Jump to content



Ga-P35-DQ6 Kαι Crusial Ballistix Tracer


Ivris

Recommended Posts

Καλημερα σας!

Προσφατα αγορασα την εν λογω μητρικη Ga-P35-Dq6 mazi me ton E6320(αναβαθμηση απο Αthlon kai ddr)

Θελω να αγορασω μνημες (μονο) Crusial και κυριως Ballistix Tracer (to black kit με τα leds) μιασ και θεωρω με την λιγη πειρα που εχω πως ειναι οι πιο καλες.

Ωστοσο εδω υπαρχει ενα προβλημα (οικονομικο)

Αν και η μητρικη μου παρεχει υποστηριξη για 1066 στισ μνημεσ το ποσο των 219ευρω απο πλαισιο για το κιτ των 2gb το κανει απαγορευτικο.

Ετσι λοιπον πηγα στο site ths Crusial και ειδα πως οι μνημεσ αυτεσ ειναι γυρω στα 163 ευρω αλλα δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα ομως και να υπηρχε και παλι ειναι απαγορευτικη η τιμη τουσ αφοθ διαθετω περι τα 100 ευρω.

Ετσι λοιπον ειπα να προβω στην αγορα ενοσ dimm 1066 alla και παλι ηταν σε ελλειψη...

Ωστοσο κοιταζοντας λιγο καλυτερα βρηκα τα balistix tracer 2 χ 1GB (DDR2 PC2-6400 4-4-4-12 DDR2-800 2.2V ) στα 133 ευρω μαζι με τα εξοδα αποστολησ και ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να προβω σε αυτη την αγορα...

τα timings ειναι αρκετα καλα και πιστευω πως με λιγο o/c να παρουν λιγο πανω(δεν ειμαι uber duper overclocker αλλα κατι καταφερνω).

Σας παρακαλω πολυ θα ηελα την βοηθεια σασ καθως εισησ θα ηθελα να μαθω οσοι εχετε παραγγειλει απο crusial se poses meres erxontai ελλαδα και γενικα αν αξιζει να παρω 800 απο crusial και γενικως 800.

Αυτες οι 800αρεσ μηπως γνωριζεται με τι τυπο μνημης ερχονται? micron?

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

http://www.crucial.com/eu/store/partspecs.aspx?imodule=BL2KIT12864AA1065

αυτες ειναι ιδιες με τις tracer χωρις τα λεντακια

οι 800αρες tracer εχουν 99% ιδια τσιπακια (micron) με τις 1066 και θα πανε πανω κατω το ιδιο σε συχνοτητα

το σερβις της crucial ειναι πολυ καλο και σε 3-5 μερες θα τις εχεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.