Jump to content



6420 + 800αρες ή 6600 + 667 μνήμες


masteripper1416003167

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους

Δυστυχώς έχω μπερδευτεί άσχημα και δεν ξέρω τι να επιλέξω.

Δυστυχώς είμαι λίγο πιεσμένος οικονομικά και δεν μπορώ να αποφασίσω τι να αγοράσω.

Απο την μια πλευρά ο 6420 στα 179 +μνήμες 800αρες στα 160 ή να χτυπήσω 6600 208 + 667 100 (πάντα για 2 gb μνήμη συζητάω)

Έχω και 1 σετάκι 2 gb στα 533 αλλά πιστεύω ότι θα κόψει πολύ το μηχάνημα.

Το μηχανάκι έχει σαν MB μια MSI 965 platinum (καλά μην βαράτε........λάθος) και εκτός απο κανένα αυτόματο overclocking δεν πρόκειται να κλοκαριστεί καθώς το θέλω για προγραμματισμό και λίγο Video - HDTV...και πάνω απ΄όλα θέλω ΗΣΥΧΙΑ....:)

Δώστε μια βοήθεια γιατί ψιλοζαλίστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Panansas [Σήμερα, στις 17:26]

Εγω θα ελεγα εναν 6700 και κρατας τις μνημες που εχεις οι οποιες λογικα

οτι και να ειναι 667 θα δουλεψουν;)

Τώρα χόντρυνε το παιχνίδι ......μάλλον με βλέπω για τον 6600

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε... :) Σοβαρά.... :D

Με τον επεξεργαστή που έχεις δεν έχει και μεγάλη διαφορά αν έχεις τις μνήμες εκεί που είναι ή λίγο πιο πάνω.... Δεν είναι αισθητή διαφορά... Αν τρέξεις benchmark έχει μια μικρή διαφορά, αλλά στο λειτουργικό δνε την καταλαβαίνεις....

Διαφορά θα δεις αν πας τον επεξργαστή στα 4+ Ghz και ανεβάσεις μαζί και μνήμες... Εκεί ναι... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αντε τα έσκασα τελικά

Πήρα 6600 +2GB 800 της TeamGroup.

’τιμα μηχανήματα απο παντου μας τα ρουφάτε.

Υπόψιν οι Crucial άλλαξαν τιμή και απο 99 πήγαν στα 120 οπότε όποιοι πρόλαβαν πρόλαβαν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.