Jump to content


Επικαιροποιηση Ecdl


minus

Recommended Posts

Εχω παλιο πιστοποιητικο ecdl, πριν το 2005. Για την ακριβεια το πηρα το 2003.

Εδω,

http://www.ecdl.gr/certificatesendurance.aspx

http://www.ecdl.gr/certificatesupervision.aspx

βγηκαν επιτελους καποιες πληροφοριες για την ανανεωση αυτων των τιτλων.

Εχει κανει κανείς την διαδικασια να μας πει πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κατά νου να πάω να ρωτήσω για το ecdl, καλά που μου το θύμησες να πάω εγκαίρως! :T: :T:

Θα απευθυνθώ στο εξεταστικό κέντρο που το πήρα, λογικά θα ξέρουν λεπτομέριες!

Ξέρεις προθεσμία μέχρι την οποία θα δέχονται τα παλιά πιστοποιητικά;;;

Πληρώνεις τπτ;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως πληρώνεις θα είναι μεγάλη καφρίλα.

Δίνεις τόσα για να το αποκτήσεις..:TD: (~500 μου στοίχισε και εμένα τότε (02-03) και λίγα λέω γιατί δεν θυμάμαι ακριβώς)...

Απο άποψη γνώσεων για εμένα είναι πεταμένα χρήματα..(βγάζω έξω την ισχύ και την αναγνώριση του).

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι γνώσεις;;;

Στο εξεταστικό κέντρο που το πήρα το 2002-2003 έκανα 4 χρόνια μαθήματα πληροφορικής και όλοι οι καθηγητές με ήξεραν και εμένα και το 80% των εξεταζομένων!!!

ΜΟΥΦΑ :whistling εξετάσεις ήταν φίλε μου, οι πιο πολλοί ήταν άσχετοι και το χαρτί δεν θα το έπαιρναν χωρίς την βοήθεια των καθηγητών της σχολής!!

Ο δε επιτηρητής από την "ECDL Ελλάς" που ήταν υπεύθυνος για την σωστή διεξαγωγή των εξετάσεων :tomato: έπινε καφεδάκι πιο μέσα με τον διευθυντή της σχολής!!! Το αυτοματοποιημένο τεστ τους μάρανε!

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ, ΕΛΛΑΔΑ ΑΘΑΝΑΤΗ

Παντού διαφθορά, όλα είναι τρωτά!

:banging:

Link to comment
Share on other sites

Πέστα φίλε Saber_Rider γιατί χανόμαστε. Εγώ πάλι όταν έδινα εξετάσεις το 2005 σηκωνόμουν απο την καρέκλα μου και πήγαινα έλυνα και του διπλανού μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Saber_Rider [Σήμερα, στις 15:14]

Ρε τι γνώσεις;;;

Στο εξεταστικό κέντρο που το πήρα το 2002-2003 έκανα 4 χρόνια μαθήματα πληροφορικής και όλοι οι καθηγητές με ήξεραν και εμένα και το 80% των εξεταζομένων!!!

ΜΟΥΦΑ :whistling εξετάσεις ήταν φίλε μου, οι πιο πολλοί ήταν άσχετοι και το χαρτί δεν θα το έπαιρναν χωρίς την βοήθεια των καθηγητών της σχολής!!

Ο δε επιτηρητής από την "ECDL Ελλάς" που ήταν υπεύθυνος για την σωστή διεξαγωγή των εξετάσεων :tomato: έπινε καφεδάκι πιο μέσα με τον διευθυντή της σχολής!!! Το αυτοματοποιημένο τεστ τους μάρανε!

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ, ΕΛΛΑΔΑ ΑΘΑΝΑΤΗ

Παντού διαφθορά, όλα είναι τρωτά!

:banging:

Χεχε...το συγκεκριμένο μπορώ να το επιβεβαιώσω και εγώ.:D

Επιτηρητής ήταν ο δάσκαλος μας..(πολύ LOL)...(όχι σε όλες τις εξεταστικές,στις πρώτες ήμασταν ψαρομένοι)...:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει και ειχα ρωτησει για την ανανεωση και απο οτι μου ειπαν τους πληρωνεις και στο ανενεωνουν (κλασσικο greek style..:tomato: ). Τωρα για τη διδαδικασια κτλ δε ξερω εγω τωρα παω να το παρω..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με την ECDL Hellas στο 210-3729102 και με ενημέρωσαν ότι όσοι έχουμε χαρτί πριν το 2005 απλά περιμένουμε νέα τους κατά το καλοκαιράκι...

Συγκεκριμένα τους είπα ότι έχω και εγώ ECDL του 2003 και απλά μου είπανε ότι ισχύει μέχρι 12/2007 και θα μας ανακοινώσουνε τι θα κάνουμε το καλοκαίρι...

Όταν μίλησα με 3 κέντρα μου λέγανε ότι να 'νε, άλλους μου είπε για χρήματα, άλλος για υπέυθυνες δηλώσεις αλλά την άκρη την βρήκα κατευθύαν στην ECDL Hellas.

Link to comment
Share on other sites

DMylonas τηλεφωνησα κι εγω και μου ειπαν τα ιδια.

Παντως, γνωστος που εχει κεντρο μου ελεγε οτι τωρα πια δεν γινονται αντιγραφες κλπ. Ειναι πιο αυστηρα. Μιλαμε για 2007. Και ηταν γνωστος, δηλαδη ελπιζω ελεγε αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εγώ είχα δώσει 5 ενότητες το 2003 και αναγκάστηκα και διέκοψα. Έδωσα και τις άλλες 2 ενότητες φέτος και στο τέλος μου ήρθε ένα χαρτί 'ecdl progress' και όχι το 'ecdl core', επειδή λέει τις είχα δώσει τις άλλες με το παλιό σύστημα...Και μου είπε ότι μετά το καλοκαίρι θα βγει ανακοίνωση και μάλλον θα δώσουμε ένα γενικό τεστ-και κάποια φράγκα- και 'θα δούμε τι θα γίνει'. Καληνύχτα δηλαδή...:TD: Με το αυτοματοποιημένο δηλαδή τι άλλαξε; Tο ότι κάνεις κλικ και από τα menus που γίνονται snap δίπλα; Καραέλεος:p ’σε που αυτό το 'πτυχίο' κακώς το διαφημίζουν ως 'πτυχίο της πληροφορικής'. Πτυχίο ηλεκτρονικού γραμματέα είναι, από pc δε σε μαθαίνουν σχεδόν τίποτα και έχω δει πολύ άσχετο κόσμο να το παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.