Jump to content



+1 και λοιπές "επεξηγηματικές" απαντήσεις


jpavly

Recommended Posts

Παρατηρείται τελευταία το φαινόμενο του "+1", "+2", "+1000", "INTEL INTEL INTEL", "AMD AMD AMD" και λοιπά παρόμοια.

Παραθέτω το εξής από τους κανόνες:

Μονολεκτικές απαντήσεις ή απαντήσεις όχι απόλυτα συνδεδεμένες με το εκάστοτε θέμα δεν απαγορεύονται ωστόσο καλό θα ήταν να αποφεύγονται. Απαντήσεις με περιεχόμενο διαφορετικού του θέματος θα πρέπει να αποτελούν διαφορετικό θέμα στην κατάλληλη κατηγορία του forum.

Σίγουρα πολλοί βρίσκουν μία καλή ευκαιρία να ανεβάσουν τα posts τους, αλλά αυτού του τύπου τα posts δεν βοηθάνε κανέναν. Πολλοί μάλιστα πετάνε ένα "+1" σε μία λάθος πρόταση, δημιουργώντας μπάχαλο.

Θέλετε να συμφωνήσετε; Πείτε το, δικαιολογήστε το, κάντε συζήτηση. Όποιος διαφωνεί μπορεί ελεύθερα να το πει εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

εμένα με έχουν βοηθήσει και ποστ τέτοιου στυλ... όταν ρωτάω Α ή Β? και καμια δεκαριά απαντούν

Α το καλύτερο για αυτή τη δουλειά

+1

καταλαβαίνω ότι το Α χαίρει μεγαλύτερης εκτίμησης...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Παρατηρείται τελευταία το φαινόμενο του "+1", "+2", "+1000", "INTEL INTEL INTEL", "AMD AMD AMD" και λοιπά παρόμοια.

Παραθέτω το εξής από τους κανόνες:

Σίγουρα πολλοί βρίσκουν μία καλή ευκαιρία να ανεβάσουν τα posts τους, αλλά αυτού του τύπου τα posts δεν βοηθάνε κανέναν. Πολλοί μάλιστα πετάνε ένα "+1" σε μία λάθος πρόταση, δημιουργώντας μπάχαλο.

Θέλετε να συμφωνήσετε; Πείτε το, δικαιολογήστε το, κάντε συζήτηση. Όποιος διαφωνεί μπορεί ελεύθερα να το πει εδώ. :)

εγω το κανω αυτο,αλλα οχι για τον λογο που αναφερεις

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό λέω, "Θέλετε να συμφωνήσετε; Πείτε το, δικαιολογήστε το, κάντε συζήτηση."

Το +1 δεν μου αποκλείει το γεγονός κάποιος απλά να προσπαθεί να ανεβάσει το post count του. Μπορεί μία φορά να πάρεις κι εσύ ο ίδιος τη λάθος λύση σε κάτι από τέτοια posts, τι θα λέγαμε μετά;

Edit:

Γενικά μιλάω def :)

Εσύ σίγουρα δεν έχεις λόγο να ψάχνεις να ανεβάσεις το post count.

Απλά χάνεται η μορφή της κουβέντας σε κάθε thread και έχουμε απλά βαθμολογήσεις των posts.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Για αυτό λέω, "Θέλετε να συμφωνήσετε; Πείτε το, δικαιολογήστε το, κάντε συζήτηση."

Το +1 δεν μου αποκλείει το γεγονός κάποιος απλά να προσπαθεί να ανεβάσει το post count του. Μπορεί μία φορά να πάρεις κι εσύ ο ίδιος τη λάθος λύση σε κάτι από τέτοια posts, τι θα λέγαμε μετά;

ναι βρε,δεν το εγραψα για να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου,απλως τις περισοοτερες φορες οταν με καλυπτη καποιος με την απαντηση του,βαζω +1,τωρα αν υπαρχει προβλημα σε αυτο μπορω να το κοψω δεν υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Λες να υπαρχουν ατομα που να τους ενδιαφερει το Post count τους ...περιεργο μου φαινεται..

-1

:tomato: Και για να μην που την πει ο μοντεράτορας, δικαιολογώ:

Ναι, υπάρχουν πολλοί που το κάνουν γιατί υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί ανάλογα με τα ποστς, όπως η δημοσίευση αγγελιών. Βέβαια δε λέω ότι αυτοί που επιδιώκουν αυτό το κάνουν μόνο έτσι, αλλά μπορεί να γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν είναι τόσο τραγικό σαν απάντηση... Αντί να γράψει ο άλλος "ναι συμφωνώ κι εγώ, περίπου τα ίδια θα έγραφα" ή κάτι σαν "με πρόλαβες, κι εγώ αυτό είχα σκοπό να γράψω", γράφει ένα +1 και τέλος θέλοντας να δείξει ότι άλλος ένας συμφωνεί ειδικά σε περιπτώσεις που οι απόψεις διίστανται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 17:43]

Εντάξει, δεν είναι τόσο τραγικό σαν απάντηση... Αντί να γράψει ο άλλος "ναι συμφωνώ κι εγώ, περίπου τα ίδια θα έγραφα" ή κάτι σαν "με πρόλαβες, κι εγώ αυτό είχα σκοπό να γράψω", γράφει ένα +1 και τέλος θέλοντας να δείξει ότι άλλος ένας συμφωνεί ειδικά σε περιπτώσεις που οι απόψεις διίστανται.

Και εγω αυτο πιστευω που λεει ο Wizard!

Εξαλου δεν κληρωνονται εκατομυρια εδω και τα κερδιζει αυτος με τα περισοτερα ποστ

Επισης εχω ακουσει ( διαβασει ) σοβαρα επειχηρηματα καθως και ***τα @@ δεν κρύβουν τις άσχημες λέξεις*** απο ατομα τα οποια εχουν πολλα ή και ελαχιστα ποστ οποτε κριτηριο απαντησης ή εκφρασης καποιας γνωμης δεν ειναι τα ποστ σε καποιον αλλα αυτα που γραφει:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

Και εγω αυτο πιστευω που λεει ο Wizard!

Εξαλου δεν κληρωνονται εκατομυρια εδω και τα κερδιζει αυτος με τα περισοτερα ποστ

Επισης εχω ακουσει ( διαβασει ) σοβαρα επειχηρηματα καθως και ***τα @@ δεν κρύβουν τις άσχημες λέξεις*** απο ατομα τα οποια εχουν πολλα ή και ελαχιστα ποστ οποτε κριτηριο απαντησης ή εκφρασης καποιας γνωμης δεν ειναι τα ποστ σε καποιον αλλα αυτα που γραφει:)

Μου αρέσει που βάζεις τόνο ΜΟΝΟ στο διαζευτικό "'ή".. και στην υπογραφή σου. Βάλε παντού βρε, τζάμπα είναι.

SPAM ε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 17:59]

Μου αρέσει που βάζεις τόνο ΜΟΝΟ στο διαζευτικό "'ή".. και στην υπογραφή σου. Βάλε παντού βρε, τζάμπα είναι.

SPAM ε;

:D :D :D :D :D Πολυ καλο ουπσ ξεχάστηκα πάλι

((((( Πολύ καλό )))):)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν είναι και τόσο τραγικό να βάλει κάνεις +1 αν συμφωνεί. Στο κάτω-κάτω δείχνει ότι συμφωνεί σε κάτι. Δηλαδή αν αντί +1 γράψει ....συμφωνώ, θα έχει τραγική διαφορά? Μήπως με το να πει απλά ...συμφωνώ... δεν ανεβάζει τα posts του? Και αν από την άλλη συμφωνεί και θέλει να το εκφράσει θα πρέπει να γράψει, πέρα από ένα απλό Συμφωνώ, έκθεση ιδεών? Σίγουρα δεν είναι σωστό να γίνεται κατά κόρο αλλά δεν είναι και απαράδεκτο να συμβαίνει αραιά και που, από την στιγμή μάλιστα που δεν προσβάλει κάποιον. :)

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δε με ενοχλει το +1, :T: κτλ...

Τα ατομα τα οποια το κανουν για να φτασουν τα 300 post κανουν μπαμ....

Ποιο κουραστικο ειναι να βλεπεις πεντε ιδια post, παρα ενα αρχικο και τεσσερα "+1"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες γιατί το τραβάτε τόσο το ζήτημα;

Οι κανόνες λένε, δεν απαγορεύονται αλλά καλό είναι να αποφεύγονται.

Δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάτε όλοι εσείς οι super posters. Κανείς δεν είπε συγκεκριμένα για εσάς κάτι..

Παρ' τε το όπως θέλετε, εγώ απλά επισήμανα κάτι. Εδώ θα είμαι και θα μαζεύω ως συνήθως. :D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον zyx , και πιστεύω πως ο jpavly καλά έκανε και έθεσε το θέμα προς συζήτηση

Το κακό είναι πως κανείς πλέον δεν μπαίνει στον κόπο να κάνει διάλογο , διαβάζει επιγραμματικά ένα άρθρο / πρόβλημα / θέμα , πετάει ένα +1 να δείξει οτι ποστάρει κάτι και τελείωσε

Δεν είναι τυχαίο πως το φόρουμ έχει αρχίσει να χάνει την παλιά του αίγλη και πολλά μέλη σιγά σιγά να παύουν να ασχολούνται όπως παλιότερα

Πού είναι άραγε τα case worklogs , οι παρουσιάσεις , τα ψαξίματα εποχής dfi ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.