Jump to content



Τι λέτε, θα �πάρουμε� καθόλου FSB ?


gprhellas

Recommended Posts

Έχουμε κολλήσει στα 572 περίπου. Ψύξη με αέρα (στο chipset με μια swiftec και τάση 1,87 1,89 Volt).

2007-05-05_150432_gprhellas-tsan.png

Μερικές φωτο του συστήματος

303-thambn.jpg

800X600

302-thambn.jpg

800X600

301-thambn.jpg

800X600

300-thambn.jpg

ο tsan (μου ξέφυγε)

Σκέφτηκα λοιπόν να δοκιμάσουμε sub zero θερμοκρασίες και για το chipset με την ελπίδα να πάρουμε λίγο FSB ακόμα.

Ο επεξεργαστής δείχνει να ανεβαίνει και άλλο.

Θα δούμε. Κατασκευή από σωλήνα χάλκινο διαμέτρου 3,5cm, με πάτο κολλημένο.

Παραθέτω φωτο.

(χρόνος κατασκευής χθες το βράδυ περίπου 20 min).

(Για δοκιμή στο πάτημα χρησιμοποιήθηκε μια commando.)

P100-thambn.jpg

800X600

P102-thambn.jpg

800X600

P103-thambn.jpg

800X600

P104-thambn.jpg

800X600

P105-thambn.jpg

800X600

P106-thambn.jpg

800X600

P107-thambn.jpg

800X600

P108-thambn.jpg

800X600

P109-thambn.jpg

800X600

P110-thambn.jpg

800X600

τι λέτε θα πάρουμε τίποτα ή δεν ακούει σε τέτοιες θερμοκρασίες το 965 ?

(στοιχήματα δεν δεχόμαστε, μόλις γίνουν οι δοκιμές θα παραθέσουμε αρκετές φωτο..)

Χρόνο δεν έχουμε..

gprhellas - tsan

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε gpr με τοις πατεντες σου!!!!

τη μια βαζεις ολοκρηρη ψυκτρα για επεξεργαστη.....και μετα βαζεις κανιστρο στο chipset;)

πρωσοπικα αμα δεν πας το fsb 600+ και τοις μνημες(ξερεις ποιες λεω) με διαιρετη 1:1 δεν θα σου ξαναμηλισω:p :p :p:D

Link to comment
Share on other sites

ακριβως στα ιδια megahertz με ακριβως το ιδιο fsb και με ιδιο cpu εκανα οτι κι εσυ. Αποτελεσμα δυστυχως ηταν να μην παρω ουτε ενα fsb πανω παρολο τον ξηρο παγο και τα κτηνοβολτ που του ριξα. Η μητρικη μου ηταν p5b dlx παλιο revision ομως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

ακριβως στα ιδια megahertz με ακριβως το ιδιο fsb και με ιδιο cpu εκανα οτι κι εσυ. Αποτελεσμα δυστυχως ηταν να μην παρω ουτε ενα fsb πανω παρολο τον ξηρο παγο και τα κτηνοβολτ που του ριξα. Η μητρικη μου ηταν p5b dlx παλιο revision ομως.

Να σου πω την αλήθεια και εγώ δεν περιμένω τίποτα εξωφρενικό, αλλά πίστευα ότι με τέτοιες θερμοκρασίες κάτι θα κέρδιζες γενικώς σε FSB. (δηλ. στα CPU πως κερδίζεις)?

Είχα και εγω κάνει κάτι "πειράματα" σε μια INDEL BAD AXE αλλά δεν πήρα ούτε ένα μεγάκυκλο.

Πιο πολύ τελικά μάλλον είναι υπερβολή αλλα έτσι για το μαμώτο θα δοκιμάσω.?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.