Jump to content



Καλή αγορά μνημων RAM


michailovits

Recommended Posts

Επειδή αλλάζω τις μνήμες, θέλω να κάνω μια πάρα μα πάρα πολύ καλή αγορά με το πολύ

130, οι οποίες θα είναι kit κατα προτίμηση 2x1GB DDR2 800MHz.

Θέλω:

Το κιτ που θα πάρω να έχει σχετικά καλά timings

Να έχει πάρα πολύ καλές επιδόσεις (ειδικά στα παιχνίδια)

Να είναι πάρα πολύ σταθερό

Να είναι αρκετά overclockable (για το μελλον-λέω να ασχοληθώ λιγάκι με το άθλημα)

Και να είναι κάτι εντυπωσιακό και επώνυμο

Επειδή θα κάνω την αγορα απο eshop σας δίνω τις μνήμες αναμεσα στις οποίες έχω καταλίξει- αν θέλετε ρίξτε κι εσύς καμια ματια στο site του καταστήματος και πείτε μου.Την δευτερα το πρωι θα κάνω την παραγγελία

Έχουμε και λέμε

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.553001 ==>Πιο πολύ σε αυτές γέρνω

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.554899 ==>Κι αυτές μου αρέσουν αλλα έχω ακούσει οτι έχουν πρόβλημα με το ρεύμα και οτι εξ αρχής θέλουν παραπάνω για να δοτυλέψουν σωστά (ισχύει?)

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.554117 ==> Είναι εντυπωσιακές αλλα δεν ξέρω πόσο αξίζουν σε σχέση με τις παραπάνω και αν πληρούν αυτά που θέλω...

Γέρνω στις δύο πρώτες

Ακούω την γνώμη σας για μια αγο΄ρα την οποία δεν θα μετανιώσω

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [Σήμερα, στις 00:33]

Οι πρώτες φαίνονται πολύ καλες για τα λεφτά τους..

:OT: πάω και εγω για μνήμες, και τώρα που είδα αυτές μου αρέσουν αρκετά.

Και γώ έλεγα για τις Mushkin EM2- 6400 αλλά θα καταλήξω και γώ στις πρώτες, φαίνεται καλή ευκαιρία.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 00:51]

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=930210

Αυτες πηρα εγω. Αλλα αφου δεν φορανε D9 chips, ας παρει τις geil που τις βρηκε και πιο φθηνες ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν εχουμε πλαισιο οπως εχω πει σε αλα ποστ εδω στην Ξάνθη θα πάρω αναγκαστικά απο το eshop.

Τώρα geil,ocz,crucial

είναι όλες για να τρελένεσε πολύ καλές φένονται...

αλλα δεν θυμάμαι ή για τις crucial ή για τις ocz διάβασα πως μερικές δεν είναι και τοσο σταθερές, (σε πετάνε απο τον firefox και διαφορα αλλα τετοια κολπάκια).

Επίσης για τις ocz διάβασα πως έχουν ασυμβατότητες (λύθηλκαν ή ακόμα έχουν?) και πως για να δουλέψουν κανονικά θέλουν εξ αρχής παραπάνω ρεύμα.

Υσχύουν αυτά??

Η μοβο μου έχει chipset nvidia nforce 570sli (asus m2n sli deluxe) και πάλι διάβασα πως παίζουν τρελές ασυμβατότητες με αυτό το chipset.Γι'αυτό θέλω να κάνω μια καλή αγορά.

Πάντως προς το παρον οι πιο πολοι έχετε καταλήξει στις geil

Γεια πειτε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτές μπας και είναι καλύτερες? http://www.gskill.com/en/f2-6400cl5d-nq.html

Τις έχω βρει 90 απο κάποιον γνωστό σφραγισμένες.

Αξίζουν αυτές ή να πάρω κατι απο eshop?

Παιδεσ επειδή αυριο πρωι πρωι πρέπει να κάνω την παραγγελία πείτε μου αν είναι να πάρω κατι απο eshop ή αυτές εδω

Link to comment
Share on other sites

Σας λέω δεν υπάρχει εδω έρα plaidsio .

Και επιδή θα πάρω απο eshop αλλα δεν ξέρω ποιες απο αυτές να πάρω θέλω την βοήθιά σας.

Λοιπον γι ανα λίγει τι θέμα

Θα πάρω ή τις Geil ή τις OCZ

Μάλον τις OCZ θα πάρω που δίνω στο πρώτο μου ποστ, αλλα θέλω να μου πείτε αν είναι καλές και αν είναι σταθερές συμβατές με τοην μοβο μου και αν θα ανέβουν.

Link to comment
Share on other sites

έκανα λίγο googling και κοντεύω να τρελαθω!

Τελικά ή ocz ή geil θα πάρω

και μια λέω θα πάρω τις ocz μια τις geil

Oi geil έχουν πολύ καλύτερη τιμή αλλα στις ocz λέει το eshop είναι καλύτερες για games κτλ.

Απλα θέλω σταθερότητα με Σ κεφαλαίο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από michailovits [08-07-2007 21:16]

έκανα λίγο googling και κοντεύω να τρελαθω!

Τελικά ή ocz ή geil θα πάρω

και μια λέω θα πάρω τις ocz μια τις geil

Oi geil έχουν πολύ καλύτερη τιμή αλλα στις ocz λέει το eshop είναι καλύτερες για games κτλ.

Απλα θέλω σταθερότητα με Σ κεφαλαίο

Ποιές πήρες τελικά?

Link to comment
Share on other sites

εγω τι να πω...

Σταθερές είναι, γρήγορες είναι, δροσερές είναι, πανέμορφες είναι,ποιοτικές είναι,επώνυμες είναι.Τι άλλο θέλει κανείς?

Δεν δοκίμασα ακόμα overclcokng καθώς περιμένω την νέα μου vga για να έχω πιο σταθερή λειτουργία.

Μόλις κάνω oc θα σας πω για να ξέρετε όλοι σας γιατι μνήμες μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Σήμερα, στις 02:21]

εγω τι να πω...

Σταθερές είναι, γρήγορες είναι, δροσερές είναι, πανέμορφες είναι,ποιοτικές είναι,επώνυμες είναι.Τι άλλο θέλει κανείς?

Δεν δοκίμασα ακόμα overclcokng καθώς περιμένω την νέα μου vga για να έχω πιο σταθερή λειτουργία.

Μόλις κάνω oc θα σας πω για να ξέρετε όλοι σας γιατι μνήμες μιλάμε.

Ωραίος:T: . Και μια άλλη ερώτηση...σε ποιά μητρική τις έχεις βάλει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Σήμερα, στις 11:35]

Γιατι να μη δουλέψουνε?

Επίσης με μεγάλη μου χαρά μόλις μολις τώρα έμαθα πως φοράνε τα εξής καλα τσιπακια (απο οτι έχω ακούσει)

Micron D9GMH !!!!!!

Καλα αν ισχύει αυτό, τότε για τα λεφτά τους είναι αστέρια!

Πιστευω να προλάβω να "τις κλείσω" τηλεφωνικά αυριο το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.