Jump to content


Σχετικα με ωρες λειτουργιας και προβληματα σε φορητο...


hayabusa

Recommended Posts

Ρε παιδες λετε να παθει καμια ζημια το λαπτοπι αν το αφηνω καπου-καπου ανοιχτο τα βραδια ετσι ωστε να μην κοβω τα downloads στη μεση;

Τα φωτα σας οσο το δυνατον συντομοτερα please

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως η συσκεβουλα μεσω της οποιας συνδεονται στην τροφοδοσια του σικτυου ειναι σταθεροποιητης (ο φορτιστης ειναι ??? δεν εχω λαπτοπ ουτε εχω δει ποτε πως ειναι αυτο :))

Link to comment
Share on other sites

Ας σου πω και μια άσχημη άποψη....

Το έκανα και γώ κάποια στιγμή το (2ο λαπτοπ μου) κατεβαστήρι...μετά απο καμια βδομάδα το πλαστικό κοντά εκεί που ενώνεται με την οθόνη είχε φουσκώσει και ακόμα έτσι έιναι. Μάλλον είναι ο επεξεργαστής κάτω εκεί.

Έχε το απλα υπόψη.... :T:

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια το έχω λιώσει το Acer 5022. Σπίτι - δουλειά καθημερινά και το βράδυ κατεβαστήρι (πολύ πιο οικονομικό από το να μένει το desktop pc ανοικτό). Σε download καταστάσεις δεν υπάρχει πρόβλημα υπερθέρμανσης, αφού πολύ απλά κάνουν τον επεξεργαστή underclock. Το πλήρωσες που το πλήρωσες πιο ακριβά από αντίστοιχο desktop, ξέσκισέ το...

Link to comment
Share on other sites

..το πληρωσες που το πληρωσες πιο ακριβα απο desktop ...προσεχε το λεω γω..:) ..

..παρε μια βαση με ανεμιστηρακι-ια απο κατω να δροσιζουν τον σκληρο...στο δικο μου χωρις την βαση η θερ. του σκληρου παει στους 52+...με την βαση δεν ξεπερναει τους 45C ..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Ας σου πω και μια άσχημη άποψη....

Το έκανα και γώ κάποια στιγμή το (2ο λαπτοπ μου) κατεβαστήρι...μετά απο καμια βδομάδα το πλαστικό κοντά εκεί που ενώνεται με την οθόνη είχε φουσκώσει και ακόμα έτσι έιναι. Μάλλον είναι ο επεξεργαστής κάτω εκεί.

Έχε το απλα υπόψη.... :T:

μηπως σου κάηκε το ανεμιστηράκι ή υπολειτουργούσε.. .

Κανονικα, αν ανεβει σε μια ορισμένη θερμοκρασία αρχιζει να δουλευει το ανεμηστηράκι ..

Συγκεκριμενα το dell που εχω αν παει πάνω απο 50 δουλευει και αν υπερβει τους 60 αρχιζει και παει ποιο γρήγορα .. (έχω και ενα προγραμματακι που ρυθμίζω τα όρια.)

Το ίδιο και το Acer που έχω και έχει και μία ρύθμιση να δουλευει συνεχόμενα το fan.

Βάλε σε 4 μικρα κουτάκια απο κάτω ώστε να γίνετε καλύτερα η κυκλοφορία του αέρα και να μην θερμένετε γρήγορα και γύρω γυρω απο εκει που πέρνει και βγάζει αέρα να ειναι ανοιχτό το μέρος.

Link to comment
Share on other sites

εγω HP που εχω δεν εχω παρατηρησει τιποτα τετοιο...και να γινει στραβη τι την εχουμε την εγγυηση?:D

νομιζω με τους core 2 duo τωρα δεν υπαρχει σοβαρος λογος ανυσηχιας..

την καρτα γραφικων θα φοβομουν πιο πολυ εγω(nvidia)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison [Σήμερα, στις 22:29]

Ρε παιδια το speedfan κανει για παρακολουθηση θερμοκρασιων ?

Κανα αλλο προγραμμα για παρακολουθηση εχετ να προτεινετε?

Το καλυτερο ..για φορητα..

Notebook Hardware Control;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.