Jump to content


OCZ DDR2 PC2-9200 / 1150 MHz / Reaper HPC Edition


Vassilis_X

Recommended Posts

Ναι οι cellshock με τα 4 έχουν D9GKX

Αυτές έχουν D9GKX ?

OCZ Ram 2GB Kit DDR2 1150 Reaper HPC

Ram 2GB Kit Ballistix DDR2 1066 5-5-5-12

TeamGroup Ram 2GB Kit DDR2 1000 5-5-5-15

Εγώ για τις Ballistix έλεγα..αλλά και οι G.Skill πρέπει να είναι πολυ καλές...

Το θέμα είναι ότι πόσο θα πάνε και πως θα πάνε εκεί έχει σχέση και με την m/b τελικά

Edit: Για να μην ανοίγω καινουριο θέμα αν κάποιος έχει D9GMH pc6400 και θέλει να πάρει άλλα 2 sticks που μελλοντικά θα τα βάλει να παίζουν όλα μαζί είναι καλο να ξαναπάρει pc6400 D9GMH ή και το D9GKX σε pc8000/8500 δεν το χαλάει.

Για Fsb μεχρι 420 μιλάω...

@Vassilis X εγώ προτεινω Ballistix κι ας έχουν D9GMH ή τις G.Skill που λέει ο Winters.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

Αυτές έχουν D9GKX ?

OCZ Ram 2GB Kit DDR2 1150 Reaper HPC

Ram 2GB Kit Ballistix DDR2 1066 5-5-5-12

TeamGroup Ram 2GB Kit DDR2 1000 5-5-5-15

Oι OCZ & Team εχουν GMH οι Ballistix δεν ειμαι σιγουρος αλλα μαλλον εχουν διαλεγμενα gmh....

Link to comment
Share on other sites

Λεω μαζι με τις μνημες να παρω και το ocz cooler.. εχω διαβασει καταπληκτικα reviews..μειωνει τη θερμοκρασια των μνημων κατα 20 βαθμους περιπου.. Τελικα τι μου προτεινεται;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vassilis_X [Σήμερα, στις 12:59]

Λεω μαζι με τις μνημες να παρω και το ocz cooler.. εχω διαβασει καταπληκτικα reviews..μειωνει τη θερμοκρασια των μνημων κατα 20 βαθμους περιπου.. Τελικα τι μου προτεινεται;;

Δεν μας είπες γιατί τι θέλεις? Για το o/cing με την μικρή εμπειρία μου σου λέω ότι παιζει ρόλο και το mainboard.

Ας πούμε οι δικές μου μπορεί να είναι καλές με D9GMH chip κτλ κτλ αλλά έχω δει άλλους με το συγκεκριμένο m/b με crusial ή G.Skill πάλι με D9GMH να φτάνουν πιο ευκολα εκεί που πάω εγώ, με λιγοτερο vmch. Θέλεις και τυχη στο συνδιασμό. Όλες καλές είναι...

Προσωπικά ανάμεσα σε αυτές και σε αυτά τα λευτά που μπορεί να είναι και πολλά αν δεν τις θέλεις για συγκεκριμενο λόγο ειμαι αναμεσα στις

Balistix και G.Skill. Oi crusial μπορεί να μην έχουν GKX αλλά μερικά GMH δέχονται παραπάνω ρευμα αδιαμαρτήρυτα και μπορει να αποδειχθούν διαμαντακια ;)

Gorrilakos , Winters Thanks για το info.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vassilis_X [Σήμερα, στις 10:59]

Λεω μαζι με τις μνημες να παρω και το ocz cooler.. εχω διαβασει καταπληκτικα reviews..μειωνει τη θερμοκρασια των μνημων κατα 20 βαθμους περιπου.. Τελικα τι μου προτεινεται;;

20 βαθμους??????????για εκεινο το μακαρονοτριφτη με τους 2 ανεμιστηρες δε λεμε?20 βαθμους μειον ειναι λιγο εξωφρενικο νουμερο(συγγνωμη κιολας)...μηπως παρεξηγησες κατι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsakonas

20 βαθμους??????????για εκεινο το μακαρονοτριφτη με τους 2 ανεμιστηρες δε λεμε?20 βαθμους μειον ειναι λιγο εξωφρενικο νουμερο(συγγνωμη κιολας)...μηπως παρεξηγησες κατι?

20C Λoγικό μου ακούγεται....εδώ το TT HR07 παθητικό μειώνει 17C....

Link to comment
Share on other sites

προς το παρων εχω αυτα στο pc μου..

CPU: Intel Core 2 Duo 6700 | MOBO: Abit IN9-32X-MAX WiFi | COOLER: Zalman 9700NT | RAM: 2GB (2x1GB G.Skill 800mhz)

VGA: Asus 8800GTX | HDD: Seagate Sata II 320GB | DISPLAY: LG 1900R-BF | PSU: Ocz 850W GameXStream | CASE: Thermaltake Armor 8000BWS

DVD-RW: Plextor 760 & Nec 7173 Labelflash | SPEAKERS: Logitech Z-5500 | SOUNDCARD: Sound Blaster X-Fi Fatality

μισο να βρω το review..

ocz xtc cooler

ocz xtc cooler_rev1

Link to comment
Share on other sites

D9GMH (B6-3) έχουν οι Balistix 8500.

Oι G.Skill του πλαισιου οι μαυρες http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=948918 και οι μπλε http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=948926 είναι σιγορο ότι έχουν GKX ?

γιατί βρήκα αυτό

post-4508-1416073133,093_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχει ούτε GMH ούτε GKX...:(

Η κυρία Dell(ναι,του τσόζενα και του συντρόφου του :p ) και η κυρία HP, αγοράσανε όλη την παραγωγή αφού κρίνανε τα τσιπάκια αυτά κατάλληλα για τα pc τους....

Οπότε,σε έναν μήνα ψάχτε στο ebay για Dell DDR2 Modules και να λέει η περιγραφή Micron Chips...:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [22-06-2007 18:39]

Σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχει ούτε GMH ούτε GKX...:(

sorry GoriLLakoS δεν καταλαβα (ειμαι και λιγο χαζός, έχω πάθει και ηλίαση :p ) σε G.Skill δεν θα υπάρχει GMH, GKX ή οποιασδηποτε εταιρίας?

και αρα αληθευει αυτό που βρήκα οι G.Skill του πλαισιου (και μάλλον γενικά) εχουν ή το ένα ή το άλλο έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.