Jump to content



Ocz και παλι Ocz!


Recommended Posts

Aλλα μια καινοτομια εκανε η ocz προχωροντας στα νεα μοντελα μνημων της Reaper HPC Edition.. Προκειτε για εξαιρετικες μνημες, με την αξιοπηστια της ocz,ddr2 με χαμηλα timings ξεκινοντας απο 800Mhz φτανοντας στα 1150mhz(το μοντελο pc2-9200) ξεκινοντας απο τα 2.1volt φτανοντας τα 2.3v. Το σημαντικοτερο κ διαφορετικο ειναι η ψυξη που εχει πανω στις μνημες. Με τον τροπο αυτο ριχνει τις θερμοκρασιες και δινει ενα ακομα λογο στους καταναλωτες να επιλεξουν τα προιοντα τους.!

post-6407-1416073110,2873_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

To σαν αποδωση δεν λενε πολλα δεν στεκη...Αν θες στηριξε το αλλιως μην πετας ενα ''σαν αποδωση δεν λενε πολλα'' Εγω βλεποντας timings ρευμα κλπ ειμαι ευχαριστημενος απο τα νουμερα! Αν εχεις να στηριξεις αυτο που πετας στηριζετο ή αλλιως καλυτερα μην το λες.. ;) Δεν ειναι σωστο... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anthis

Ωραία τιμούλα ειδικά για τις 1150Mhz... ’ντε καλά κλόκια σε όποιον τις πάρει.. Το fsb 570-580 το έχουν για την πλάκα μάλλον.... ;)

Αυτό ειναι της μητρικής..όχ των μνημών..

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται... Απλά δεν είναι άσχημο όταν η ημτρική σηκώνει ψηλά fsb και σε κόβουν οι μνήμες? Αυτό ισχύει πολύ στο 965.... Δηλαδή εννοώ αυτές οι 1150 μαζί με μια commando, κάνουν ωραίο σετάκι............ :)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το 975 είναι οκ με 1:1 και δεν κόβει καμία μνήμη αφου δεν σηκώνει πολύ fsb αλλά ούτε μπορεί να bootarei με διαιρέτη(2/3) και τις μνημες πάνω απο 600mhz.

Ένα μεσο Commando είναι ικανό για 520-550 fsb.¨ολες οι high end μνημες πρέπει να ίκανες για κάτι τέτοιο. Αλλά το 2/3 ή 4/5 αποδίσουν καλύτερα, οπότε πάλι δεν σε κόβει το fsb που το παίζεις 400 ή 500 αντίστοιχα.

Με λίγα λόγια...συνήθως το fsb σε κόβειι και όχι οι μνήμες..:D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που με κόβουν οι μνήμες.... Τι να πω? lol

Οι platinum 800mhz της OCZ που έχω μάλλον δεν θεωρούνται high end...

Πού να θεωρούνται, όταν πρόσφατα που κοίταξα σε site φοράνε elpida που κανονικά είναι για 667mhz... Να χαίρομαι δηλαδή που έοχυν πιάσει μέχρι και 990mhz...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anthis

Εμένα που με κόβουν οι μνήμες.... Τι να πω? lol

Οι platinum 800mhz της OCZ που έχω μάλλον δεν θεωρούνται high end...

Πού να θεωρούνται, όταν πρόσφατα που κοίταξα σε site φοράνε elpida που κανονικά είναι για 667mhz... Να χαίρομαι δηλαδή που έοχυν πιάσει μέχρι και 990mhz...

Σε κοβουν σε τι?? Ετσι απλα γενικα σε αποδοσεις? ή πιο συγκεκριμενα σε χρονισμους κλπ.....??? Γτ δεν τις εχω και του πεταματου τις 800αρες platinum! Τι να πουμε και εμεις δλδ....:p

Link to comment
Share on other sites

Σε χρονισμούς με κόβουν... Δεν μπορώ να πιάσω 500fsb επειδή και αυτές δεν ανεβαίνουν στα 1000mhz.... Και από πάνω ο gorillakos λέει ότι όλες οι high end τα έχουν τα 1000...

’ρα οι 800mhz δεν είναι high end... Λέμε τώρα... Μια χαρά είναι... Λίγο ακριβούτσικες για αυτό που δίνουν... Αν και τώρα έπεσε η τιμή... Εγώ τα Χριστούγεννα είχα πάρει 1GB 170 ευρώ.... :tomato: Από πλαίσιο.... Ένα μήνα πριν πήρα άλλο 1GB με 104... Και τώρα έχουν 90 αν είδα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν 800άρες high-end(teamgroup 800 3-3-3) Που πιάνουν 1200MHz με 4-4-4 και 800άρες μη high-end(teamgroup elite 800 5-5-5-12) που πιάνουν 980 με το ζόρι και 5-5-5...

Υπάρχουν 667 highend με 3-3-3 που πάνε 1000 με 5-5-5 και άλλες μη highend με 5-5-5-15 που δεν πάνε πάνω απο 800 με 5-5-5-15.

Αυτό εννοώ...

Όλα είναι στα τσιπάκια..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anthis

Σε χρονισμούς με κόβουν... Δεν μπορώ να πιάσω 500fsb επειδή και αυτές δεν ανεβαίνουν στα 1000mhz....

Δεν τα πιάνεις, γιατί είσαι με 4 stick. Με 2x1Gb θα τα έπιανες άνετα :)

Διάβασε εδώ πως μπορείς να πάρεις τα μέγιστα ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.