Jump to content



ΑΓΟΡΑ PDA(ok), CONNECTION WITH USB


atzir

Recommended Posts

Καλημέρα

Έχω σκοπό να αγοράσω ένα PDA και έχω καταλήξει μάλλον στο FUJITSU-SIEMENS LOOX N560 GPS.

Ποια είναι η γνώμη σας, εάν το έχει κάποιος θα ήθελα την γνώμη του.

Ευχαριστώ.

Επεξεργαστής: Intel PXA270 στα 624MHz βασισμένος στην τεχνολογία Intel XScale.· Οθόνη: 3.5'' TFT 65K colors, VGA 480 x 640 pixel, Touch screen, με LED backlight.· Μνήμη: 64MB System memory (RAM), 128MB Flash memory (ROM).·

Προεγκατεστημένο λογισμικό: Microsoft Windows Mobile 5.0 Premium Edition English. Τροφοδοσία: Αποσπώμενη / επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου χωρητικότητας 1200 mAh.· Υποδοχές Επέκτασης: SD card / MM card (SD I/O).·

Επικοινωνία: Ασύρματη μέσω ενσωματωμένης Wireless LAN 802.11b / g, IrDA και bluetooth 1.2.·

Aλλα χαρακτηριστικά: 1 x built-in microphone, 1 x speaker, 1 x headphone (3.5 mm) 4 pin, USB 1.1 (slave) via sync cable, USB 1.1 (host) via sync cable, Serial (RS232) via sync cable, Stereo Audio Out, ενσωματωμένο SiRF Star III Chip για χρησιμοποίηση του Pocket PC σαν GPS (δεν περιλαμβάνεται το λογισμικό λειτουργίας GPS).

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906249

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα και εγώ PDA (για GPS εγώ, εσύ δεν ξέρω γιατί το θες κυρίως) και 9 στους 10 πρότιναν τη σειρά FS LOOX. Το συγκεκριμένο είναι αυτό που θέλω να πάρω και εγώ. Αν δεν σε ενδιαφέρει το Bluetooth νομίζω υπάρχει και ένα φτηνότερο μοντέλο της ίδιας σειράς.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα προσφατα τα mio 550 και 350, στην ουσια η ιδια συσκευη με μονη τους διαφορα το wireless που δεν εχει το 2ο.

υπερφωτεινη οθονη που ρουφαει τα σκοταδια και σβηνει τον ηλιο.

μεσα στο συσκευασια εχει βαση και φορτιστη για αυτοκινητο.

140 ευρω φτηνοτερο απο το LOOX το ενα, σχεδον στα μισα λεφτα το αλλο.

βεβαια δεν εχουν vga αναλυση αλλα Qvga, δε νομιζω ομως πως ειναι ιδιαιτερο κακο. για μενα ηταν λογος να τα προτιμησω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από atzir [Σήμερα, στις 16:52]

Έχει μικρότερη οθόνη, ποιο αργό επεξεργαστή και 100 ευρώ περισσότερα.

Δεν έχεις άδικο, απλά τη διαφορά του επεξεργαστή δεν νομίζω να την καταλάβεις και τα 100 ευρώ παραπάνω είναι γιατί το ΜΙΟ είναι και κινητό.

Δες τότε τις προτάσεις του σοφού admin .38-.48!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

αγορασα προσφατα τα mio 550 και 350, στην ουσια η ιδια συσκευη με μονη τους διαφορα το wireless που δεν εχει το 2ο.

υπερφωτεινη οθονη που ρουφαει τα σκοταδια και σβηνει τον ηλιο.

μεσα στο συσκευασια εχει βαση και φορτιστη για αυτοκινητο.

140 ευρω φτηνοτερο απο το LOOX το ενα, σχεδον στα μισα λεφτα το αλλο.

βεβαια δεν εχουν vga αναλυση αλλα Qvga, δε νομιζω ομως πως ειναι ιδιαιτερο κακο. για μενα ηταν λογος να τα προτιμησω.

Δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος να προτιμησει καποιος vga οθονη. Και η διαφορα στον επεξεργαστη ειναι για μενα αδιαφορη. Οσοι εχουν χρησιμοποιησει wm2003 και wm5 καταλαβαινουν οτι τα δευτερα ακομα και με 200 επεξεργαστη και λιγοτερη μνημη μπορουν να ανταπεξελθουν σε οτι τους ζητησεις. Πολυ καλυτερη διαχειρηση ισχυος.

Και μην ξεχναμε και το τι προσφερει το συνολικο πακετο. Ειδικα αν καποιος ενδιαφερεται για χρηση με καποιο προγραμμα πλοηγησης. Η βαση για το αυτοκινητο και ο φορτιστης αυτοκινητου δεν κοστιζουν 10ε για να ειναι αμελητεα η διαφορα.

Εν κατακλειδι ακουσε τον .38-.45.

Link to comment
Share on other sites

Στο e-shop υπάρχει η προσφορά με τα μίλια της Lufthnsa. Έχω αρκετά μίλια (144.000), εξαργυρώνοντας κάποια μίλια μπορώ να το αγοράσω μέχρι και 100 ευρώ.

Γι αυτό θέλω πληροφορίες για την ποιότητα των FS.

"

Εξαργύρωση μιλίων για τους κατόχους Lufthansa Miles & More

Οι κάτοχοι καρτών Lufthansa Miles & More έχουν την δυνατότητα να εξαργυρώσουν τα μίλια πτήσης τους και να κερδίσουν έκπτωση στις αγορές προιόντων μέσω της ιστοσελίδας του e-shop.gr. Η αντιστοιχία μιλίων με ευρώ είναι 330 μίλια για 1 έκπτωσης συμπερ. ΦΠΑ με ελάχιστο όριο εξαργύρωσης τα 7500 μίλια. Στην φόρμα παραγγελίας θα βρείτε τα σχετικά πεδία όπου θα συμπληρώσετε τον αριθμό της κάρτα σας έχοντας την δυνατότητα να δείτε τα διαθέσιμα μίλια της κάρτας. Με την αποστολή της παραγγελίας θα συνυπολογιστεί η έκπτωση με βάση τα επιθυμητά μίλια για εξαργύρωση, εφόσον αυτά είναι διαθέσιμα.

"

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες, επί εποχής MIO 168 (δεν πάει και πολύς καιρός), άκουγα άσχημα λόγια για τα MIO... Με βάζετε και μένα σε σκέψεις.

<Ψιλο-οφτόπικ>

Όντως τα παρελκόμενα που δίνουν τα MIO είναι δελεαστικά. Αν και η "βεντούζα" γαι το τζάμι μάλλον πρόκληση για να σου ανοίξουν το αμάξι είναι. Έχει συμβεί σε δύο γνωστούς μου, ο ένας δε το είχε στο ντουλαπάκι και του το φάγανε.

</Ψιλο-οφτόπικ>

Link to comment
Share on other sites

To N560 είναι για μένα το καλύτερο pda από αυτά που έχουν windows mobile 5.

Η οθόνη του (VGA) είναι μεγάλο πλεονέκτημα και είναι πολύ γρήγορο.

Έχω βάλει το χακ για να τρέχουν όλες οι εφαρμογές σε VGA ανάλυση.

Γενικά δεν έχω βρεί μειονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από atzir [Σήμερα, στις 12:26]

Ο κύβος ερρίφθη, τελικά παράγγειλα το Mio P550.

Χεχε τον καταφέραμε τελικά :hehe:

’ντε καλορίζικο, καλοδούλευτο και καλούς δρόμους!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αρχίζουν τα γέλια,

Σήμερα το έχω από το πρωί στην δουλειά, έχω φορτώσει το ActiveSync 4.1 αλλά δεν το βλέπω μέσω USB. Λέει ότι κάνει connecting και σταματάει εκεί.

Τι άραγε δεν κάνω σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από atzir [Σήμερα, στις 15:57]

Τώρα αρχίζουν τα γέλια,

Σήμερα το έχω από το πρωί στην δουλειά, έχω φορτώσει το ActiveSync 4.1 αλλά δεν το βλέπω μέσω USB. Λέει ότι κάνει connecting και σταματάει εκεί.

Τι άραγε δεν κάνω σωστά?

δοκιμασε να σβησεις ολες τις συσκευες που αναγνωριζει το activesync.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.