Jump to content



Επειγον!!! BIOS για 8800GTS


jax7480

Recommended Posts

Η κατασταση ειναι επειγουσα.

Ζητειται αρχειο BIOS σε στοκ κατασταση για VGA CLUB3D 8800GTS. Το default bios ειναι το 60.80.18.00.02 και το γραφει η καρτα με αυτοκολλητο ακριβως εκει που μπαινει το βυσμα της τροφοδοσιας. Οποιος το εχει και μπορει να το στειλει e-mail στο z_ginelis2002@yahoo.gr

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Hey Ζαχο....

http://www.mvktech.net/component/option,com_remository/Itemid,26/func,fileinfo/filecatid,2060/parent,category/

Club3D 8800GTS PCIe 320MB - Rev 01

Description: Club3D GeForce 8800 GTS PCIe BIOS

Card : Club3D GeForce 8800 GTS PCIe

Chipset : NVIDIA GeForce 8800 GTS

Version : 60.80.0D.00.02

Memory : 320MB

http://www.mvktech.net/component/option,com_remository/Itemid,26/func,fileinfo/filecatid,1955/parent,category/

Club3D 8800GTS PCIe 640MB - Rev 01

Club3D GeForce 8800 GTS PCIe BIOS

Card : Club3D GeForce 8800 GTS PCIe

Chipset : NVIDIA GeForce 8800 GTS

Version : 60.80.06.00.04

Memory : 640MB

Αλλα το πιθανοτερο και αλλη μαρκα να βαλεις παλι θα παιξει...

Link to comment
Share on other sites

Με το BIOS λοιπον εχει παιχτει το εξης.

Η συγκεκριμενη καρτα και μερικες υλοποιησεις ακομα(βλεπε Asus) εχουν αλλαξει λιγο τον σχεδιασμο στο pcb καθως και το BIOS των καρτων τους. Αυτο συνεβει για τον λογω του οτι δεν δουλευε σωστα το command prompt στην οθονη 23 ιντσων της apple.

Το λοιπον το συγκεκριμενο BIOS σαν file ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ για να το flashαρεις.

Εχει ενα update η Asus αλλα δεν ταιριαζει στην καρτα μου και δεν γινεται και force update με το nvflash. Για καποιον λογο που ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ σταματαει την διαδικασια.

Τεσπα.

Επειδη τα πηρα λιγο στο κρανιο παρακαλω να κλειδωθει. Αυριο θα παραγγελθει 8800GTX και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι προβλημα η PCI καρτα(που δεν εχω).

Εχω κανει αυτοματη την διαδικασια flash απο δισκεττα.

Απλα δεν την κανει για καποιο λογο. Το πιο πιθανο ειναι οτι δεν ταιριαζει με τιποτα το BIOS.

Θα βαλω και PCI VGA για να δω τι γινεται ετσι για την ενημερωση.

Αλλα απο την στιγμη που δεν υπαρχει σωστο BIOS δεν νομιζω να παιξει.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρα..

Είναι σχεδόν απίθανο να μην περνάει με -4-5-6..εδώ πέρασα το bios της ultra στην GTX έτσι ρωτώντας με 3 φορές.

Δεν σου πετάει κάποιο μνμ ή απλά κολλάει όταν πατάς y?

Στην δεύτερη περίπτωση πρέπει να φτιάξεις με κάποιο άλλο τρόπο dos disk

Απ όσο ξέρω καμιά εταιρεία δεν έχει δικό της pcb στις 8800 γιατί δεν τις αφήνει η nv... οπότε είναι όλες reference.

Αν άλλαξε κάτι τον τελευταίο μήνα δεν ξέρω :(

Κακώς πάντως δεν κράτησες ένα back-up του original :(

Link to comment
Share on other sites

Eεε, για άλλαξε δισκέτα, και μένα μου κόλλαγε όταν πήγαινα να φλασάρω την GTS μου. Όσες κι αν έκανα από τα ΧΡ πάντα κόλλαγαν, έκανα μια από 98 και δούλεψε κανονικά. Μου κολλούσε στο Υ, δεν μπορούσα να το πατήσω ΜΕ ΤΠΤ. Με την δισκέτα των 98 όλα μια χαρά.

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ηταν ******* που δεν κρατησα backup του original γιατι μαλλον θα ημουν ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ στον κοσμο.

Παραθετω παρακατω την επισημη απαντηση της Club3D:

From: Marcel: noreply@club-3d.com

To: jax7480

Subject: RE: RE: VGA Support request

you can download bios files from www.mvktech.net

Πολυ με βοηθησαν.

Το θεμα για μενα εχει ληξει.

Εχω ηδη παραγγειλει μια 8800GTX 768 της gigabyte.

Αν και μεχρι αυριο θα ψαχνομαι ακομα μηπως βρεθει BIOS.

Στο ολο σκηνικο πιο πολυ σπαστικα με την απαντηση της Club3D απ'οτι με οτιδηποτε αλλο.

Ετσι κυριοι δεν επιβιωνουν οι εταιριες ή μαλλον οι εταιριουλες.

Αχρηστοι!!!!

ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.