Jump to content



Delta fan + tuniq


spH3RiCal

Recommended Posts

Η γκαντεμια ξαναχτυπησε.. Delta δε μπαινει ουτε με πατεντα (απο πανω δε χωραει απο κατω θα ειναι κολλητα με τη vga), ο 12αρης απο chekmate δεν υπαρχει και δε θα τον ξαναφερει και τον smartfan δε μπορω να βρω καπου..

Γιατι ολα σε μενα?:cry: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Να.....πάρε ΔΥΟ DELTA 12άρηδες μαζί σε push-pull..... :D

Air_CPU_VGA.jpg

....και......elefsinaras' επεξεργαστής under AIR cooling..... ;):blink:

Super_Pi_1M_12.907_4220MHz_OnAir_469MHz_1_1_1.png

Super_Pi_1M_12.907_4220MHz_OnAir_469MHz_1_1_2.png

Υπ'οψιν ότι σε ΑΥΤΗ τη συχνότητα μπαίνει στα Windows......μπορεί να πάει και πιό ψηλά στο Super-Pi....Δεν το δοκίμασα ακόμη.... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Helly [Σήμερα, στις 19:45]

Eλεος ρε HIPro που τα πετυχαινεις αυτα τα κοματια.Εμενα η δικη μου :banana: ουτε 3.6 δε παει benchable με αερα Με ποσο Vchip εισαι 470 στο Aw9d?

Του elefsinaras είναι......Μου τον έδωσε να τον δοκιμάσω σε LN2.... :)

Ναι η AW9D-MAX είναι ψιλομονταρισμένη.... 2.05Vchip.... :)

Link to comment
Share on other sites

με 2 delta αμα περασει ελικοπτερο απ εξω απο το σπιτι θα το ακουσουμε??:p

αν εχει τεσταρει κανεις με default fan και 2 12αριδες push-pull, ας ριξει κανα συγκριτικο να δουμε ποσο κερδιζουμε τελικα...διοτι τα reviews μιλανε για ψιλοπραγματα ταξεως 1-2 βαθμοι το πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix

με 2 delta αμα περασει ελικοπτερο απ εξω απο το σπιτι θα το ακουσουμε??:p

αν εχει τεσταρει κανεις με default fan και 2 12αριδες push-pull, ας ριξει κανα συγκριτικο να δουμε ποσο κερδιζουμε τελικα...διοτι τα reviews μιλανε για ψιλοπραγματα ταξεως 1-2 βαθμοι το πολυ..

Λογικά είναι σε επίπεδα w/c σε idle Και σε load 3-4 βαθμούς πάνω από το νερό

Εγώ που είχα delta me cp-120 ήταν σαν αν έχω νερό αλλά με ένα ελικόπτερο διπλά μου ενώ τώρα ακούς τους σκληρούς να γουργουρίζουν

Link to comment
Share on other sites

βαζοντας push-pull τα 2 12αρια (που ειχα προχειρα απο το κουτι hec 6A19),στον 4300 με 1,5vcore, idle ειχα μειωση 4 βαθμους..απο 35 στους 31..επισης πτωση motherboard temp απο 34 σε 29 και PWΜ απο 44 σε 39..

θερμοκρασιες πριν-μετα,συμφωνα με το abit guru ..

φαινεται να δουλευει το push-pull λοιπον,ακομα κ με κοινα 12αρια ανεμιστηρια..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix

με 2 delta αμα περασει ελικοπτερο απ εξω απο το σπιτι θα το ακουσουμε??:p

Μηπως γινει η mobo ελικοπτερο με τους delta και φυγει απο το τραπεζι δεν το φοβασαι?:hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Οι delta είναι πολύ καλοί ανεμιστήρες. Τόσο από άποψη κατασκευής όσο και από επιδόσεις. Έχουν δε και ένα ακόμα καλό που δε συναντάται στους υπόλοιπους ανεμιστήρες της σειράς. Έχουν ένα τεράστιο εύρος τάσης με το οποίο παίζουν, από 4 - 13,8V μερικοί, άλλοι από 7V. Σε αυτές τις τάσεις η λειτουργία τους είναι από εντελώς αθόρυβη έως σχετικά αθόρυβη. Και μπορούν να ξεκινήσουν και με αυτές τις τάσεις. Και λόγω καλής κατασκευής σε αθόρυβη λειτουργία δίνουν αξιόλογο airflow. Οπότε αν μπορείς να τους εγκαταστήσεις go for it.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.