Jump to content



SOS Πρόβλημα με νέο pc.Help


michailovits

Recommended Posts

Γειά σας ,

είμαι εδω με έναν φίλο μου που έφερε το pc του, στο οποίο αλλάξαμε μοβο ραμ,και επεξεργαστή και τροφοδοτικό.’! Και κάρτα γραφικών.

Τώρα το pc έχει

Thermaltake TR2-500 500Watt

AMD Athlon64 3200+ socket 939

MSI K8N SLI-F MOBO

Kingston 512MB RAM DDR1 400MHz

κτλ σκληρούς κτλ κτλ κτλ

Όλα καλά, αλλα έχουμε ένα super πρόβλημα.

Μόλις πατάμε το κουμπί power για να ανοίξει , ξεκινάει για κανα δυο δευτερόλεπτα ο ανεμιστήρας της cpu και μετά τίποτα.

Δεν ανοίγει!

Επίσης το λαμπάκι στο τροφοδοτικό απο πίσω είναι χρωματος πορτοκαλί αν σημαίνει κατι.

Σας παρακαλώ βοηθήστε με για ακόμα μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλα κουμπωμενος η ψυκτρα στον επεξεργαστη? Παστα εχει? Γιατι αν οχι ή ειναι ανεπαρκης, μπορει να ανεβαζει πολλη θερμοκρασια και να κολλαει και κλεινει.

Link to comment
Share on other sites

Το παλιό τροφοδοτικό δεν είναι ούτε 250Watt.Το δοκίμασα και δεν έκανε τίπτοα

Επίσης οτι αλλο μου είπατε κ εκείνο το έκανα.

Λέτε να βγάλω τν μοβο απο το κουτί ή τσάμπα θα το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits

Λέτε να βγάλω τν μοβο απο το κουτί ή τσάμπα θα το κάνω?

Καθόλου τσάμπα, βγάλε τα όλα και στήσε τα πάνω σε ένα πάγκο ξύλινο ή σε χαρτί μήπως κάπου βραχυκυκλώνει.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας ρε παιδια αυτό ήταν!!

Τα έβαλα ολα στο γραφείο και δούλεψαν.Πήγα πήρα και ένα κουτάκι γιατι το αλλο προκαλούσε την ζημιά επειδή ήταν απο παλιο μηχανημα.

Ναστε καλα ρε παιδιά

χίλια ευχαριστώ!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fandom

Η το κουτί γενικά έφταιγε ή είχες βάλει κάποια έξτρα βίδα στην πλάτη της μητρικής, που ακουμπούσε και έκανε γείωση. Τουλάχιστον τέλος καλό όλα καλά :)

αυτο ή κατι παρεμφερες πρεπει να ειχες κανει κατα λαθος γιατι το κουτι απο μονο του αποκλειεται να εφταιγε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.