Jump to content



XFX VGA 8600 GT 256MB XXX


unseen

Recommended Posts

μπράβο!

πολύ χρήσιμα τέτοια review :)

EDIT:

να ζητήσω κάτι να γίνεται?

γίνεται να γίνουν και τεστ με pci-e 8x ?

θα λύσει πολλές απορίες πιστεύω.

έχω εγώ για παράδειγμα μία m2n-sli dlx με το 570 sli και σε sli είναι χ8 & χ8 και δε ξέρω αν αξίζει ή θα χάσω επιδόσεις.

την είχα την απορία απο χτές και νά που τώρα βρέθηκε η ευκαιρία.

συγκεκριμένα θέλω αθόρυβες επιδόσεις και σκεφτόμουν 2χ 8600 fanless με ένα φαν απο πάνω το οποίο θα το ανοίγω όταν θα παίζω κανένα παιχνιδάκι.

ευχαριστώ :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch

μπράβο!

πολύ χρήσιμα τέτοια review :)

EDIT:

να ζητήσω κάτι να γίνεται?

γίνεται να γίνουν και τεστ με pci-e 8x ?

θα λύσει πολλές απορίες πιστεύω.

έχω εγώ για παράδειγμα μία m2n-sli dlx με το 570 sli και σε sli είναι χ8 & χ8 και δε ξέρω αν αξίζει ή θα χάσω επιδόσεις.

την είχα την απορία απο χτές και νά που τώρα βρέθηκε η ευκαιρία.

συγκεκριμένα θέλω αθόρυβες επιδόσεις και σκεφτόμουν 2χ 8600 fanless με ένα φαν απο πάνω το οποίο θα το ανοίγω όταν θα παίζω κανένα παιχνιδάκι.

ευχαριστώ :flower:

Δεν θα χάσεις τίποτα σε επιδόσεις!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν reviews στο internet που επιβεβαιώνουν όσα λέω. Συγκεκριμένα είχα δεί ένα με 8800GTX σε SLI και οι διαφορές ήταν ελάχιστες. Σκέψου τώρα με την 8600 πόσο ποιο μικρές θα είναι. ’σε που δεν αξίζει τον κόπο. Θα ψάξω το review και θα ποστάρω.

Test με 8600GTS σε SLI:http://www.pcper.com/article.php?aid=399&type=expert&pid=1

Σύγκριση SLI 16x - 16x Mode με 8x 8x Mode: http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2787&p=8

Link to comment
Share on other sites

thanks!

είχατε δίκιο τελικά.

σύγκρινα τα αποτελέσματα του unseen 2χ 16χ και του σίτε που δίνεις 2χ 8χ και είναι σχεδόν ίδια. οι διαφορές είναι κάτω απο ένα 5% και αυτό είναι μέσα στο στατιστικό λάθος (ρυθμίσεις συστήματος)

μ'αρέσει που θέλουν οι εταιρίες να βγάλουν και pci-e v2 !!!

σας ευχαριστώ όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.