Jump to content


Τελικα τι ισχυει με τα Internet Only προιοντα στο Πλαισιο?


CrazyAnt1416003257

Recommended Posts

σημερα το πρωι πηγα να παραγγειλω ενα internet only προιον απο ενα υποκαταστημα Πλαισιου στη Θεσσαλονικη.

προς μεγαλη μου εκπληξη ομως,τοσο ο πωλητης,οσο και ο υπευ8υνος του καταστηματος (ο οποιος ηταν ευγενικοτατος) μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν αυτοι απο το καταστημα παραγγελεια ενος internet only προιοντος και πως 8α επρεπε να το κανω εγω απο το σπιτι.

εγω για τους δικους μου λογους η8ελα να παραγγειλω απο το καταστημα το προιον.

εχω διαβασει εδω μεσα στις σελιδες του TheLab απο ατομο που δουλευει στο Πλαισιο (τον Βασιλη),οτι μπορει καποιος να παραγγειλει ενα internet only προιον απο το εκαστοτε υποκαταστημα και να παραλαβει την επομενη μερα το προιον απο το καταστημα.και με βαση αυτο κινη8ηκα.

οριστε και τα λογια του Βασιλη

ποστ #22

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&postid=553694&highlight=internet+only#post553694

ποστ #10

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&postid=535131&highlight=internet+only#post535131

και εδω αναφερεται πως ακομα και τηλεφωνικα μπορεις να κανεις απο το καταστημα που 8ελεις παραγγελεια ενος internet only προιοντος,κατι το οποιο μου αρνη8ηκαν πριν απο 3 μερες και στα 2 υποκαταστηματα στη Θεσσαλονικη...

ποστ #18

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&postid=535156&highlight=internet+only#post535156

τελικα τι ισχυει ομως?μπορει καποιος με σιγουρια να απαντησει για να ξερουμε τι πραγματικα παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Dellman αναφερω και πιο πανω πως πωλητης και υπε78υνος στο καταστημα της Παλαιων Πατρων Γερμανου στο κεντρο της Θεσσαλονικης που απαντησαν πως κατι τετοιο δεν γινεται...

αυτο που ετσι μονολλεκτικα απαντας το εχω ξαναδιαβασει εδω μεσα...αλλα στην πραξη αποδειχ8ηκε ειτε λα8ος...

συγκεκριμενα ο υπευ8υνος (του οποιο εχω και το ονομα) οταν του ειπα πως ξερω οτι αυτο το πραγμα σε αλλα υποκαταστηματα γινεται (με βαση τα λεγομενα των εκ των εσω),μου απαντησε πως δεν γινεται και εαν γινεται ειναι ειτε κατα λα8ος (????),ειτε καποιος υπαλληλος παραβιασε του κανονες λειτουργειας του καταστηματος....

και φυσικα επεμεινε στην αρχικη του 8εση οτι δεν μπορω να παραγγειλω απο εκει και πηρα απο τα 3 το μακρυτερο και 2 τριχωτα και σηκω8ηκα και εφυγα,αφου πρωτα εφαγα 2 ωρες μεσα στο κεντρο της πολης για να μπορεσω να παω...

και στην τελικη δεν εγινε και η δουλεια μου και παμε και απο Δευτερα...

το λοιπον.κατι πιο "υπεθυνο" ή πιο στανταρ για το παιζει μπορουμε να εχουμε?

@gbak

ασχετο αυτο με το 8εμα μας ομως...

Link to comment
Share on other sites

αυτο τωρα μας το πες ρε μαστορα ομως...

αναφερεις οτι ενας πωλητης στο καταστημα σου εκανε "καλη" τιμη,δινοντας σου την τιμη μεσω ιντερνετ απο το καταστημα.αυτο πως βοη8αει στο να μα8ουμε τι ισχυει τελικα μου λες? ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει χαρακτηριστικά και στον Dellman υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε έναν υπάλληλο και έναν πωλητή.

Τόσο ο παραπάνω "πωλητής" όσο και ο παραπάνω "υπεύθυνος" (για μένα και οι δύο χαρακτηρίζονται απλά σαν υπάλληλοι) μάλλον ακολούθησαν τα τυπικά που πιθανόν τους λένε στο Πλαίσιο αγνοώντας ή μάλλον αδιαφορώντας ότι έτσι μπορεί να χάσουν κάποιον πελάτη. Βέβαια οι ίδιοι έτσι είναι καλυμμένοι στο τυπικό της υπόθεσης και μάλλον αυτό θα κάναμε και εμείς στην θέση τους.

Την επόμενη φορά απλά πες τους "Καλά θα τα πάρω από το e-shop" ποιο πολύ για να κόψεις αντιδράσεις.

Γενικά αυτό που κάνει το Πλαίσιο με τις τιμές καταστήματος και τις τιμές Internet είναι απλά γελοίο. Αν μάλιστα δεν σε διευκολύνει και στην αγορά Internet only προϊόντων αλλά περιμένει να τρέξεις στο σπίτι και να κάνεις την παραγγελία, ε καλά τι να πεις....

Για γέλια.

Link to comment
Share on other sites

σε ερωτηση μου προς τον πωλητη πριν φωναξω τον υπευ8υνο για να μιλησω,τι 8α εκανα για να μπορεσω να παραγγειλω κατι που ειναι internet only εαν δεν ειχα ιντερνετ σπιτι μου,μου απαντησε να πας σε ενα μαγαζι (προφανως εννοωντας καποιο νετ καφε...)....

το 8ετικο της υπο8εσης παντως ειναι πως υπαρχουν αν8ρωποι οι οποιοι σεβονται τους πελατες (γιατι και οι ιδιοι ειναι πελατες σε αλλα μαγαζια) και 8ελουν να εξυπηρετησουν και να βοη8ησουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι η ιδια περιπτωση αλλα παλι εχει σχεση με internet only προιον απο πλαισιο.

Παρηγγειλα τη Πεμπτη καποιο προιον(δεν εχει σημασια ποιο) απο internet με παραλαβη απο καταστημα Πατρας και με πηραν χθες τηλεφωνο λεγοντας μου οτι δεν μπορω να το παραλαβω απο το καταστημα αλλα πρεπει να μου το στειλουν σπιτι χρεωνοντας με βεβαια εξοδα αποστολης,στην προκειμενη περιπτωση 5,25e.Αυτο ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt

αναφερεις οτι ενας πωλητης στο καταστημα σου εκανε "καλη" τιμη,δινοντας σου την τιμη μεσω ιντερνετ απο το καταστημα.

ακριβως αυτο! τωρα με πιασες...εγω πιστευω αν υπαρχει θεληση εκ μερους του πωλητη ολα γινονται...βεβαια παιζει ρολο και τι παραγγελια θα σηκωσεις...

Link to comment
Share on other sites

αμα δεις την καρτελα στην οποια γινεται η παραγγελεια τι λογαριασμο εχει χεωμενο 8α καταλαβεις οτι ακομα και αυτα πανε περιπατο...;)

προς το παρον ο dellman εδωσε τη λυση (1000 ευχαριστω man).το μονο που απομενει ειναι να δουμε απο Δευτερα αμα 8α υπαρξει καμια επιπλοκη στον ασ8ενη.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κατι το φοβερο..

απλα παραγγειλα μεσω νετ απο το σπιτι μου και εβαλλα παραλαβη απο το καταστημα μετα απο υποδειξη δικη του.με βαση αυτα που μου ειπε δεν προκειται να μου πουν πως δεν μπορω να παραλαβω απο το καταστημα κατι το οποιο 8α μα8ω απο Δευτερα λογικα που 8α με παρουν απο το τμημα ιντερνετ για την παραγγελεια

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία την προηγούμενη εβδομάδα αυτές τις μνήμες (άσχετο αλλά πριν 3 μέρες τις πήρα 80) από το web και επέλεξα παραλαβή από το κατάστημα. Γενικότερα μπορείς να παραλάβεις από κατάστημα προϊόντα internet only σε περίπτωση πχ που δεν είναι κάποιος στο σπίτι να παραλάβει.

Προσοχή όμως, για τα προϊόντα που έχουν διαφορετική τιμή για web και διαφορετική από το κατάστημα ισχύει το παρακάτω:

ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι Web προσφορές ισχύουν MONO για online αγορές με αποστολή στο χώρο σας. Στη περίπτωση που η παραγγελία σας περιέχει Web προσφορά και επιλέξετε να την παραλάβετε από κάποιο από τα Καταστήματά μας θα χρεωθείτε με την κανονική τιμή του προϊόντος
Link to comment
Share on other sites

Εγω που παρειγγειλα πριν λιγο καιρο internet only προιόντα και έβαλα παραλαβή από το κατάστημα, με πήρανε τηλέφωνο να μου πούνε ότι πρέπει να δώσω διεύθυνση γιατί δεν γινεται να τα παραλάβω από το κατάστημα..

Τα έχουν μπλέξει μου φαίνεται τελειως....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πριν μια βδομαδα είχα παραγγειλει ενα κοκκινό uv υγρό για το W/C μου και εκτώς από το οτι δεν με πήραν τηλ. για επιβεβαιωση, ετρεχα εγώ στο Πλαίσιο να δώ τι γίνεται, μέχρι που ένας υπάλληλος κάλεσε μια κοπελιά στο τηλ. και μου την έδωσε να μου πεί ότι τα only web έρχονται μόνο στο σπίτι σου και όχι στο μαγαζί, πάρόλο που είχα κάνει παραγγελέια μέσω του site και έβαλα παραλλαβή από το κατάστημα.

Τελικά τι ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο δεν ειναι το 8εμα? :D

αλλαλουμ γινεται απο οτι εχω καταλαβει...

Δευτερα που λογικα 8α με παρουν απο τμημα ιντερνετ,περιμενω με ανυπομονησια να ακουσω τι 8α μου πουνε..

Link to comment
Share on other sites

Τζιφος τελικα.....

με πηρταν σημερα απο το τμημα ιντερνετ και μου ειπαν πως δεν γινεται παραλαβη απο το καταστημα για τα intrent only προιοντα....

κοινως,μπαχαλο η κατασταση και μηδεν εις το πηλικο....

thank you Πλαισιο....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.