Jump to content



The PDA - PocketPC - Windows Mobile Thread


jpavly

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

τελικά, για δοκιμή έβαλα αυτήν τη rom, η οποία είναι αρκετά πιο γρήγορη κι ελαφριά από την εργοστασιακή (το κινητό είχε wm6 κανονικά - δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) Το μόνο πρόβλημα είναι, ότι παρ'ότι ακολούθησα όλες τις οδηγίες δεν μπορώ να κάνω την ελληνική γλώσσα στο πληκτρολόγιο να δουλέψει... :/ :/ :/

εδιτ: το διόρθωσα το θέμα με το ελληνικό πληκτρολόγιο, αφού μέχρι τώρα το μυαλό μου ήταν πάνω από το κεφάλι μου και έκανα πατάτες :p

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.

Θυμαμαι οτι ειχα διαβάσει σε αρκετα φορουμ οτι η htc στην συσκευη της ειχε βγάλει τον fm δεκτη, και το ραδιο δεν προκειται να λειτουργούσε με cooked rom ή προγράμματα. :computer:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια. θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα. Ειμαι καινουργιος με το θεμα WM και εχω καποιες αποριες. εχω ενα glofiish x600 και θα ηθελα να του περασω καποια αλλη rom. το θεμα μου ειναι οτι δεν καταλαβα πως ακριβως γινεται, μετα απο καποια search που εκανα. και δευτερον πως θα μαθω αν το κινιτο μου υποστιριζει καποια αλλη rom. καθε πληροφορια ειναι συμαντικη. thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε. Ίσως φταίει και η ηλικία, που δεν καλοβλέπει τις αλλαγές, αλλά δεν βρίσκω σημαντικό λόγο να αλλάξω browser στο κινητό (Opera 9 ή 9 και κάτι)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Δεν την λέει στο Call History αν κάνεις tap σε αυτά που θες να δεις;

Την συνολική διάρκεια για εισερχόμενες-εξερχόμενες, την δείχνει στα settings στο Device Information και καρτέλα Call Duration.

Όλα αυτά σε HTC Diamond.

Αλλά και σε όλα τα κινητά wm που είχα κατά καιρούς τα έγραφαν.

Link to comment
Share on other sites

δεν την λέει δυστυχώς όχι, την συνολική διάρκεια την λέει στο device information, αλλά είναι αχρηστη πληροφορία καθώς θέλω να μηδενίζεται κάθε μήνα.

τελικά η δουλειά έγινε με το

KDPowerMeters (freeware)

http://rapidshare.com/files/32222946/KDPM.rar

το οποιο το παραμετροποιείς πλήρως, συμφωνα με το πακετο χρέωσης που χεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γινεται?

Εχω ενεργοποιησει το wind plus non stop για μια εβδομαδα μεσω κινητου...γινεται να ενω ειναι συνδεδεμενο το pda μου στο wind internet να το συνδεσω μεσω usb στο λαπτοπ και να εχω και εκει ιντερνετ? με λιγα λογια το pda να να το παιξει μοντεμ...

Παρεπιπτοντως γνωστος μου το εκανε με νοκια κινητο...εγω ομως εχω windows mobile εκει ειναι το θεμα...Αυτος μεσω του nokia pc suite το εκανε...

Γινεται τιποτα σε αυτη τη περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδέεις το κινητό με USB σε ρωτάει αν θυμαμαι καλά activesync, storage και internet sharing. λογικά θα με το internet sharing θα δουλέψει.

Υπάρχουν και προγράμματα που μετατρέπουν το κινητο σε wifi router.

Επειδή το χω δουλέψει να ξερεις σε πετάει συχνά ,πολλά σιτε δε τα ανοίγει καν, ειναι αργό.. κλπ

πρόσεχε στο APN μην έχει κανά gint.b-online.gr το οποίο χρεώνει κανονικά και με το νόμο:jump:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κοίτα αυτό http://www.wmwifirouter.com/

Όταν ήμουν φαντάρος, ήθελα να έχω στο laptop μου internet.

Είχα λοιπόν το wind plus non stop(χωρίς τον τωρινό περιορισμό των 40mb), φόρτωνα και αυτό το προγραμματάκι το οποίο χρησιμοποιούσε την hsdpa σύνδεση με την wind και την δρομολογούσε μέσω wifi στο laptop.

Με λίγα λόγια στην πράξη είναι σαν να συνδέεσαι σε οποιοδήποτε router.

Πάρα πολύ πρακτικό και χωρίς πολλές ρυθμίσεις μου έλυσε τα χέρια καθώς είχα και πολύ γρήγορο ίντερνετ(έπιανε κάπου στα 2mbit) έκτος του ότι είχε περιορισμό 1mb ανά αρχείο(το wind plus non stop).

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια θελω να ρωτήσω κατι για τα WM 6.1

Γινεται να δημιουργηθει μια νεα συνδεση ευρειας ζωνης ?

Πιο συγκεκριμενα:

Στη σχολη μου για να συνδεθουμε στο Internet αρχικα μπαινουμε σε ενα ξακλειδωτο ασυρματο δικτυο (βλεπεις μονο τοπικα) και επειτα με συνδεση ευρειας ζωνης (PPPoE) συμπληρωνουμε user & pass και εχουμε net! (οι 2 συνδεσεις δουλευουν ταυτοχρονα)

Αυτο μπορει να γινει στα WM 6.1??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.