Jump to content


Logitech Vx Nano Cordless Laser Mouse Plug and forget


spike83

Recommended Posts

Ο μικρότερος στον κόσμο USB δέκτης για ποντίκια απλοποιεί σημαντικά την καθημερινή χρήση των φορητών υπολογιστών.

Η επόμενη μεγάλη ανακάλυψη στον χώρο των ποντικιών για φορητούς υπολογιστές είναι ιδιαίτερα μικρή! Η Logitech, ο κορυφαίος κατασκευαστής ποντικιών στο κόσμο, παρουσίασε πρόσφατα το ποντίκι για φορητούς Logitech

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλιστα... να το πάρω για τον λάπτοπα (βλέπε ράπτορα :hehe: )... Γιατί η σχέση μου με τα ασύρματα ποντίκια για laptop τέλειωσε όταν κατέστρεψα 2 USB receivers... εγώ φταίω που εξήχαν στην τελική?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Αυτό μάλιστα... να το πάρω για τον λάπτοπα (βλέπε ράπτορα :hehe: )... Γιατί η σχέση μου με τα ασύρματα ποντίκια για laptop τέλειωσε όταν κατέστρεψα 2 USB receivers... εγώ φταίω που εξήχαν στην τελική?

Εχω την εντυπωση οτι δεν εισαι ο πρωτος.. αλλωστε το λεει κ ο τιτλος!!! pLUG AND ForGEt .. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pro [Σήμερα, στις 04:50]

Εχω την εντυπωση οτι δεν εισαι ο πρωτος.. αλλωστε το λεει κ ο τιτλος!!! pLUG AND ForGEt .. :p

Μάλλον πήραν το μήνυμα στην Logitech... φαντάσου πόσοι σαν και μένα υπάρχουν που οχι απλα τους ενοχλεί ...που τα έχουν βγάλει off και μέσα με 1 βδομάδα μην σου πω.... :whistling ...

Πάντως και P&F να μην ήτανε (λίγο μεγαλύτερο δηλαδη) πάλι καλό θα ήταν... πόσο μάλλον τώρα που θα ριζώσει στο λαπτοπ... :p

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ξεθαβω το θεμα... για να ακουσω την γνωμη καποιου που το εχει αγορασει.

Πλεον η τιμη του ειναι ιδια με το VX Revolution (στα 45-46 Euro).

Οπωτε ιδου η απορρια.... το nano ή το Revolution?

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι δε το εχει διαθεσιμο το e-shop point που ενδιαφερομαι... και αν το χρειαστω πρωι-πρωι παιζει να παρω το revo.

Ρε συ ολοι λενε οτι ειναι παρα πολυ μικρο.... εμενα η παλαμη μου ειναι σχεδον 20εκ σε μηκος. Θα την παλεψω?

Link to comment
Share on other sites

εμενα η παλαμη μου ειναι σχεδον 20εκ σε μηκος

Με το συμπάθειο... :p

Αν δεν κάνω λάθος η συσκευασία του είναι με διάφανο πλαστικό που αγκαλιάζει όλο το ποντίκι, οπότε μπορείς να το τεστάρεις ως προς το μέγεθος...(εκτός και αν θυμάμαι άλλο ποντίκι)

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπάθειο... :p

Αν δεν κάνω λάθος η συσκευασία του είναι με διάφανο πλαστικό που αγκαλιάζει όλο το ποντίκι, οπότε μπορείς να το τεστάρεις ως προς το μέγεθος...(εκτός και αν θυμάμαι άλλο ποντίκι)

Ναι ετσι ειναι. Το εχω δοκιμασει και γω και ειναι απιστευτο.

Link to comment
Share on other sites

κουμπί αποκλειστικά γι αυτή τη δουλειά, όχι. αν πατήσεις τη ροδέλα γίνεται με κλικ, αν την ξαναπατήσεις φεύγει το κλικ. αυτό σημαίνει, πως το "μεσαίο κουμπι" (= ροδέλα) δεν παίζει, αλλά ευτυχώς υπάρχει το κουμπάκι πίσω από τη ροδέλα.

(χειρότερα δε μπορούσα να τα γράψω).

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο! ειναι μικρο για το χερι μου αλλα συνηθεια ειναι... αλλωστε σε σχεση με το MS wireless notebook (καπως ετσι) που ειχα μονο στο υψος εχουν διαφορα. Στο μηκος ειναι και λιγο πιο μακρυ το nano. Δεν πηρα το revo αφου μου φανηκε καπως μεγαλο... ειναι κατι αναμεσα σε notebook και desktop.

Τα pad του ομως δεν φθειρονται πολυ ευκολα? εχουν γεμισει γρατσουνιες.

Στα αριστερα κουμπια εχω βαλει την ενταση του ηχου. Το μεσαιο κουμπι by default ειναι το windows key + Tab.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.