Jump to content



DVD-RW


Recommended Posts

Εχω ενα μπερδεμα με τα dvd δισκακια... Οταν ενα dvd δισκακι αναγραφει πανω : DVD-RW

αυτο σημαινει οτι ειναι για πολλες επανεγγραφες ή μονο για μια εγγραφη? Ή μπορει να ισχυουν και τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

Xαιρομαι που μετα απο 10 αναγνωσεις βρεθηκε καποιος να δωσει μια απαντηση στο απλο αυτο και σαφεστατο ερωτημα.

Αλλα δε νομιζω οτι με ικανοποιησε η απαντηση. Προσπαθησα να σβησω ενα DVD-RW δισκακι χωρις επιτυχια, προφανως διοτι δε σβηνεται, δηλ. ηταν για μια μονο εγγραφη.

Υπαρχει διαφοροποιηση μεταξυ DVD RE-RECORDABLE και REWRITABLE ή αμφοτερα λειτουργουν ομοιως?

Υπαρχει διαφοποιηση μεταξυ DVD-RW και DVD+RW ή αμφοτερα λειτουργουν ομοιως(οσο αφορα τις εγγραφες, παντα) ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ramolimento [Σήμερα, στις 01:15]

LOL

Δηλαδη δε γνωριζεις...

Τοσα απλα και σαφη ερωτηματα, μετα απο 18 αναγνωσεις και κανεις ως τωρα δε μπορεσε να απαντησει:worship:

απο το να κατσω να στα γραψω προτιμω να σου δωσω ενα κειμενο ετοιμο με παραγραφους και σαφεις διαχωρισμους σε καθε εννοια.....

και ξανα κλεινεις με ειρωνικο στυλακι την απαντηση σου........

18 αναγνωσεις.........κανεις δεν σου απαντησε....αυτο τι σημαινει?

οτι και οι 18 ηξεραν την απαντηση στα ΑΠΛΑ και σαφη ερωτηματα σου?ή μηπως μπορει και οι 18 να περιμενουν και εκεινοι απαντηση?

νομιζω δηλαδη οτι περιμενεις να προσκυνησουν ολοι τα θεματα που ανοιγεις και να τα ξερουν ολα οσα ρωτας.

ή βαριεσαι να διαβασεις αυτο που σου εδωσα (γιατι εαν το διαβαζες θα εβλεπες οτι τα γραφει ολα μεσα)

ή γουσταρεις να μας κανεις πλακα

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειρωνικο στυλακι θεωρω το "στριβειν δια του link" που εκανες προσπαθωντας να ξεφυγεις.

Διατυπωσα 2 απλα και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ερωτηματα. Μπορουν να απαντηθουν ευκολα ακομα και με ενα Ναι ή Οχι. Αν φυσικα καποιος ξερει. Αν δε ξερει... δινει links!

Kαλο να μην κατηγορεις καποιον οτι κανει πλακα επειδη δε μπορεις να του απαντησεις.

Τελος, ειναι αξιοσημειωτο οτι 30 ατομα ως τωρα διαβασαν ενα thread αλλα μονο ενας(εσυ) απαντησε. Σε ενα τοσο απλο θεμα δεν θα περιμεναμε περισσοτερες απαντησεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ramolimento [Σήμερα, στις 01:26]

Eγω ειρωνικο στυλακι θεωρω το "στριβειν δια του link" που εκανες προσπαθωντας να ξεφυγεις.

Διατυπωσα 2 απλα και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ερωτηματα. Μπορουν να απαντηθουν ευκολα ακομα και με ενα Ναι ή Οχι. Αν φυσικα καποιος ξερει. Αν δε ξερει... δινει links!

Kαλο να μην κατηγορεις καποιον οτι κανει πλακα επειδη δε μπορεις να του απαντησεις.

Τελος, ειναι αξιοσημειωτο οτι 30 ατομα ως τωρα διαβασαν ενα thread αλλα μονο ενας(εσυ) απαντησε. Σε ενα τοσο απλο θεμα δεν θα περιμεναμε περισσοτερες απαντησεις?

να διαβαζεις ξερεις?το λινκ το ανοιξες?

απαντησε μου σε αυτα τα 2 απλα και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ερωτηματα και συνεχιζουμε την κουβεντα μας

Υ.Γ.τα 15 απο τα 30 views ειναι δικα μου refresh στο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να διαβαζω κατεβατα απο links(που μπορουσα να βρω και μονος μου, δε χρειαζοταν να μου τα υποδεοξεις εσυ) και να μην απαντησεις με ενα ναι ή με ενα οχι εφοσον ξερεις?

Τελοσπαντων, ασε να απαντησει και κανεις αλλος, μη μονοπωλεις το thread και μαλιστα με τετοιο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Ramolimento, το να ΒΑΡΙΕΜΑΙ να σου απαντήσω επειδή ο Φράγμας σε κάλυψε, δεν το σκέφτεσαι σαν πιθανότητα?

Αρχική απάντηση από ramolimento

Εχω ενα μπερδεμα με τα dvd δισκακια... Οταν ενα dvd δισκακι αναγραφει πανω : DVD-RW

αυτο σημαινει οτι ειναι για πολλες επανεγγραφες ή μονο για μια εγγραφη? Ή μπορει να ισχυουν και τα δυο?

Όταν γράφει DVD-RW πάει να πει ότι επανεγγράφεται όσες φορές θες ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ κάνεις finalize (ΑΚΑ Ξερή) όταν το γράψεις.

Προφανώς, αν το δισκάκι ήταν DVD-RW και δεν σβήνεται, έγινε ξερή (ή finalize ή γρατζουνιές γαργαντουικού μεγέθους).

Τα DVD-ReREC, τα DVD-RW και τα DVD+RW είναι απλά διαφορετικά format από διαφορετικές εταιρείες. Όλα λειτουργούν παρόμοια. Υπάρχουν ορισμένες φορές ασυμβατότητες με ορισμένα drives.

Link to comment
Share on other sites

Full erase και είσαι OK.

Anyway πολύ ασχοληθήκαμε με κάποιον ο οποίος είναι και full είρωνας.

BTW ramolimento, αν ήταν απλό, όπως λες, το ερώτημά σου, δεν θα άνοιγες θέμα εδώ ζητώντας την βοήθειά μας.

Μου απαντάς σε 2 μέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ramolimento [Σήμερα, στις 01:26]

Eγω ειρωνικο στυλακι θεωρω το "στριβειν δια του link" που εκανες προσπαθωντας να ξεφυγεις.

Διατυπωσα 2 απλα και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ερωτηματα. Μπορουν να απαντηθουν ευκολα ακομα και με ενα Ναι ή Οχι. Αν φυσικα καποιος ξερει. Αν δε ξερει... δινει links!

Kαλο να μην κατηγορεις καποιον οτι κανει πλακα επειδη δε μπορεις να του απαντησεις.

Τελος, ειναι αξιοσημειωτο οτι 30 ατομα ως τωρα διαβασαν ενα thread αλλα μονο ενας(εσυ) απαντησε. Σε ενα τοσο απλο θεμα δεν θα περιμεναμε περισσοτερες απαντησεις?

Καλά παιδί μου βλαμμένος είσαι? Δεν άνοιξες thread σε εξυπηρέτηση πελατών αλλά σε forum! Δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να σου απαντήσει, πόσο μάλλον άμα μπει και δεί και το ύφος σου.. Στη συγκεκριμένη περίπτωση σου έκανε την τιμή να απαντήσει ένας και τον έχεσες κι από πάνω..

Να κι ένα link για την φιλοσοφία των forums μιας και σ' αρέσει να διαβάζεις: http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_forum

Τον κακό σου τον καιρό!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l [Σήμερα, στις 15:18]

Καλά παιδί μου βλαμμένος είσαι? Δεν άνοιξες thread σε εξυπηρέτηση πελατών αλλά σε forum! Δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να σου απαντήσει, πόσο μάλλον άμα μπει και δεί και το ύφος σου.. Στη συγκεκριμένη περίπτωση σου έκανε την τιμή να απαντήσει ένας και τον έχεσες κι από πάνω..

Να κι ένα link για την φιλοσοφία των forums μιας και σ' αρέσει να διαβάζεις: http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_forum

Τον κακό σου τον καιρό!

+1

και για να απαντήσουμε κι όλας όπως ειπε και ο gznp

Όταν γράφει DVD-RW πάει να πει ότι επανεγγράφεται όσες φορές

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.