossfire δεν υποστηριζονται απ'την μηχανη ετσι κι αλλιως 3) το cold war rearmed μια χαρα μου τρεχει με ολα high 1280*960 4x AA και view distance στα 2 χιλιομετρα, σε κατι πιστες του arma 1 βαραω και 120fps αμα λαχει, το ζορι ειναι στις πολεις και σε κατι μαχες τεραστιας κλιμακας με 200 units ξερω γω 4) Οσοι εχουνε την γερμανικη εκδοση του 2 και ενα σοβαρο μηχανημα της εποχης δεν γκρινιαζουν καθολου στα φορουμς 5) τον i7 τον θελω επειδη το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για dual core εξαρχης (ετσι επρεπε να ηταν και το arma1) και οι quad αναφερονται στα recommended requirements, αρα ειμαι 99% σιγουρος πως θα αξιοποιουνται και οι 4 πυρηνες ingame και κατεπεκταση θα εχω αξιοπρεπη framerates ακομα και στο online με 100 ατομα στο νησι, οχι σαν το red ochestra(unreal 2.5 engine - single threaded ) που μου βαραει κατι 40αρια σε E6600 στα 3.3ghz :p

Πολύ ιδανικά τα παρουσιάζεις. Όταν είχα δει ΤΟΤΕ το arma1 πάντως μου φαινότανε σαν 3 crysis. Μπορεί και να έχουν αλλάξει τα πράγματα...Μακάρι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ARMA 2 V1.02 patch

http://www.gamershell.com/download_47534.shtml

- Improved AI driving skills

- Lowered enemy AI skills for regular and recruit difficulty levels

- Improved Micro AI tactics, attack in pairs, path limiting to avoid passing through walls

- Fixed multiplayer session NAT negotiation

- Improved game stability (various crash opportunities fixed)

- Multiple save slots supported

- Improved terrain shape beyond map borders

- Various campaign and localization fixes and improvements

- Modules (F7) support added in the Mission Editor

- Added option to disable various post-process effects (bloom, blur etc.)

Δε βρήκα ειδικό θέμα για το ΑRMA 2, οπότε το έβαλα εδω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1423784&page=21

Εχω διαβασει και τις 21 σελιδες μεχρι τωρα, τρελα γραφικα μετριο perfomance, προσωπικα θα περιμενω μεχρι να δω αν θα βγουν καρτες που να το σηκωνουν το σεπτεμβρη, μαλλον παρα ειμουν αισιοδοξος τελικα :( Ελπιζω μεχρι τοτε να παιζουν και τιποτα i7 στα 4.5 με αερα γιατι δεν μας βλεπω καλα, ο αλλος εχει q6600 στα 3ghz και γκρινιαζει οτι ειναι cpu limited :crazy:

Link to comment
Share on other sites

απο 25 μεχρι 35 φρειμς σε 1920χ1200 ολα φουλ...και απατσαριστος...φανταζομαι με το 1.02 πανω θα ειναι σαφως βελτιωμενο...αν και ειναι βαρια μηχανη η 295 πανω απο 80 βαθμους δεν ειδα..μαλλον κατι παιζει με το σλι..οποτε εν αναμονη και σωστου driver

arma22009062200272078.png

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αδικαιολογητα βαρυ..πιστευω με κανα πατσακι και ντραιβερ θα στρωσει...κατα τα αλλα ειναι γ@ματο πολυ ρεαλιστικο τακτικαλ σουτερ...στα γραφικα φερνει εντονα σε σταλκερ και σε γκειμπλευ και χειρισμο το ghost recon 2..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.